فرماندار ویژه شهرستان ری خبر داد

بهره برداری از ۲۴۳ پروژه شهرستان ری در روزهای دهه فجر

بهره برداری از ۲۴۳ پروژه شهرستان ری در روزهای دهه فجر ال مور: فرماندار ویژه شهرستان ری با تاکید بر اینکه توسعه و پیشرفت زیرساخت ها در این شهرستان در سایه همدلی و وحدت محقق شده است از افتتاح 243 پروژه در این شهرستان و در روزهای دهه فجر آگاهی داد.


به گزارش ال مور به نقل از ایسنا، توکلی در نشست خبری امروز شنبه در تشریح پروژه های شهرستان ری که در روزهای الله دهه فجر افتتاح می گردد اظهار داشت: در آستانه چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی هستیم. انقلابی که به برکت امام راحل و خون شهدا با شعار استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی در تمامی دوران همچون جنگ تحمیلی توانسته است خدمات و برکات بسیاری را برای مردم ایران اسلامی به همراه داشته باشد.
وی ادامه داد: در تمامی دوران به برکت شهدای این سرزمین خصوصاً ظرف یک سال قبل در جهت حفظ تمامیت ارضی شهدای خیلی از شهرستان ری در حوزه امنیت برای این سرزمین نقش آفرینی کردند. به برکت همین شهدا پیشرفت های بسیاری را ظرف ۴۲ سال قبل شاهد بودیم و در حقیقت با بهره بردن از حوزه ایثار و شهادت توانسته ایم بسترهای بسیاری را در این کشور فراهم نماییم.
وی افزود: سند توسعه شهرستان ری برای اولین بار برگرفته از سند توسعه استان تهران پیگیری، مصوب و ابلاغ گردید و در همین راستا پیشران های توسعه شهرستان ری ابلاغ و موارد مهمی که ظرفیت های بسیاری را برای توسعه کشور به همراه دارد در سطح این شهرستان بعنوان یک الگو مورد توجه قرار گرفت. هر چند که مشکلات اقتصادی موجب شد آنطور که پیش بینی می شد توسعه به پیش نرود اما این پیشران ها با جدیت در سطح شهرستان پیگیری خواهد شد.
وی با تاکید بر گسترده بودن حوزه سرزمینی شهرستان ری اظهار داشت: در دولت یازدهم و دوازدهم مواردی که از سنوات گذشته در سطح شهرستان مغفول مانده بود مورد توجه قرار گرفت. در حوزه اقتصادی عمده تولید کنندگان و صنعتگران و همه کسانی که قصد دارند در حوزه اشتغال نقش آفرین باشند در کنار تهران بعنوان نخستین مقصد شهرستان ری را برای سرمایه گذاری انتخاب می کنند. بدین سان میل سرمایه گذاران در ری مثبت است و باید از این مهم بعنوان یک پتانسیل بهره بگیریم. بزرگترین شهرک صنعتی کشور در شهرستان ری جانمایی شده و تا کنون اقدامات مهمی در حوزه زیرساخت های آن انجام شده است.
فرماندار ویژه شهرستان ری با تاکید بر توجه به حوزه فرهنگی و آموزشی در سطح این شهرستان اظهار داشت: با وجود آستان حضرت عبدالعظیم حسنی و امامزادگان واجب التعظیم سرانه های مذهبی و آموزشی شهرستان ری در طول انقلاب اسلامی پیشرفت شگرفی را مشاهده نمودند. هر چند هنوز کمبودهایی وجود دارد اما حوزه آموزشی مورد توجه خیرین قرار گرفته به شکلی که هفت واحد آموزشی توسط خیرین در این شهرستان در حال راه اندازی است. از طرف دیگر نگاه ویژه ای به حوزه ورزش در این شهرستان به سبب وجود قهرمانان نامی دررشته ها مختلف شکل گرفته و همه اینها موجب افزایش سرانه های ورزشی و توسعه ای آنها بوده است. بی شک پشتیبانی از ورزش بعنوان یکی از موارد مهم مورد توجه دستگاه های مختلف قرار دارد.
وی افزود: شهر ری در حوزه توجه به چهره روستاها و شهرها اقدامات ویژه ای را انجام داده به شکلی که سرانه های خدماتی خیلی از شهرها و روستاهای این شهرستان افزایش شایان توجهی را تجربه نمود. امیدواریم در جهت توسعه این شهر با مطالعه به پیش برویم. تمامی توسعه زیرساختی روستاهای ری با نگاه زیست محیطی انجام شده و به افزایش سرانه فضای سبز در مرکز شهرستان و پیرامون آن نگاه ویژه ای داشته ایم. از طرف دیگر در طول سالهای گذشته مجموعه های صنعتی و تولیدی موجود در شهرستان ری سعی شده که با محیط زیست سازگاری پیدا کنند. بی شک توسعه انجام شده در ری در سایه همدلی و وحدت محقق شده است و حضور همیشگی مردم در صحنه توسعه و پیشرفت شهرستان را رقم زده است.
