حناچی در مراسم امضای تفاهم نامه ۳۱ رام قطار متروی تهران،

نیمی از سفرهای درون شهری باید با مترو باشد

نیمی از سفرهای درون شهری باید با مترو باشد شهردار تهران با تاکید بر اینکه نیمی از سفرهای درون شهری باید با مترو باشد، ترافیک و آلودگی هوا را از چالش های کلانشهرها دانست و اظهار داشت: تنها راهکار کاهش آلودگی هوا با برقی کردن اتوبوس ها و خودروهاست که در این حوزه برنامه هایی در دستور کار داریم.


به گزارش ال مور به نقل از ایسنا، پیروز حناچی در مراسم امضای تفاهمنامه ۳۱ رام قطار متروی تهران، طرح نوسازی ۱۰ هزار تاکسی فرسوده شهر تهران و انعقاد قرارداد خرید ۱۰۵ دستگاه واگن قطار مترو با اشاره به اینکه تهران ۱۴۰۰ فرصتی است که به ۱۰۰ سال قبل و ۱۰۰ سال آینده بعد تهران نگاهی بیافکنیم و برای آن برنامه ریزی داشته باشیم، اظهار داشت: هم اکنون با همکاری صورت گرفته قطار شهری طراحی و ساخته شده است و طراحی و ساخت قطارهای بین شهری ملی هم در حال انجام می باشد. این پروژه پیچیده تر خواهد بود.
وی ضمن اشاره به آلودگی هوا و ترافیک بعنوان دو مشکل اساسی کلانشهرها تصریح کرد: توسعه حمل و نقل عمومی بعنوان یک برنامه ای در دستور کار خیلی از کشورها قرار گرفته است که این توسعه بخصوص در بخش مترو صورت گرفته است.
حناچی با تکیه بر این که ما درصدد هستیم تا ۵۰ درصد سفرهای درون شهری از راه مترو صورت گیرد، اشاره کرد: این امر زمانی محقق می شود که از حداکثر راندمان موجود استفاده گردد و فاصله زمانی قطارها به دو و نیم دقیقه برسد.
شهردار تهران با تکیه بر این که هم اکنون در توسعه ایستگاه ها و طول مسافت پیشرفت ۵۰ درصدی داریم، افزود: برپایه بودجه های پیشبینی شده سال ۱۴۰۰ شهرداری، ۴۰ درصد اعتبارات در ارتباط با حوزه حمل و نقل عمومی است و اصلی ترین راه تأمین اعتبارات این بخش از راه اوراق مشارکت صورت می گیرد که در این حوزه نگرانی هایی برای تأمین مالی اوراق مشارکت ۱۴۰۰ وجود دارد.
وی ضمن اشاره به وجود مشکلاتی در زمینه ی تأمین مالی اوراق مشارکت ۹۸ شهرداری خاطرنشان کرد: در مراسم امروز شاهد افتتاح دو ایستگاه مترو هستیم و تا آخر سال دو ایستگاه دیگر و در مجوع تا شروع سال آینده چهار ایستگاه مترو افتتاح می گردد.
حناچی ضمن اشاره به چالش های شهرداری با انتشار کرونا با تکیه بر این که این چالش ها تنها مختص ایران نیست بلکه اغلب شهرداری های دنیا با این مشکلات مواجه بودند، خاطرنشان کرد: شهرداری ها با مواجهه با انتشار کرونا کمک های مالی دریافت نمودند ولی ما شاهد می باشیم با انتشار کرونا ۱۱۰۰ مرکز ورزشی وابسته به شهرداری تعطیل شد و باید حقوق کارکنان آنها را هم پرداخت می کردیم.
شهردار تهران با اشاره به اینکه با بهره برداری از هر ایستگاه جدید ۳۰ هزار مسافر به مسافران مترو اضافه می شود، افزود: یکی از ایستگاه هایی که امروز افتتاح می شود ایستگاه تربیت مدرس است که با آغاز به کار آن خط تهران تکمیل خواهد شد.
وی مغفول ماندن پایانه های قطارهای مترو را از چالش های این حوزه نام برد و افزود: هم اکنون اقداماتی در این حوزه در دستور کار قرار دارد.
شهردار تهران مشکل آلودگی تهران را از دیگر محورهای شهرداری ذکر کرد و اظهار داشت: کنترل سوخت های فسیلی در محدوده های شهری می تواند در این حوزه موثر باشد که در این راستا از جانب سازمان محیط زیست برای صنایع آلاینده اقداماتی در حال اجراست.
حناچی تصریح کرد: ما برای کنترل آلاینده های متحرک راهی به جز برقی کردن خودرو ها نداریم که این امر در برقی کردن اتوبوس ها، تاکسی ها و موتورها در حال تعقیب هستند.
وی با اشاره به اینکه آلوده ترین شهرهای دنیا از راه برقی کردن خودرو به نتایج خوبی رسیده اند، از شهر پکن بعنوان یک تجربه موفق در این حوزه نام برد و تصریح کرد: هم اکنون میزان آلاینده ها رو به کاهش است و نرخ شیب رشد آن در حال کاهش است.
1399/12/23
12:53:02
0.0 / 5
768
تگهای خبر: آینده , بودجه , توسعه , خرید
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵
Almor
almor.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ال مور محفوظ است

ال مور

فشن و کالاهای لوکس