شهردار تهران:

لزوم ادامه انضباط مالی و فیزیكی در شهر فارغ از آنكه چه كسی مدیر شهر باشد

لزوم ادامه انضباط مالی و فیزیكی در شهر فارغ از آنكه چه كسی مدیر شهر باشد به گزارش ال مور شهردار تهران با اشاره به اینکه تحقق انضباط مالی و فیزیکی در شهر از قول های مدیریت شهری به مردم بوده است، اظهار داشت: انضباط مالی و فیزیکی در شهر فارغ از آنکه چه کسی مدیر شهر باشد، باید ادامه پیدا کند.


به گزارش ال مور به نقل از ایسنا، پیروز حناچی با حضور در دویست و هشتاد و چهارمین جلسه شورای شهر تهران در قالب ارائه گزارش عملکرد شهرداری تهران اظهار داشت: بطور قطع سال ۹۹ یکی از سخت ترین سالهای نظام مدیریت شهری پس از انقلاب اسلامی بوده است. همراه با تورم شدید که تأثیر خودرا بر افزایش خدمات در شهر گذاشته بود کاهش درآمدها و شرایط کرونائی نیز وجود داشت و از طرف دیگر شرایطی را خودمان در جهت قول هایی که به مردم داده بودیم به وجود آورده بودیم. نگاه جدید به میدان های شهری، بازبینی در طرح تفصیلی محدوده ۱۰۸ هکتاری برج میلاد و شیوه برگزاری آن و ابلاغ نهایی طرح تفصیلی منطقه ۲۲ از اقدامات شهرداری تهران بود. در حوزه معاونت برنامه ریزی و بودجه نیز تحولات بسیاری به وجود آمد.
وی ادامه داد: ارزیابی سازمان ها و شرکتها به شکل علمی، کاهش نیروهای انسانی به زیر ۶۰ هزار نفر توسط این حوزه تعقیب می شد. حالا ما به وقایع ۱۳۰۰ مراجعه می نماییم. در آینده نیز به وقایع این روزها مراجعه خواهد شد. بهانه بود که در وضعیت کرونائی که هم آمار ابتلاء و هم آمار فوتی در تهران بالا رفته است با رعایت پروتکلهای بهداشتی لازم، عرض ادب نماییم.
وی با اعلان اینکه جلسه هم اندیشی روز یکشنبه هفته آتی با اعضای شورای شهر به سال ۱۴۰۰ معطوف خواهد شد، اضافه کرد: امروز سال ۱۳۹۹ را مرور کوتاهی می نماییم که چه اقداماتی انجام داده ایم. انضباط مالی و فیزیکی در شهر از قول هایی است که مدیریت شهری به مردم وعده داده بود. امیدوارم در سال جدید که سال انتخابات و تغییر است تلاش نماییم این نگاه فارغ از آنکه چه کسی مدیر شهر باشد ادامه پیدا کند.
وی افزود: برای نهادینه شدن این تجربه نیاز است چند دوره در شهر پشت سر گذاشته شود و امیدواریم هر فردی که بعنوان مدیر شهر انتخاب می شود این مسیر را تعقیب کند. این ریل گذاشته شده است و اعضای شورای شهر هم در قانون برنامه سوم و هم در بودجه سالانه اثرات این روند را مشاهده کرده اند.
وی اشاره کرد: امیدوارم امسال که سال انتخابات و تغییر است تلاش نماییم که این نگاه ادامه پیدا کنند و هر کسی که مدیریت شهری می شود این ریل گذاشته شده را تعقیب کند.
شهردار تهران در بخش دیگری از صحبت های خود با اشاره به تحقق بیش از ۹۰ درصدی بودجه در سال 1399 اظهار داشت: بودجه سال قبل بیش از ۹۰ درصد محقق شده که هنوز بر روی سامانه قرار نگرفته است. در ایام آخر سال اوراق مشارکت سال ۹۹ با عاملیت بانک شهر حل شد و در جلسه ای با حضور جهانگیری و مسئولان بانک مرکزی، بانک شهر بعنوان بانک عامل پذیرفته شد.
وی ادامه داد: موضوع بورسی شدن شرکت های همشهری و شهروند را تعقیب کردیم که شهروند مشکلات کمتری دارد اما همشهری به سبب زیان انباشته سنوات گذشته با مشکلاتی روبروست.