وی اشاره کرد: با وجود شیوع ویروس کرونا ویروس و مشکلات اقتصادی موجود در دهه فجر سال ۱۳۹۹ سه برابر از نظر اعتبارات در سطح شهرستان افزایش پروژه های افتتاحی را شاهد می باشیم. این نشان میدهد که میل به سرمایه گذاری با وجود همه توطئه ها بالا رفته است و بدین سان شعار جهش تولید بعنوان یکی از اولویت های شهرستان ری تا حد زیادی تحقق پیدا کرده است. تا امروز ۱۷۰۰ میلیارد تومان اعتبارات ارزش افزوده در دولت یازدهم و دوازدهم از میان شهرداری ها، دهیاری ها و روستاهای فاقد دهیاری در سطح شهرستان ری جمع آوری و در جهت توسعه، عمران و آبادانی این نقاط هزینه شده است که در این راه سیاست گذاری ها توسط شوراها و اجرا در شهرها توسط شهرداری ها و در روستاها توسط دهیاری ها محقق شده است.
توکلی در بخش دیگری از صحبت های خود با اشاره به تشکیل دفاتر ادارات در قلعه نو، فشافویه و خاوران، اظهار داشت: اداراتی همچون برق قلعه نو و دادگاه قلعه نو به زودی افتتاح می شود و از طرف دیگر با تحقق دولت الکترونیک برای کاهش حضور شهروندان در ادارات شاهد ارائه خدمات بهتر به شهروندان خواهیم بود. آب آشامیدنی سالم با کیفیت مناسب یکی از مطالبات دیرینه شهروندان شهرستان ری بود که در دولت های گذشته نیز پیگیری شده بود اما خوشبختانه امروز بیش از ۷۵ درصد آب آشامیدنی این شهرستان از آب های سطحی تامین می شود و سختی و نیترات آب در مرکز شهرستان ری هیچ مشکلی ندارد.
فرماندار ویژه شهرستان ری با اشاره به افتتاح ۲۴۳ پروژه در سطح شهرستان ری در روزهای دهه فجر اظهار داشت: این پروژه ها عمدتا در جهت توسعه زیرساخت های شهرستان توسط بخش خصوصی، دستگاه های اجرائی، شهرداری ها و دهیاری ها به بهره برداری می رسد که خیلی از آنها در جهت ایجاد اشتغال در شهرستان ری موثر است. به همین دلیل تا کنون ۱۲۶ درصد تحقق اشتغال در شهرستان ری باتوجه به برنامه ریزی ها و با کمک همه دستگاه های موجود محقق شده است. ۲۱۰ پروژه از پروژه های ایام دهه فجر در حوزه توسعه زیرساخت های شهری و روستایی خواهد بود.
وی اشاره کرد: از ۲۷۶۳ میلیارد تومان از اعتبارات پروژه های افتتاحی بیش از ۵۰ درصد توسط بخش خصوصی و در شهرک های صنعتی و صنفی محقق شده است. در بحث بهداشت و درمان شهرستان نیز حدود ۱۲ سال بود که افزایش تخت بیمارستانی نداشتیم و بیمارستان فیروزآبادی نیز که مدت زیادی راه اندازی آن طول کشیده بود به روزهای پایانی رسیده و بدین سان ۳۲۰ تخت بیمارستانی با بهترین کیفیت مراحل پایانی خودرا طی نماید.
وی اظهار داشت: این بیمارستان ۱۰ اتاق عمل به روز با بهترین کیفیت دارد. همین طور بیمارستان هفتم تیر نیز که از مصوبات سفر ریاست جمهوری به ری بود و پیشرفت بسیار خوبی داشته که امیدواریم تا اختتام دولت به بهره برداری برسد.
بگفته فرماندار شهرستان ری، ۵۰ تخت اورژانسی در این بیمارستان چند سالی بلاتکلیف بوده که با اعتبار ۲۰ میلیارد تومان پیشرفت خوبی داشته و امیدواریم کمبود اعتبار آن از محل اعتبارات وزارت بهداشت برای تکمیل تامین گردد. کلینیک تخصصی بیمارستان شهدای هفتم تیر نیز ساختمان آن نهایی شده و مراحل تجهیز را طی می کند. امیدواریم این پروژه نیز به زودی افتتاح و مورد استفاده شهروندان قرار گیرد.
منبع:

1399/11/11
21:56:31
0.0 / 5
366
تگهای خبر: آموزش , توسعه , تولید , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۴
Almor
almor.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ال مور محفوظ است

ال مور

فشن و کالاهای لوکس