نائب رئیس كمیسیون برنامه وبودجه شورای شهر تهران تاكید كرد

پیشنهاد نامگذاری معبری به نام اكبر تركان

پیشنهاد نامگذاری معبری به نام اكبر تركان ال مور: نایب رییس کمیسیون برنامه وبودجه شورای شهر تهران بر لزوم نامگذاری معبری به نام مرحوم مهندس اکبر ترکان تاکید نمود.


به گزارش ال مور به نقل از ایسنا، سید حسن رسولی با تبریک سالگرد حماسه دوم خرداد و سالروز نوسازی سیاسی و سوم خرداد سالروز آزادسازی خرمشهر در تذکری خطاب به صدا و سیما و هیات دولت در صحن شورای شهر اظهار داشت: لم یشکور المخلوق، لم یشکر الخالق. مهندس اکبر ترکان برادر دو شهید و فارغ التحصیل دانشگاه شریف متاسفانه در سن ۶۹ سالگی از میان ما رفت. مهندس ترکان بی شک یکی از چهره های ماندگار و صاحب سبک در مدیریت و توسعه متوازن و همه جانبه کشور محسوب می شود.
وی افزود: موسس جهاد سازندگی لرستان، استاندار ایلام، استاندار هرمزگان، مدیرعامل سازمان صنایع دفاع، وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، وزیر راه و ترابری، جانشین رئیس ستاد انتخاباتی آقای روحانی در سال ۹۲، مدیر پروسه تحویل و تحول دولت های قبلی و فعلی، مدیرعامل سازمان گسترش صنایع ایران، مشاور رئیس جمهور و دبیرمناطق آزاد تجاری و صنعتی کشور تنها قسمتی از حوزه های خدمتی این مدیر برجسته و خلاق جمهوری اسلامی است.
خزانه دار شورای شهر تهران اضافه کرد: ترکان ساده زیست، توسعه گرا و تحول آفرین بود. چاپلوسی در مرام او نبود. سریع و شجاع، بی ادعا و دلسوز ایران بود. با این وجود ملاحظه کردیم که صدا و سیما که رئیس محترم فعلی این سازمان در دوره ای کارمند این مدیر برجسته بود و نیز دولت و شخص آقای روحانی که مدیون او هستند و سایر مقامات کشور کمترین اقدامی در جهت تکریم این بردارمرحوم و عزیز انجام ندادند. البته مرحوم ترکان و دوستان و خانواده این عزیز هیچ توقعی از کسی ندارند اما وظیفه ماست که بزرگان خودرا تکریم نماییم.
وی افزود: بر این اساس از کمیته نامگذاری شورا تقاضا دارم به پاس خدمات ایشان در کشور و نیز حوزه مدیریتی شهر تهران نسبت به شناسایی معبری اصلی ودر خورشأن و منزلت این بردار اقدام نماید.
تخفیفات بیشترین لطمه را به بنیه نحیف حوزه حمل و نقل وارد می کند
خزانه دار شورا همین طور در جلسه شورای شهر تهران اظهار داشت: ایجاد هزینه بوسیله ارائه تخفیفات بیشتر به سالمندان در حوزه حمل و نقل در اواسط سال علاوه بر مخدوش کردن نظام بودجه ریزی و تخصیص منابع شهرداری تهران، بیشترین لطمه را به بنیه نحیف حوزه حمل و نقل می زند.
سید حسن رسولی در ارتباط با لایحه بخشنامه مصوبه شهر دوستدار سالمند نیز اشاره کرد: دو ایراد اساسی به این لایحه وارد است که یکی از آن مربوط به ماده ۵ آنست. خلاصه ماده ۵ این است که به همه شهروندان بالای ۶۰ سال تهرانی و همین طور کارکنان شهرداری بالای ۶۰ سال که بازنشسته شده باشند و والدین آنها، اول هر سال بُن ارائه دهیم.
وی ادامه داد: این مصوبه به لحاظ بار مالی قابل احصا نیست. علاوه بر این ما نمی توانیم وسط سال این حجم از بار مالی را به شهرداری تحمیل نماییم. این در حالیست که ما کارت منزلت و تخفیفاتی در این عرصه ارائه کردیم. ماده ۵ این لایحه نظام بودجه ریزی و تخصیص منایع را در شهردار تهران مخدوش می کند و چون قابلیت اجرائی ندارد، هدف تکریم بازنشستگان به سبب نامتناهی بودن جامعه هدف را لوث می کند. همین طور می تواند بیشترین لطمه را به بنیه نحیف حوزه حمل و نقل عمومی وارد کند.
منبع:

1400/03/02
22:08:49
0.0 / 5
385
تگهای خبر: بودجه , توسعه , جامعه , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
Almor
almor.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ال مور محفوظ است

ال مور

فشن و کالاهای لوکس