وزیر كشور تاكید كرد

اعلام وضعیت ویژه برای خوزستان از امروز

اعلام وضعیت ویژه برای خوزستان از امروز به گزارش ال مور وزیر کشور ضمن اشاره به اعلام وضعیت ویژه برای خوزستان از امروز، اظهار داشت: این وضعیت ویژه از این منظر است که همه دستگاه ها فرصت ها، منابع و امکانات خویش را به سمت خوزستان روان کنند.


به گزارش ال مور به نقل از ایسنا، عبدالرضا رحمانی فضلی در انتها جلسه قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مقابله با کرونا در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در جلسه امروزقرارگاه گزارشی از مصوبات قبلی قرارگاه عملیاتی و ستاد ملی عرضه شد که بر همین مبنا تا به امروز در انجام و اجرای مصوبات در ستاد ملی و قرارگاه عملیاتی به روز هستیم که جای قدردانی از همه دستگاههای ذیربط دارد.
وی اضافه کرد: گزارش دیگری در مورد روند بیماری در کل کشور عرضه شد که به حمدالله به جز خوزستان در سایر استان ها روند ثابت کاهشی را شاهد می باشیم که نشان از تلاش وزارت بهداشت و همه دستگاههای معین دارد.
وی تصریح کرد: از طرفی رعایت، مشارکت و همکاری همه مردم در این مهم بسیار اثرگذار بوده، هر چه از مردم قدردانی نماییم زحمات و تلاش آنها را نمی توانیم جبران نماییم. مردمی که از سال ۹۸ درگیر سیل بودند. عید نوروز را نتوانستند برگزار کنند و سال ۹۹ هم درگیر مسائل کرونا در حوزه های اقتصادی، اجتماعی و همینطور محدودیت ها بودند. بنابراین باید از همه مردم قدردانی نماییم. بدون شک همراهی مردم کلید حل مشکل این بیماری است.
وزیر کشوردر بخش دیگری از صحبت های خود ضمن اشاره به انجام اقدامات مناسب ظرف دو هفته گذشته در استان خوزستان اظهار داشت: با انجام این اقدامات رعایت پروتکلهای بهداشتی در این استان از ۲۰ درصد به ۷۰ درصد افزوده شده و محدودیت های بین شهری و درون شهری به شدت اعمال و رعایت می شود. همینطور کسبه این استان هم همکاری مناسبی داشتند و تقاضای حمایت را مطرح کرده بودند که همه این موارد مورد بررسی قرار گرفت.
وی اضافه کرد: مرزها در استان خوزستان بسته است و تنها ایرانی هایی که به عراق سفر کرده بودند هنگام برگشت از آنها تست گرفته می شود که در صورت مثبت بودن به بیمارستان هدایت می شوند و اگر تست شان منفی باشند به خانه می روند.
رحمانی فضلی افزود: هنگامی که مرز بسته می شود به سایر استان های مرزی فشار می آید که مقرر شد محدودیت ها در این استان ها هم اعمال شود. این شرایط تا دو هفته دیگر ادامه پیدا می کند و تلاش ما بازگشت وضعیت عادی به خوزستان است. در حقیقت به دنبال تغییر روند هستیم. ۱۲ هزار و ۵۰۰ تست روزانه توسط وزارت بهداشت انجام می شود و نیروهای مسلح هم آمادگی خویش را برای در اختیار گذاشتن ظرفیت ها و امکانات اعلام نموده اند.
وزیر کشور تصریح کرد: از امروز برای خوزستان وضعیت ویژه اعلام نموده ایم و ویژه از این منظر است که همه دستگاه ها، فرصت ها، منابع و امکانات خویش را به سمت خوزستان روان کنند تا خوزستان مشکلی نداشته باشد. همینطور در ایجاد و راه اندازی بیمارستان ها اولویت خاصی برای خوزستان در نظر گرفته شده است.
رحمانی فضلی در بخش دیگری از صحبت های خود ضمن اشاره به نزدیکی ایام نوروز به طرح شهید سلیمانی اشاره نمود و اضافه کرد: ظرف دو هفته در طرح شهید سلیمانی مانور سراسری با اولویت استان خوزستان برگزار می شود. در جلسه امروز مسئول بازار و رئیس علوم پزشکی این استان ارتباطی داشتند که بعد از بحث و بررسی تصمیمات خوبی اتخاذ شد. امیدواریم با پیگیری تصمیمات، بزودی شاهد توفیق در این استان باشیم.
وی افزود: بدون شک ما به مردم خوزستان مدیون هستیم. مردمی که سیل خوزستان را متحمل شدند، سیلی که آثار آن تا شش ماه ادامه دارد و بعد از آن هم مبحث کرونا بود که بدین سان بازار در این زمان در خوزستان نتوانست کار کند. امیدواریم با کمک همه روند را تغییر دهیم و به مرحله عادی و ایمنی برسیم.
منبع:

1399/12/12
21:03:45
0.0 / 5
495
تگهای خبر: ایمنی , دستگاه , مد
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
Almor
almor.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ال مور محفوظ است

ال مور

فشن و کالاهای لوکس