بررسی استخدام بیش 30 هزار ایثارگر در كمیسیون اجتماعی مجلس

بررسی استخدام بیش 30 هزار ایثارگر در كمیسیون اجتماعی مجلس سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس از بررسی استخدام یا تبدیل وضعیت بیش ۳۰ هزار ایثارگر شاغل در کمیسیون اجتماعی مجلس اطلاع داد.


علی بابایی کارنامی در گفتگو با ایسنا در مورد جلسه امروز(سه شنبه) کمیسیون اجتماعی مجلس ضمن اشاره به بررسی ردیف ها و بندهای قانون بودجه ۱۴۰۰ در حوزه اداری و استخدامی کشور از استخدام بیش ۳۰ هزار نفر از ایثارگران اطلاع داد و اظهار داشت: بر مبنای قانون برنامه ششم توسعه و به دنبال تخصیص ۵۰۰ میلیارد تومان از جانب مجلس شورای اسلامی به سازمان اداری و استخدامی کشوری و بنیاد شهید و امور ایثارگران بیشتر از ۳۰ هزار نفر از ایثارگران استخدام خواهند شد.
سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس در مورد چگونگی استخدام اظهار داشت: این استخدام ها به این صورت خواهد بود که قراردادی ها به پیمانی و پیمانی ها به رسمی تبدیل وضعیت شوند. سایر دستگاه هایی که با مشکلاتی در حوزه نحوه استخدام با مشکل مواجهند همچون شهرداری ها، مورد بحث و بررسی قرار گرفت و قرار بر این شد که سازمان اداری و استخدامی کشوری در این عرصه دقت نظر بیشتری داشته باشد و لوایح بهتری را در جهت ساماندهی نیروهای انسانی در شهرداری ها، دستگاههای دولتی و ماده ۲۱ قانون جامع ایثارگران تنظیم کرده و نگرش مثبتی نسبت به این موارد داشته باشد. در نهایت مقرر شد که نمایندگان هر ماه این روند را رصد کرده و در این حوزه تصمیم گیری نماییم.
نماینده مردم ساری در مجلس همینطور از حضور محمدجواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات برای پاسخگویی به سوال امانقلیچ شادمهر، نماینده گنبد کاووس در مجلس اطلاع داد و اظهار داشت: مبحث سوال علت اجرای نشدن مصوبات مجلس برای تبدیل وضعیت نیروهای ایثارگران در دستگاههای زیرمجموعه وزارت خانه ارتباطات که در نهایت آقای شادمهر قانع نشد، ازاین رو گزارش این سوال جهت بررسی بیشتر به صحن علنی ارسال خواهد شد.
این نماینده مردم در مجلس یازدهم در انتها از بررسی طرح تسری قوه قضاییه که به وضعیت حقوق و دستمزد کادر اداری، ستادی دادگاه ها و دادسراها اشاره دارد، اطلاع داد و تاکید کرد: این طرح به این نکته اشاره می کند که کارکنان این بخش ها که کمتر از چهار میلیون تومان حقوق دریافت می کنند و نمی توانند شغل دیگری هم داشته باشند؛ ازاین رو طرح مذکور که به ساماندهی وضعیت حقوق کارکنان زندان ها، دادگستری ها و سازمان نظام پزشکی پرداخته را مورد بررسی قرار دادیم.
منبع:

1400/02/28
21:43:44
0.0 / 5
338
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۲
Almor
almor.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ال مور محفوظ است

ال مور

فشن و کالاهای لوکس