مدارس را به آزمایشگاهی برای گفت و گو تبدیل نماییم

مدارس را به آزمایشگاهی برای گفت و گو تبدیل نماییم وزیر آموزش وپرورش با تاکید بر ترویج فرهنگ ایثار و شهادت اظهار نمود: هر مدرسه را به یک آزمایشگاه بزرگ برای گفتگوهای عمیق درباره ایثار تبدیل نماییم چونکه هیچ موضوعی به اندازه تأمل در انجام این هدف ظرفیت های یادگیری ما را بالا نمی برد.


به گزارش ال مور به نقل از ایسنا، محسن حاجی میرزایی در نشست گفت و گوی هفته که با حضور سعید اوحدی معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران، اعضای شورای معاونان، مدیران کل آموزش وپرورش استان ها و روسای ۷۶۰ منطقه آموزش وپرورش کشور به صورت ویدئوکنفرانس و از راه شبکه آموزشی دانش آموز (شاد) برگزار شد، اظهار نمود: یکی از تمایزهای افراد، ظرفیت آنان برای یادگیری است. در مقابل پدیده هایی هستیم که به سرعت تغییر می کنند و دائماً در وضعیت های متفاوتی قرار می گیریم که می تواند هم حال انسان ها و هم وضعیت آنان را تغییر دهد.
وی بابیان اینکه معتقدم تمایز، محصول نظام یادگیری است، اضافه کرد: به فرصت همکاری بین دو دستگاه از زاویه یادگیری توجه می کنم. ارتباط انسان ها باهم یک عنصر برای فراگیری است و پیوند دستگاه ها ارتباطی را برای یادگیری فراهم می آورد.
حاجی میرزایی بیان نمود: اگر از نگاه مکانیکی و سطحی به مقوله همکاری نگاه و آنرا در یک فضای دقیق تری درک نماییم دائماً در مواجه با مسائل متفاوتی قرار می گیریم که فرصتی برای کامل شدن ما و شرکای ما خواهد بود.
وزیر آموزش وپرورش اظهار داشت: یکی از مفاهیمی که در جامعه نیازمند بازبینی است، مفهوم همکاری است؛ ما به همکاری بعنوان یک مقوله ای که مأموریت ها را در یک راستا قرار می دهد، دستگاه ها را به یک تولید مشترک می رساند و یاری می کند تا محصول نهایی مطلوب تری داشته باشند، نگاه می نماییم.
وی با اشاره به اینکه نتیجه همکاری باید تحقق اهداف مشترک باشد، اضافه کرد: اهداف امروز ما و شما توسعه فرهنگ ایثار، تکریم ایثارگران و خانواده شهدا است. آموزش وپرورش از دیرباز با این مفهوم مأنوس بوده است وقتی ۴۱هزار شهید معلم و دانش آموز داریم و جمعیت قابل توجهی از فرهنگیان درگیر دفاع بودند، یعنی یکی از پایه های دفاع مقدس فرهنگیان بودند.
حاجی میرزایی ضمن اشاره به اینکه آموزش و پرورش و بنیاد شهید به یک خدمت آموزشی مشترک روی آوردند، اظهار داشت: مدارسی را تشکیل دادیم که باید بدانیم در شکل گیری آنان درصدد چه هدفی بودیم و اهدافمان تا چه حد محقق شده است. این مورد جذابی برای گفتگوی همیشگی بین ما است، ازاین رو باید شرایط تک تک دانش آموزانی که در این گونه مدارس آموزش می بینند را موردتوجه قرار دهیم و باید محصول مشترک این مدارس افرادی باشند که به فرهنگ ایثار و شهادت عمیق تر می اندیشند و یاران شایسته تری برای انقلاب اسلامی هستند.
به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش وپرورش، وزیر آموزش وپرورش اظهار نمود: سفارش می کنم دائماً اهداف را موردگفتگو قرار دهیم و درباره تحقق آنان بیاندیشیم. از درون این گفتگوها فرهنگ ایثار شکل می گیرد. هر مدرسه را به یک آزمایشگاه بزرگ برای گفتگوهای عمیق درباره ایثار تبدیل نماییم چونکه هیچ موضوعی به اندازه تأمل در انجام این هدف ظرفیت های یادگیری ما را بالا نمی برد.1399/11/05
14:21:04
0.0 / 5
801
تگهای خبر: آموزش , توسعه , تولید , جامعه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
almor.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ال مور محفوظ است

ال مور

فشن و کالاهای لوکس