ورود شهروند به بازار سرمایه در بهار ۱۴۰۰

ورود شهروند به بازار سرمایه در بهار ۱۴۰۰ به گزارش ال مور معاون مالی و اقتصاد شهری شهرداری تهران در تشریح اقدامات فروشگاه شهروند در چشم انداز ۱۴۰۰ از افتتاح ۶۰۰ شعبه طی سه سال اطلاع داد.


به گزارش ال مور به نقل از ایسنا، عبدالحمید امامی در تشریح چشم انداز پیشروی فروشگاه های شهروند اظهار داشت: یکی از مهم ترین مولفه ها برای تحقق اهداف شهروند، توسعه استراتژیک فروشگاه هاست و با عنایت به وجود رقبای جدی در صنعت خرده فروشی، شهروند باید بتواند با نگاهی دقیق و پیشبینی فرصت ها و تهدیدها به شکلی هوشمندانه توسعه شعب خویش را عملیاتی کند.

ایشان در ادامه ضمن اشاره به ورود شهروند به بازار سرمایه تصریح کرد: ماهیت این مساله، اقدام مثبتی است و بطور قطع دستاوردهای ارزشمند ای را برای شهروند به همراه خواهد داشت امیدوار هستیم با پیگیری های مدیران شهروند مقدمات این امر همچون شفافیت در صورت های مالی و تعیین تکلیف وضعیت املاک بزودی صورت گیرد.

معاون مالی و اقتصاد شهری شهرداری تهران با اشاره به اینکه ورود به بازار سرمایه منجر به اقدامات مثبتی در توسعه شهروند خواهد شد، اظهار داشت: فروشگاه های شهروند هم می تواند همانند بانک شهر که در تمام کشور توسعه پیدا کرده است با فراهم سازی بسترها زمینه لازم برای ورود به سایر استان ها را فراهم آورد.

امامی ضمن اشاره به نقش کلیدی منابع انسانی در موفقیت سازمان ها اضافه کرد: منابع انسانی از مهم ترین شاخصه ها برای موفقیت یک مجموعه است ازاین رو شهروند می بایست در جهت رشد، افزایش توانایی هایش، اصلاح ساختار در منابع انسانی را بعنوان یک اصل سازنده مورد پایش قرار دهد به صورتی که قراردادهای استخدامی شرکت را در سه قالب نیروهای رسمی، قراردادی و پیمانی دسته بندی کند.

وی در قسمتی دیگر از صحبت های خود به ضرورت به بهره وری از تجربه مدیران گذشته و تربیت نیروهای جوان اشاره نمود و اظهار داشت: باید در حالیکه از مدیران جوان در پست های مختلف استفاده می نماییم بتوانیم از تجربیات مدیران گذشته در مجموعه هم بهره مند شویم.

امامی همینطور بر ضرورت فعالیت بیشتر فروشگاه ها در عرصه مجازی تصریح کرد و اظهار داشت: در عصر حاضر دنیا به سمت زندگی دیجیتال پیش می رود و در چنین شرایطی که رقبا بخش زیادی از توجه خویش را به فروش غیر حضوری متمرکز کردند باید بتوانیم با بازار دیجیتال پیش برویم و فروش مجازی را بیشتر از پیش گسترش دهیم.

در ادامه این جلسه وحید کریمی، مدیرعامل شرکت شهروند ضمن اشاره به برنامه توسعه فروشگاه های شهروند اضافه کرد: توسعه فروشگاه های شهروند در سایر استان های کشور با جدیت در حال پیگیری است و این نوید را می دهیم فروشگاه های شهروند طی سال آینده بیشتر از ۶۰۰ شعبه از فروشگاه های خویش را در سطح کشور به بهره برداری می رساند.

ایشان در ادامه خاطرنشان کرد: طبق برنامه ریزی انجام شده، چشم انداز شهروند این است که میزان سطح فروش خویش را به دو برابر میزان فعلی افزایش دهد و ظرف مدت سه سال تعداد شعب خویش را به ۶۶۰ شعبه برساند.
کریمی به گسترش فروشگاه ها در سطح استان تهران و سایر کلانشهرها اشاره نمود و اظهار داشت: با مسؤلان استان های البرز، همدان و قزوین رایزنی هایی انجام شده است و با شروع سال ۱۴۰۰ فروشگاه های شهروند در قالبی جدید و در سطح کلان به شهروندان خدمات دهی خواهند داشت.

وحید کریمی مدیر عامل شرکت شهروند در بخشی دیگری از صحبت های خود ضمن اشاره به اهمیت ورود شهروند به بازار سرمایه اشاره نمود و اظهار داشت: بر مبنای تکلیف مدیریت شهری و تاکید شهردار تهران مقدمات لازم برای ورود شهروند به بازار سرمایه شروع شده است.

وی افزود: تشکیل کمیته تخصصی با حضور اعضای هیئت مدیره در جهت پیگیری و اجرای اقدمات لازم برای ورود به بازار سرمایه انجام شده است. همینطور امیدنامه تهیه و تدوین شده است و برای هیئت پذیرش ارسال شده است.

کریمی افزایش دارایی و سرمایه ی اولیه شرکت شهروند و سودپایدار را از دیگر اهداف و برنامه های در دست اقدام شهروند دانست و در اینباره اظهار داشت: شرکت شهروند با مساعدت و همکاری سازمان املاک و مستغلات شهرداری تهران، تعیین تکلیف و آخرین وضع مالکیت فروشگاه ها را به انجام رسانده است که با تحقق آن بر میزان دارایی و سرمایه اولیه شهروند افزوده شده است.

وی درباره زمان پیشبینی شده برای ورود به بازار بورس هم توضیح داد: با ارزیابی مثبت کارشناسان و اقداماتی که به سرعت در حال پیگیری و اجرا است، شهروند در بهار سال آینده به بازار سرمایه وارد می شود؛ این اتفاق بعنوان یک افتخار بزرگ در کارنامه مدیریت شهری ثبت می شود و منشا خیر برای نسل آینده خواهد بود.

طبق گزارش روابط عمومی شرکت شهروند، مدیرعامل شرکت شهروند ضمن اشاره به عملکرد مثبت شهروند در تأمین کالای اساسی تصریح کرد: در روزهایی که کشور با مشکل تأمین کالا روبه رو شد، شهروند در خط مقدم تأمین کالای اساسی و کمک به تعادل بازار خرده فروشی حاضر بود و نه تنها کمبودی در این حوزه نداشتیم بلکه توانستیم اقلام مورد نیاز شهروندان را با بالاترین تنوع تأمین نماییم.1399/10/25
13:14:06
0.0 / 5
796
تگهای خبر: آینده , توسعه , خدمات , دیجیتال
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
Almor
almor.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ال مور محفوظ است

ال مور

فشن و کالاهای لوکس