اختصاص ۷۰۰ میلیارد تومان برای توسعه حمل و نقل عمومی مبتنی بر TOD

اختصاص ۷۰۰ میلیارد تومان برای توسعه حمل و نقل عمومی مبتنی بر TOD به گزارش ال مور خزانه دار شورای شهر تهران اظهار داشت: برای توسعه TOD، مبلغ 700 میلیارد تومان اعتبار هم در ردیف های درآمدی و هم دریف های هزینه ای در نظر گرفته شده است.


به گزارش ال مور به نقل از ایسنا، حسن رسولی در دویست و هفتاد و ششمین جلسه علنی شورای شهر تهران در واکنش به پیشنهاد شهربانو امانی درباره استفاده از صددرصد درآمدهای وصولی حاصل از عوارض ساختمانی در امتداد توسعه حمل و نقل عمومی مبتنی بر TOD اظهار داشت: قسمتی از پیشنهاد خانم امانی توسط کمیسیون تلفیق پذیرفته شده است. برای توسعه TOD مبلغ ۷۰۰ میلیارد تومان اعتبار هم در ردیف های درآمدی و هم دریف های هزینه ای در نظر گرفته شده است.
وی ادامه داد: این ۷۰۰ میلیارد تومان شامل دو زیر ردیف است که ردیف اول فروش اموالی است که در این زوم ها بارگذاری می شود و ارزش افزوده به وجود می آورد. ۴۰۰ میلیارد تومان از آن هم عوارض ساختمانی تا شعاع ۳۰۰ متر است. سایر تقاضاها و پیشنهادها مثل پروانه های ساختمانی مازاد بر تراکم پایه مسکونی، بالکن و غیر هر کدام برای خود ردیف درآمدی و ردیف هزینه ای دارد و ردیف های بودجه را به هم می ریزد.

وی افزود: یکی از تفاوت های بودجه امسال این است که تبصره ای وجود ندارد که آثار بودجه ای آن در ردیف های بودجه دیده نشده باشد. با قبول این پیشنهاد هم ردیف های درآمدی و هم ردیف های هزینه ای به هم می ریزد.
بگفته وی، بخش حمل و نقل ریلی سه بخش لاینفک شامل زیربنا، ناوگان و تجهیزات دارد و همه آنرا شامل می شود. نباید این سهم را با ایستگاه BRT تقسیم کرد. درست است که ایستگاه BRT محل سوار و پیاده شدن مسافر است ولی اصلا قابل قیاس با ایستگاه های ثابت مترو نیست. این به ضرر حوزه حمل و نقل عمومی است و همین طور ردیف های درآمدها را به هم می ریزد.

منبع:

1399/12/10
22:42:49
0.0 / 5
704
تگهای خبر: بودجه , توسعه , ساخت , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۵
Almor
almor.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ال مور محفوظ است

ال مور

فشن و کالاهای لوکس