معاون وزیر كشور:

تامین چادر برای تهرانی ها در زمان وقوع زلزله مسئله بزرگی است

تامین چادر برای تهرانی ها در زمان وقوع زلزله مسئله بزرگی است ال مور: در زلزله احتمالی تهران حتی تامین چادر به 10 میلیون نفر نیز مسئله بزرگی است.


به گزارش ال مور به نقل از روابط عمومی معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تهران، اسماعیل نجار، معاون وزیر کشور و رئیس سازمان مدیریت بحران کشور، در مراسم اختتامیه جشنواره سوانح طبیعی"مسابقه ملی طراحی اسکان موقت" اظهار داشت: مدیریت بحران برای ما یک موضوع ریشه ای و اساسی است.
من قریب به چهل سال است در این کار هستم و مخالف صد در صد ساخت اردوگاه ها هستم چونکه معتقدم مشکلات بسیاری به وجود می آورد.
او اضافه کرد: همه جور تجارب را تا امروز داشته ایم، ما بهترین تجربه را در سیل سال ۹۸ به دست آوردیم و آن هم دادن یک امکان مالی بلاعوض به مردم برای تامین اسکان موقت خودشان بود. منهای سی سخت که بعنوان اسکان اضطراری ۲۰ میلیون تومان در نظر گرفته ایم، البته برای کسانی که امکان اسکان در زیر سقف خانه شان ممکن نیست.
نجار افزود: تجربه ما در سر پل ذهاب نشان داد که کانکس بسیار تجربه بدی است. ۱۸۵۰۰ کانکس تامین شد و خیلی مردم هم خودشان کانکس دادند برخی خانواده ها بین ۲ تا ۷ کانکس داشتند. که بین اعضای خانواده تقسیم کرده بودند و از کانکس هم خارج نمی شدند. درحالی که یکی از اهداف این است که زندگی را به محل حادثه دیده برگردانیم و دادن امکانات با این هدف باید باشد.
او افزود: در سرپل ذهاب پیش از حادثه زلزله طبقات شهر میانگین ۱.۱ بود پس از زلزله به ۳.۹ رسید. این در حالیست که ما تجربه مقابله با بحران در مناطق بسیار وسیع جمعیتی را نداریم. سر پل ذهاب، جمعیتی ۱۲۰ هزارنفری را تحت تأثیر قرار داد، اما در تهران چه پیش می آید؟
او اضافه کرد: ۱۹۱ سال از زلزله قبلی تهران گذشته است و برآورد ما نشان می دهددر صورت بروز زلزله دو میلیون تحت تأثیر مستقیم زلزله و هشت میلیون تحت تأثیر غیرمستقیم زلزله خواهند بود. این جمعیت را کجا می توان اسکان داد؟ ۱۰ میلیون نفر کجا چادر بزند و سرویس بهداشتی اش کجا باید تامین شود؟
او اظهار داشت: برای ما اسکان موقت بسیار اهمیت دارد اما باید راهکارها عملی باشد ما چیزی می خواهیم که قابلیت اجرائی و عملیاتی داشته باشد.منبع:

1399/12/04
13:30:18
0.0 / 5
919
تگهای خبر: جشن , جشنواره , زندگی , ساخت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
Almor
almor.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ال مور محفوظ است

ال مور

فشن و کالاهای لوکس