شهردار تهران خبر داد

به زودی پروتكل تزریق واكسن ابلاغ می شود

به زودی پروتكل تزریق واكسن ابلاغ می شود به گزارش ال مور شهردار تهران از ابلاغ پروتکلهای تزریق واکسن در آینده نزدیک اطلاع داد.


به گزارش ال مور به نقل از ایسنا، پیروز حناچی در دویست و نود و یکمین جلسه شورای شهر تهران در پاسخ به سوالات اعضای شورای شهر تهران درباره مساله واکسیناسیون و مشکلات پیش آمده اظهار داشت: روز چهارشنبه در یکی از سایت های منتقد شهرداری گزارشی منتشر گردید که اطلاعاتی در مورد استفاده مدیران شهرداری از سهمیه واکسن پاکبان ها داشتند. این مساله را در همه مناطق بررسی کردیم. در بررسی ها مشخص شد که مقداری انحراف در بعضی از مناطق بوده است.
شهردار تهران با اعلان اینکه در همین زمینه یک رئیس ناحیه تا بامداد همان روز عزل شد، افزود: سحرگاه همان روز پنجشنبه توئیتی منتشر کردم که پیگیر این مساله هستیم و از رسانه ها برای حساسیت شان تشکر کردم. اعلام کردم که مبحث واکسیناسیون را فورا بررسی می نماییم و در صورت مشاهده تخلف با افراد خاطی برخورد خواهد شد و حتی اگر لازم باشد این افراد جهت بررسی های بیشتر به مراجع ذیصلاح معرفی می گردند که برمبنای دستور اسامی کسانی که واکسن دریافت کرده اند در سایت شفاف بارگذاری شد.
وی افزود: تحقیقاتی از جانب حراست کل و دفتر شهرداری صورت گرفته است. عمده بحث در منطقه ۶ بوده است که طی مکاتبه شهردار منطقه با بهداشت شمال غرب لیستی به ظرفیت ۳۲۵ نفر برای تزریق واکسن کووید ۱۹ اعلام شده بود که از این تعداد ۱۹۸ نفر مبادرت به دریافت واکسن کرده اند که اسامی آنها را بوسیله حراست وزارت بهداشت پیگیری می نماییم.
شهردار تهران اشاره کرد: از این ۱۹۸ نفر به تفکیک ۴۴ نفر پرسنل بازیافت، ۱۰۰ نفر پاکبان، ۱۲ نفر کارمند، ۱۳ نفر فاقد رابطه استخدامی با شهرداری تهران با هویت مشخص، ۲ نفر راننده جرثقیل، ۹ نفر راننده خودرو سرویس، یک نفر شهربان و ۱۷ کارگر فضای سبز بوده اند. راس ساعت ۱۴ روز پنجشنبه ۹ اردیبهشت جلسه ای در شهرداری تشکیل دادیم و پیرو دستور داده شده مبحث واکسیناسیون با جزئیات مورد بررسی قرار گرفت.
بگفته حناچی، تعداد محدودی واکسن برای تزریق به نیروهای خط مقدم مبارزه با کرونا شامل پرسنل بهشت زهرا، پاکبان ها و پرسنل پسماند که شامل نیروهای عملیاتی و در رابطه با مشاغل پر خطر خدمات شهری باشند بوسیله وزارت بهداشت تخصیص داده شده است. از این تعداد تا کنون هیچ یک از مدیران شهری (تا رده ۴ مدیریتی) تزریقی انجام نداده اند.
وی ادامه داد: بررسی ها نشان داد که یک نفر از مسئولان نواحی مبادرت به تزریق واکسن از سهیمه فوق کرده است که همان روز به همراه سه نفر از همکاران ذیربط در منطقه ۶ عزل شدند. در بررسی های بعدی همینطور معلوم شد که توزیع سهمیه در یکی از مناطق منطبق با پروتکلهای مصوب نبوده است که معاون خدمات شهری منطقه عزل شد. دو رئیس ناحیه در مناطق ۹ و ۷ هم بنا بر این عزل شدند.
پیروز حناچی با اشاره به اینکه یک ایراد به کار شهرداری وارد بوده است که دستورالعمل دقیق برای واکسیناسیون نداده بود اظهار داشت: کسانی که در آسایشگاه کارگران حضور دارند، راننده، پاکبان ها و برخی دیگر شامل واکسن می شوند که این افراد را به دقت مشخص نکرده بودیم. پروتکل خیلی باز گذاشته شده بود و اجازه تشخیص داده شده بود. گاها مشکلات دیگری هم وجود داشت که اگر کسی مدارک لازم (کارت شناسایی) نداشت همکاران وزارت بهداشت تزریق را انجام نمی دادند و برخی از افراد خودشان استنکاف می کردند و امکان اینکه واکسن باردیگر بازگردانده شود هم وجود نداشت و باید حتما تزریق می شد.
