با افتتاح ایستگاه اقدسیه و مرزداران صورت گرفت

تسهیل دسترسی شهروندان در شمال و شمال غرب پایتخت به مترو

تسهیل دسترسی شهروندان در شمال و شمال غرب پایتخت به مترو ال مور: نایب رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه اظهار داشت: همزمان با بهره برداری از ایستگاه های مرزداران در خط ۶ مترو سرفاصله حرکت قطارها در نیمه غربی این خط از ۳۵دقیقه به ۲۰ دقیقه کاهش پیدا کرد.


به گزارش ال مور به نقل از ایسنا، علی عبداله پور در اینباره اضافه کرد: با آغاز به کار ایستگاه های اقدسیه از خط ۳ و مرزداران از خط ۶ تعداد ایستگاه های بهره برداری شده در شبکه خطوط متروی تهران و حومه به ۱۳۹ ایستگاه رسید.
وی خاطرنشان کرد: با آغاز به کار ایستگاه های مرزداران در شمال غربی و اقدسیه در شمال پایتخت دسترسی شهروندان به شبکه حمل و نقل ریلی درون شهری تسهیل شد.
مهندس عبداله پور اظهار داشت: امیدواریم با تکمیل و بهره برداری کامل از ایستگاه های خط شش تا حدودی از دغدغه های حمل و نقلی شهروندان در این منطقه کاسته شود.
مدیرعامل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه اظهار داشت: مترو مسافران دائمی خویش را دارد و این نکته قابل انکار نیست که تعداد واگن ها پاسخگوی نیاز متروی تهران نیست.
وی با اشاره این که کمبود ناوگان مترو با شیوع کرونا در کشور و لزوم کاهش جمعیت و رعایت فاصله گذاری اجتماعی، پررنگ تر شد، اضافه کرد: ایستگاه های جدید مترو افتتاح می شوند، بدون این که تعداد قطارها افزایش یابد؛ بنابراین در بعضی ایستگاه های تازه تأسیس، ساعت ورود قطار مترو به ایستگاه بیشتر است.
نایب رییس هیات مدیره شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه تصریح کرد: هم اکنون حدود یکهزار واگن کمبود داریم که اگر این تعداد واگن تأمین شود ظرفیت داریم سر فاصله حرکت قطارها را در خطوط شش و هفت همانند خطوط دیگر کاهش دهیم.
، طبق گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه، عبدالله پور خاطرنشان کرد: توسعه حمل و نقل ریلی درون شهری و استفاده بیشتر از آن یعنی کاهش مصرف سوخت و امکان بهره مندی مترو از منابع مالی پایدار چون که هر مسافری که با مترو جابه جا می شود به معنای مصرف کمتر بنزین در سطح شهر است.
منبع:

1400/03/01
22:13:19
0.0 / 5
367
تگهای خبر: توسعه , شركت , مد
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۴
Almor
almor.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ال مور محفوظ است

ال مور

فشن و کالاهای لوکس