تبدیل تهران به شهری به منظور زندگی در سده جدید

تبدیل تهران به شهری به منظور زندگی در سده جدید به گزارش ال مور رئیس شورای شهر تهران ضمن اشاره به سه چالش تهران اظهار داشت: تهران در سده جدید باید به جایی به منظور زندگی همه مردم تبدیل گردد.


به گزارش ال مور به نقل از ایسنا، محسن هاشمی در مراسم آغاز رویداد تهران ۱۴۰۰ با اشاره به اینکه در زمان مدیریت افشانی بعنوان شهردارتهران، به پیشنهاد ناهیدخداکرمی مصوبه ای در مورد رویداد ۱۴۰۰ در شورای شهر بررسی و به تصویب رسید، اظهار داشت: براین اساس شهرداری باید لایحه ای را در مورد اقداماتش در سال ۱۴۰۰ برای تهران عرضه می کرد که باتوجه به تغییرات شهرداری این مهم طولانی شد.

وی با اشاره به اینکه سرانجام بعد از تاخیر بسیار زیاد یک لایحه یک صفحه ای به شورا آمد که تایید نشد، اظهار داشت: ما منتظر بودیم که کار ارزشمند تری عرضه گردد، اما خبری نشد تا اینکه این مورد را در یک جلسه هم اندیشی مطرح کردیم و اعضا نظرات خویش را عرضه کردند و قرار شد لایحه برود و تکمیل شود و بعد در شورا تصویب شود، اما هنوز منتظریم این برنامه بیاید و تصویب نماییم و باید بگویم آقای حناچی برای احترام به اعضای شورای شهر تهران هم شده است به خصوص خانم خداکرمی، باید این لایحه را به شورا بیاورید و فرصت هم کم است تا در شورا تصویب شود و خوب است تا برنامه هایی که امروز قرائت شد بعنوان پیش طرح به شورا بیاید تا اعضا هم نظرات خویش را بیان کنند.

هاشمی ضمن اشاره به گذر تاریخی تهران و ییلاقی بودن این شهر اظهار داشت: تهران تجربه توسعه پایدار و متوازن نداشته است و هم اکنون می توان اظهار داشت که درست است که شعار تهران برای همه داده می شود ولی همانطور که در صحبت های جوادی یگانه عنوان شد تلاش این است که تهران شهری به منظور زندگی شود اما اصول مهم زندگی که گفته شد هنوز به صورت کامل در تهران به دست نیامده است. من فکر می کردم وقتی این طرح به شورای شهر می آید روی آن کار نماییم که تهران در ۱۴۰۰ شهری به منظور زندگی باشد.

رئیس شورای شهر تهران با اشاره به اینکه سه نکته اساسی تهران را شهری به منظور زندگی می کند، اظهار داشت: مهمترین عنصر بحث آلودگی هوا و محیط زیست است که تهران را گرفتار بحران کرده و کمیسیون محیط زیست و سلامت شورای شهر تهران برای آن ایده های مناسبی داشتند و باید به سمت حمل و نقل عمومی زیست محیطی ببریم و از این جهت تهران را تاب آور نماییم که همه این تغییرات باید در طرح ۱۴۰۰ مطرح شود.

وی بیان اینکه در تاب آوری بحث زلزله و سیل هم مطرح است و همه منتظر یک زلزله هستند و باید این مسئله به شکلی حل شود، افزود: در تاب آوری تنها ۲۰ درصد از کارهایی که باید در تهران در مورد ایمنی ساختمان؛آب و گاز اضطراری و... انجام می شد را انجام داده ایم. در تاب آوری زلزله باید کار عمیقی شود که شاهد مرگ زیاد نباشیم و مهم تر از این تاب آوری در صدمه های اجتماعی است که از همه منظر مشکل داریم و باید کار بزرگی شود تا شاهد مرگ کمتری باشیم.

رئیس شورای شهر تهران ضمن اشاره به ضرورت بحث تاب آوری اجتماعی و صدمه اجتماعی اظهار داشت: در تاب آوری اجتماعی از همه منظر تهران گرفتار مشکل است چه معتادان متجاهر، چه کودکان کار و... مشکل زیاد است و باید در مسائل فرهنگی و اجتماعی شهر تهران کار کرد تا تهران شهری به منظور زندگی شود.

وی ادامه داد: همینطور در تهران در بعد شهرسازی هم خطاهای فاحشی صورت گرفته است و همه شهرداران تهران که تعدادشان در طول صد سال گذشته که بیشتر از ۵۰ نفر عبور کرده، اشتباهات فاحش شهرسازی داشتند و همین سبب شده است که تهران شهرسازی متوازنی نداشته باشد که این را باید جبران کرد و باید تمام اشکلات شهرفروشی و... را جبران نماییم و باید اعضای کمیسیون شهرسازی نظراتشان را برای قرن جدید بگویند.

هاشمی ضمن اشاره به ضرورت هماهنگی شورا و شهرداری برای رویداد تهران ۱۴۰۰ برای رساندن تهران به شهری به منظور زندگی همه افراد، اظهار داشت: همه ۲۱ نفرمان در شورای شهر در خدمت شما هستیم تا با همکاری یکدیگر برنامه آبرومند و مورد قبول مردم را عرضه دهیم.

منبع:

1399/10/02
14:06:26
5.0 / 5
1006
تگهای خبر: ایمنی , توسعه , زندگی , ساخت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲
Almor
almor.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ال مور محفوظ است

ال مور

فشن و کالاهای لوکس