مشكلات انتقال مراكز كاهش صدمه از شوش، مولوی و هرندی

مشكلات انتقال مراكز كاهش صدمه از شوش، مولوی و هرندی دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان تهران اعتقاد دارد که در صورت جابجایی مراکز کاهش صدمه از محلات شوش، مولوی و هرندی، مشکل به سایر مناطق انتقال می یابد.


به گزارش ال مور به نقل از ایسنا، چندی قبل معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در هفتاد و ششمین جلسه کمیته درمان، کاهش صدمه و حمایت های اجتماعی ستاد مبارزه با موادمخدر خواهان بررسی جابجایی مراکز کاهش صدمه از محلات شوش، مولوی و هرندی از جانب وزارت بهداشت و بهزیستی شد و اظهار داشت: خانواده ها، جوانان و دانش آموزان، در این محلات تردد دارند که با این اقدام؛ تلاش در بهبود وضعیت این محلات داریم.
اما مصطفی هادی زاده، دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان تهران در گفت و گو با ایسنا، در این باره می گوید: دبیرخانه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان تهران بر این باور است که اگر کارکرد مراکز کاهش صدمه در محلات درست و با نظارتهای مستمر و قوی صورت گیرد می تواند باعث کاهش صدمه در مناطق هرندی، مولوی و شوش شود.
وی ادامه می دهد: اگر فضاها و اماکنی مانند مراکز سرپناه شبانه که معتادان می توانند در زمان شب در آنجا مستقر شوند، وجود دارد، باید به به صورت پلکانی در مناطق دیگر در یک بازه زمانی کارشناسی شده منتقل شود، اما مراکزی که خدمات سرپایی عرضه می دهند باید در محلات صدمه دیده وجود داشته باشند.
هادی زاده با اشاره به اینکه هم اکنون ۱۲ مرکز کاهش صدمه در محلات شوش، مولوی و هرندی وجود دارد، تصریح می کند: سهمیه دارویی این مراکز برای ۱۰۰۰ نفر است به عبارتی این مراکز تنها می توانند به ۱۰۰۰ نفر عرضه خدمت کنند، ازاین رو به نسبت جمعیت معتادی که در این مناطق حضور دارند این مناطق به مراکز کاهش صدمه نیاز دارند و اگر بخواهیم این مراکز کاهش صدمه را از منطقه خارج نماییم پس تکلیف معتادان این مناطق چه می شود؟.
دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان تهران اعتقاد دارد که در صورت جابه جایی مراکز کاهش آسیب، مشکل به سایر مناطق انتقال می یابد.
منبع:

1399/10/06
23:02:08
0.0 / 5
1076
تگهای خبر: آموزش , جوانان , خدمات , درمان
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
Almor
almor.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ال مور محفوظ است

ال مور

فشن و کالاهای لوکس