حناچی با اشاره به افتتاح ایستگاه های مترو اظهار داشت: بهره برداری از کیلومتر خط جدید مترو و بهره برداری از چند ایستگاه مترو از دیگر اقداماتی بود که در سال ۹۹ به نتیجه رسید. بدون مناسب سازی ایستگاهی افتتاح نشد و در سال۹۹، ۱۰۴ دستگاه پله برقی و ۵۷ آسانسور با هدف مناسب سازی فضاها به بهره برداری رساندیم. بهره برداری از ۳ رام قطار در سال ۹۹ و یک رام قطار سه واگنه ملی که پنجشنبه هفته جاری رسما و با حضور رئیس جمهور بهره برداری می شود از دیگر اقدامات بود.
وی با اعلان اینکه سه هزار و ۷۵۰ میلیارد اوراق مشارکت در سال ۹۹ منتشر گردید اظهار داشت: سه هزار میلیارد اوراق مشارکت نیز برای اورهال کردن ناوگان مترو در سال ۹۹ انجام شد. ۱۲۰ دستگاه اتوبوس و ۱۲۰ دستگاه مینی بوس به ناوگان افزوده شد و بازسازی و نوسازی ۹۵۵ دستگاه اتوبوس دو کابین در دستور کار قرار گرفت. در سال قبل 74دستگاه اتوبوس دو کابین بازسازی و به ناوگان افزوده شد.
شهردار تهران با اشاره به نوسازی ۴ هزار و ۹۳۲ دستگاه تاکسی در سال قبل اضافه کرد: توسعه سامانه های هوشمند حمل و نقل در دستور کار بود و ترغیب شد. بیش از ۷۰۰ هزار تن آسفالت ریزی در سال قبل در سطح تهران انجام شد.
شهردار تهران با اعلان اینکه بحران قیر اصلی ترین بحران دراین زمینه بوده اظهار داشت: قیمت قیر آزاد شده است و باتوجه به افزایش قیمت آن در حال پیگیری بوسیله دولت هستیم تا راهی برای این مساله پیدا نماییم.
او با اشاره به توسعه ۳۰۰ کیلیومتر مسیر پیاده و دوچرخه سواری در تهران اظهار داشت: بهره برداری از بزرگراه شهید رستگار، ادامه راه اندازی خیابان استاد معین، افتتاح بال غربی زیرگذر گلوبندک و تا خرداد ماه قول داده شده است که بال شرقی نیز به افتتاح برسد. محور قطار تهران-تبریز به طول ۹ کیلومتر در حال پیگیری و انجام است.
وی با اشاره به اقدامات انجام شده در حوزه شهرسازی اظهار داشت: پروژه فدائیان اسلام، تصویب بافت های فرسوده و اضافه شدن بخش هایی به بافت فرسوده که امکان استفاده از تسهیلات دولتی را به وجود می آورد همچون اقداماتی بود که انجام شد. پروژه نفرآباد شهرری با نگاه ایرانی-اسلامی مورد تصویب قرار گرفت. نگاه جدید به میدانگاه های شهری و بهره برداری از آنها از دیگر اقدامات بود. بازبینی در طرح تفصیلی برج میلاد که شیوه عملیات در گود پرخطر برج میلاد را نیز تحت تاثیر قرار می داد و بازبینی در طرح تفصیلی منطقه ۲۲ از دیگر اقدامات انجام شده بود.
شهردار تهران افزود: کاهش نیروی انسانی شهرداری تهران به زیر ۶۰ هزار نفر نیز از اقداماتی است که ترغیب شد. در عین حال که سال سختی را پشت سر گذاشتیم، اما سال بسیار پربرکتی بود و سعی کردیم با توجه به این که در آستانه انتخابات قرار داریم شهرداری درگیر حاشیه های انتخابات نشود.
ادامه دارد...منبع:

1400/01/17
12:56:01
0.0 / 5
595
تگهای خبر: آینده , بودجه , تسهیلات , توسعه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱
Almor
almor.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ال مور محفوظ است

ال مور

فشن و کالاهای لوکس