وی با اعلان اینکه سعی کردیم بوسیله رسانه ها و تلویزیون به مردم اطلاع رسانی نماییم اضافه کرد: حتی در کلاب هاوس هم اتاقی تشکیل شد و در این مورد صحبت شد و همکاران توضیحات لازم را عرضه کردند. شهرداری برمبنای وعده ای که داده بود شفافیت دارد. فهرست کسانی که واکسن زده اند هم به مرور در حال بارگذاری است. بنا به سفارش های وزارت بهداشت و WHO نام افراد نوشته نشده است اما کد ملی و مسئولیت ذکر شده است. خاطیان عزل شده هم به اداره تخلفات ارجاع می شوند تا در مورد آنها تصمیم گیری شود.
وی افزود: همینطور قرار شد لیست کسانی که خارج از نوبت واکسن زدند هم منتشر شود. اینفوگرافی هم تهیه شده که در کانال با اعضای شورا به اشتراک گذاشته می شود. گزارشی هم از آخرین وضعیت حراست کل به اعضای شورا در مورد واکسیناسیون شهرداری تهران عرضه می شود که واکسیناسیون از تاریخ ۳ اسفند ۹۹ با مشارکت کارکنان بهشت زهرا به تعداد ۵۴۳ نفر شروع شده است و در ادامه سازمان پسماند و مناطق ۲۲ گانه با معرفی پاکبان های زحمت کش و بالای ۵۰ سال مطابق دستورالعمل وزارت بهداشت واکسن دریافت کرده اند. از تعداد ۷ هزار و ۷۵۵ نفر معرفی شده تعداد ۲ هزار و ۷۲۵ نفر تا کنون مبادرت به تزریق یک دُز واکسن کرده اند.
حناچی اشاره کرد: در معرفی افراد توسط مناطق با تخلف صورت گرفته بنا به استعلام موثق به جز در منطقه ۶، تعداد ۲۰ نفر مغایر با دستوالعمل در دفاتر حراست احصا شده اند. این خطا کمتر از یک درصد است. از تعداد ۲۰ نفر ۱۳ نفر مربوط به منطقه ۷ بوده است و در منطقه ۶ هم عوامل کارگری پسماند و فضای سبز و سرویس ۷۳ نفر هستند که تعداد ۲۵ نفر از پرسنل و مابقی فاقد رابطه استخدامی منطقه وجود داشته است.
شهردار تهران اظهار داشت: نبودن نظارت مناسب در مرحله تزریق واکسن در مراکز بهداشت این حواشی را ایجاد کرده بود که در منطقه ۶ معاون خدمات شهری به این علت عزل شد. در مابقی مناطق سعی شده وحدت رویه طی شود. ان شاءالله با ابلاغ پروتکل تنظیمی این رویه اصلاح می شود.
حناچی همینطور در ادامه سخنان خود در پاسخ به برخی سوالات اعضای شورای شهر اظهار داشت: تلفات زیادی در بخش تاکسیرانی در برخورد با کرونا وجود داشت که متاسفانه در دستورالعمل لحاظ نشده بود. تا کنون بیشتر از ۲۴۰ نفر از تاکسیرانان فوت شده اند. این گروه نقش زیادی در انتشار هم دارند و واکسیناسیون تاکسیران ها حالا در حال پیگیری است.
وی در پاسخ به سوالی درباره اینکه تعدادی از مناطق هنوز واکسن دریافت نکرده اند هم اظهار داشت: در تهران بین سه دانشگاه شهید بهشتی، ایران و علوم پزشکی تهران توزیع شده است. شیوه توزیع واکسن این دانشگاه ها متفاوت بوده است. دانشگاه علوم پزشکی تهران مناطق ۲، ۶ و ۹ را پوشش داده است. رابطه شهرداری های مناطق با این دانشگاه ها رابطه نزدیک و کاری است.
وی اشاره کرد: نظارت فنی واکسیناسیون به شرکت شهر سالم سپرده شده است. روز گذشته هم در ستاد ملی کرونا به سبب برخورد با خاطیان و پیگیری جدی انحراف ونیز همکاری در زمینه طرح ترافیک در دو هفته تعطیلی تهران از شهردای تهران قدردانی گردید.1400/02/12
22:56:50
0.0 / 5
524
تگهای خبر: آینده , جشن , خدمات , سایت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲
Almor
almor.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ال مور محفوظ است

ال مور

فشن و کالاهای لوکس