رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای كشور خبر داد

افزایش 52 درصدی تردد نوروزی در كشور

افزایش 52 درصدی تردد نوروزی در كشور به گزارش ال مور از گیلان رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور، از تردد یک میلیون و ۷۳۰ هزار خودرو در محورهای کشور اطلاع داد و اظهار داشت: مردم در صورت اجبار به سفر حتما پروتکل های بهداشتی را رعایت نمایند.


داریوش امانی در حاشیه سفر به استان گیلان در گفت وگو با ایسنا، میانگین تردد از ۲۰ اسفند ۱۳۹۹ لغایت دوم فروردین ۱۴۰۰ را یک میلیون و ۷۳۰ هزار تردد در کشور دانست و اظهار نمود: این میزان تردد نسبت به سال قبل ۵۲ درصد افزایش دارد، اما نسبت به سال ۹۸ که شرایط عادی بود، شاهد کاهش ۱۶ درصدی هستیم.
وی از مردم خواست از انجام سفرهای غیر ضروری اجتناب کنند و اضافه کرد: مردم در صورت اجبار به سفر حتما پروتکل های بهداشتی را رعایت نمایند.
معاون وزیر راه و شهرسازی، ضمن اشاره به افزایش حجم سفرهای بین استانی، خاطرنشان کرد: گیلان هم متاثر از این افزایش بوده و طی مدت مذکور ۵۱۵ هزار و ۷۶۷ دستگاه وسیله نقلیه تردد به این استان انجام شده که نسبت به سال قبل رشد ۲۰۶ درصدی و نسبت به سال ۹۸ کاهش ۱۳ درصدی را نشان می دهد.
رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای، با اشاره به اینکه از ۲۵ اسفندماه جابجایی مسافر از راه ناوگان حمل و نقل مسافری همچون اتوبوس، مینی بوس و سواری صورت گرفته است، اظهار داشت: طی این مدن دو میلیون و ۱۰۰ هزار جابجایی داشتیم که نسبت به سال قبل رشد ۱۸۲ درصدی و نسبت به سال قبل تر کاهش ۲۴ درصدی دارد؛ البته شاهد افزایش تعداد سفرهای ناوگان حمل و نقل مسافر هستیم، چونکه برای رعایت پروتکل های بهداشتی، از ۵۰ درصد ظرفیت ناوگان استفاده می کنیم.
وی از جابجایی ۶۹ هزار و ۵۰۰ نفر مسافر در گیلان از راه ناوگان عمومی اطلاع داد که نشان دهنده رشد ۲۶۹ درصدی نسبت به سال قبل و کاهش شش درصدی نسبت به سال ۹۸ است.
امانی، با اشاره به اینکه بیشترین سفرها به استان های شمالی بخصوص از استان های تهران و البرز صورت گرفته است، تصریح کرد: متاسفانه باوجود هشدارهای وزارت بهداشت، تعداد جابجایی مسافر و حجم ترددها بالاست.
معاون وزیر راه و شهرسازی، ضمن اشاره به وضعیت جابجایی کالا در سال ۹۹، خاطرنشان کرد: با عنایت به شرایط اقتصادی و تحریم و کرونا و مشکلات رانندگان در تأمین لاستیک و روغن و قطعات، ۵۰۰ میلیون تن جابجایی کالا داشتیم که نشان دهنده رشد ۷.۷ درصدی نسبت به سال قبل است. همینطور رانندگان هم اکنون در حال جابجایی کالاهای اساسی موجود در بنادر جنوبی کشور هستند.
وی با اشاره به اینکه ۱۲ هزار نفر راهدار در چارچوب ۸۵۰ راهدارخانه و با استفاده از ۹۰۰۰ دستگاه انواع ماشین آلات راهداری در محورها شریانی کشور در حال خدمت رسانی هستند، افزود: وظیفه سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای نگهداری مطلوب از راه ها و رفع نقاط پرحادثه است بنابراین در سال ۹۹ حدود ۷۰ درصد از نقاط پرحادثه را برطرف کردیم و تا آخر بهار ۱۴۰۰، ۳۰ درصد باقی مانده برطرف خواهد شد.
امانی، از آسفالت ۷۰۰۰ کیلومتر از راه های روستاهای بالای ۲۰ خانوار در چارچوب طرح «ابرار» اطلاع داد و اظهار نمود: در استان گیلان هم ۴۳ کیلومتر از آسفالت راه روستایی را روکش آسفالت کردیم.
منبع:

1400/01/05
00:55:34
0.0 / 5
629
تگهای خبر: دستگاه , شهرسازی , مد
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۵
Almor
almor.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ال مور محفوظ است

ال مور

فشن و کالاهای لوکس