مدیرعامل ستاد معاینه فنی خودروهای تهران:

مراجعه بیش از ۱ و نیم میلیون خودرو به مراكز معاینه فنی در سال قبل

مراجعه بیش از ۱ و نیم میلیون خودرو به مراكز معاینه فنی در سال قبل ال مور: مدیرعامل ستاد معاینه فنی خودرو های تهران از مراجعه یک میلیون و 660 هزار خودرو به مراکز معاینه فنی  در سال قبل خبرداد.


به گزارش ال مور به نقل از ایسنا، حسین مقدم با اعلان اینکه سال گذشته، ۱ میلیون و ۶۶۰ هزار دستگاه خودرو به مراکز مراجعه نموده که این میزان مراجعات در مقایسه با سال قبل تغییر نداشته است، اظهار داشت: از آمار اعلامی، ۱ میلیون و ۱۹۴ هزار دستگاه خودرو مربوط به مراجعات اول بوده که ۱۷ درصد از آن در آزمون آلایندگی گازهای خروجی از اگزوز، ۱۱ درصد در آزمون همراستایی چرخ ها، ۴درصد کمک فنر، ۱۳ درصد تست ترمز و ۱۶درصد عیوب ظاهری مردود گریده اند. بدین سبب در مجموع ۳۶ درصد از خودرو ها به سبب نقص فنی موفق به ستاندن معاینه فنی در مراجعه اول نگردیده اند.

وی ادامه داد: در سال ۹۹، حدود ۱ میلیون و ۱۳۳ هزار گواهی معاینه فنی صادر شده که ۲۸۳ هزار گواهی آن مربوط به معاینه فنی برتر است. در مجموع در حدود ۲۴ درصد از خودرو های مراجعه کننده به مراکز معاینه فنی شهر تهران موفق به ستاندن معاینه فنی برتر گردیده و از تخفیف ۳۰ درصدی عوارض تردد در محدوده طرح کاهش و طرح ترافیک بهره برده اند.
مقدم افزود: از شروع سال به سبب مشمول گردیدن خودرو های تولید داخل سال ۹۵ میزان مراجعات به مراکز مقداری افزایش یافته و هم اکنون روزانه در حدود ۶۵۰۰ دستگاه خودرو به مراکز معاینه فنی شهر تهران مراجعه می نمایند. شایان ذکر است باتوجه به افزایش تعداد خطوط معاینه فنی در سه سال اخیر، افزایش ساعت کاری و فعالیت چندین مرکز در روزهای تعطیلات و ایجاد امکان مراجعه بوسیله سامانه نوبت دهی اینترنتی الان وضعیت مراجعات عادی بوده و حتی در مراکز شلوغ تر نظیر بیهقی و نیایش شهروندان می توانند در کمتر از یک ساعت نسبت به ستاندن معاینه فنی خودروی خود اقدام نمایند. ضمنا مراکز واقع گردیده در بخش جنوبی تهران مانند چمران-شقایق-الغدیر خلوتر بوده و شهروندان می توانند سهل تر و با معطلی کمتر نسبت به انجام معاینه فنی خودرو اقدام نمایند. به شهروندان سفارش می شود با بهره گیری از سامانه مدت انتظار که در سایت رسمی ستاد معاینه فنی خودرو های تهران دردسترس است با اطلاع از مدت انتظار و طول صف در مراکز برای انجام معاینه فنی خودروی خود خلوت ترین مرکز را انتخاب نمایند.
بنا براعلام روابط عمومی ستاد معاینه فنی، وی افزود: از شروع امسال هزینه مراجعه اول معاینه فنی تاکسی های شهرتهران در پنج مرکز معاینه فنی بیهقی، شقایق، دماوند، چمران، نیایش رایگان است. خودرو های تاکسی در صورت داشتن پروانه تاکسیرانی معتبر که بوسیله سامانه سیما تاکسی سازمان تاکسیرانی قابل استعلام و کنترل است، می توانند سالانه در هر نوبت مراجعه به مراکز معاینه فنی اعلام شده از این طرح رایگان هزینه مراجعه اول استفاده نمایند.
به گفته ی ایشان، هزینه مراجعه اول معاینه فنی خودرو های سبک مبلغ ۴۷ هزار تومان بوده و خودرو های تاکسی با عمر ۱۰ سال و کمتر طبق قانون و مصوبات دولت بایستی هر ۶ ماه یکبار و خودرو های تاکسی با عمر بالای ۱۰ سال هر سه ماه یکبار نسبت به ستاندن معاینه فنی خودروی خود اقدام نمایند. ضمنا تاکید می گردد پذیرش خودرو های تاکسی در سایر مراکز معاینه فنی شهر تهران انجام می گردد و رانندگان محترم تاکسی در صورت تمایل به استفاده از طرح رایگان تنها بایستی به یکی از پنج مرکز اعلامی مراجعه نمایند.
منبع:

1400/01/14
13:34:52
0.0 / 5
354
تگهای خبر: اینترنت , تولید , دستگاه , سایت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱
Almor
almor.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ال مور محفوظ است

ال مور

فشن و کالاهای لوکس