قالیباف:

هدایت جمعیت به یك نقطه خاص و پرتراكم، مغایر اهداف آمایش سرزمین است

هدایت جمعیت به یك نقطه خاص و پرتراكم، مغایر اهداف آمایش سرزمین است رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: اینکه ما جمعیت را به یک نقطه خاص و پرتراکم هدایت نماییم، مغایر با اهداف آمایش سرزمین است.


به گزارش ال مور به نقل از ایسنا، محمدباقر قالیباف در جلسه علنی بامداد امروز (چهارشنبه) مجلس و در جریان بررسی طرح جهش تولید و تامین مسکن با اشاره به پیشنهاد نماینده کردکوی در خصوص اینکه در استان های شمالی به سبب محدودیت در تامین زمین بوسیله دستگاه های اجرائی، زمین خریداری شود، اظهار داشت: خریداری کردن زمین مشمول اصل ۷۵ قانون اساسی به مدلول بار مالی داشتن برای دولت می باشد، همین طور باید محل هزینه آن مشخص شود. در حقیقت خرید زمینی که دولتی نیست، مشکلات مختلفی به دنبال دارد، چونکه باید مشخص شود مثلا متری چند به فروش برسد و چه کسانی این خرید را انجام دهند.
وی ادامه داد: این پیشنهاد بابی را باز می کند که هر کسی یک قطعه زمین درخواست کند که مثلا برای ۲۰ نفر خانه بسازد، در صورتیکه جمعیت، اولین موضوعی است که باید در نگارش طرح جامع و تکمیلی در ارتباط با مسکن بررسی شود. زمانی که در یک منطقه زمین برای ایجاد سکونت وجود ندارد، چرا باید آنجا مسکن بسازیم و تراکم بیشتر به وجود آورده و گرانتر بخریم و ظرفیت های مسکونی بیشتری ایجاد شود، در صورتیکه این مسئله با سیاست های ساخت و تامین مسکن مغایر است.
قالیباف تصریح کرد: این پیشنهاد علاوه بر اینکه مغایر با اصل ۷۵ قانون اساسی است، این مساله را نیز مطرح می کند که چرا باید جایی که زمین نیست، جمعیت بیشتری را اسکان دهیم. یکی از موضوعات جدی کشور آمایش و توزیع درست جمعیت در نقاط مناسب می باشد، اینکه ما جمعیت را به یک نقطه خاص و پرتراکم هدایت نماییم، مغایر با اهداف آمایش سرزمینی است.1400/01/19
11:38:40
0.0 / 5
532
تگهای خبر: تولید , خرید , دستگاه , ساخت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵
Almor
almor.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ال مور محفوظ است

ال مور

فشن و کالاهای لوکس