بودجه ۳۷۰۰ میلیارد تومانی شهرداری قم تقدیم شورای شهر شد

بودجه ۳۷۰۰ میلیارد تومانی شهرداری قم تقدیم شورای شهر شد به گزارش ال مور قم در جلسه رسمی شورای اسلامی شهر قم بودجه بیشتر از ۳۷۰۰ میلیارد تومانی شهرداری تقدیم این شورا شد.


سید مرتضی سقائیان نژاد در جلسه علنی و رسمی شورای اسلامی شهر قم، عنوان کرد: امیدواریم این بودجه برکت خوبی داشته باشد و بتوانیم پروژه های نیمه کاره را به اتمام برسانیم. البته سناریوهای مختلفی در ارتباط با تهیه بودجه ۱۴۰۰ در نظر گرفته شده است که دو مورد از این سناریوها به رقم ۱۲ میلیارد تومان و ۵ هزار میلیارد تومان می رسید.
وی با تقدیم بودجه ۱۴۰۰ به شورای اسلامی شهر قم بیان نمود: این بودجه در نهایت بر مبنای میانگین رشد ۵ ساله بودجه های سنواتی و عملکرد شهرداری قم در سال ۱۳۹۹ است.
سقائیان نژاد اظهار داشت: امروز بودجه ۱۴۰۰ معادل ۳ هزار و ۴۳۲ میلیارد تومان جهت بررسی نهایی تقدیم شورای اسلامی شهر می شود. لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ شهرداری قم با ۱۹ درصد افزایش نسبت به بودجه اصلاح شده سالجاری همراه است
شهردار قم ابراز کرد: بودجه سازمان های تابعه شهرداری قم همچون سازمان پارک ها و فضای سبز، سازمان مدیریت پسماند و سازمان آرامستان ها، مبلغ ۶۵۴ میلیارد تومان است که اگر مشترکات را کم نماییم، جمع بودجه شهرداری قم در سال آینده به عدد ۳ هزار و ۷۰۸ میلیارد تومان می رسد.
وی تصریح کرد: در این بودجه ۲۸ درصد از لایحه بودجه جاری و ۷۲ درصد به پروژه های عمرانی اختصاص دارد.
رئیس شورای اسلامی شهر قم هم در این نشست با اشاره به اینکه شورای شهر بررسی و تصویب بموقع بودجه ۱۴۰۰ را در دستور کار خود قرار داده است عنوان کرد: بررسی همه جانبه و دقیق بودجه مدیریت شهری از رسالت های مهم شورای اسلامی شهر است و دراین باره تلاش مضاعفی داریم.
عبدالله جلالی با اشاره به اینکه لایحه بودجه سنواتی شهرداری دارای اهمیت زیادی است چونکه به سرنوشت یک سال شهر مربوط می شود و باید در فرصتی مقتضی آنرا بررسی کرد اضافه کرد: نشست های گوناگونی در کمیسیون های مختلف بخصوص کمیسیون تلفیق درباره این اصلاحیه و متمم بودجه برگزارشده است و ما تقدیم بودجه ۱۴۰۰ را با ایام الله دهه فجر انقلاب اسلامی به فال نیک می گیریم.
وی تصریح کرد: رسیدگی و بررسی لایحه بودجه سنواتی احتیاج به زمان کافی دارد و باید به صورت همه جانبه و کارشناسی دیده شود، چونکه سرنوشت یک سال شهر به آن وابسته است.
رئیس شورای اسلامی شهر قم اظهار داشت: از هفته گذشته کمسیون های تخصصی کار خویش را شروع کرده اند و جزئیات این لایحه بررسی می شود تا تکلیف یک ساله فعالیت شهرداری بموقع مشخص شود.
به گفته جلالی امیدواریم بودجه سال ۱۴۰۰ شهرداری قم در ارتباط با مدیریت شهری بتواند نیازهای شهر و شهروندان را درنظر گرفته و موجبات رضایت شهروندان را هم فراهم آورد.
وی در مورد اصلاحیه و متمم بودجه سال ۹۹ شهرداری هم اضافه کرد: جلسات گوناگونی در این ایام برگزار شد و در تمام جلسات هم نمایندگان شهرداری حضور داشتند و در حقیقت ارقام نهایی با هماهنگی میان شورا و شهرداری ایجادشده که لایحه به رأی گذاشته شد.
رئیس شورای اسلامی شهر قم بیان نمود: این بودجه به ۲ هزار و ۸۷۳ میلیارد تومان وصولی به تصویب گردید، همینطور لایحه دریافت مجوز تنفیذ اختیار انجام پیمان های نگهداری فضای سبز برای اسفند ۱۳۹۹ تا اسفند ۱۴۰۱ به میزان ۱۰ میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان به تصویب اعضای شورای اسلامی در آمد.
جلالی با گرامیداشت دهه فجر هم بیان نمود: ۱۹ بهمن مصادف با بزرگداشت نیروی هوایی و یادآور حماسه بزرگ در سال ۵۷ است که آنرا گرامی می داریم.1399/11/20
21:58:50
0.0 / 5
988
تگهای خبر: آینده , بودجه , شهرداری , مجوز
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲
Almor
almor.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ال مور محفوظ است

ال مور

فشن و کالاهای لوکس