اتصال بیمارستان های پایتخت به مترو به كجا رسید؟

اتصال بیمارستان های پایتخت به مترو به كجا رسید؟ ماجرای استفاده اورژانس از متروی تهران مدتی است که در اظهارنظرات مسئولانی از اورژانس و شهرداری تهران به گوش می رسد و برمبنای آن بناست تا اورژانس در دو شکل استقرار در ایستگاه ها و استفاده از ظرفیت خطوط ریلی بوسیله اتصال به بیمارستان ها در هنگام بحران ها از مترو کمک بگیرد. اما این طرح ها در چه وضعیتی قراردارند؟ موضوعی که رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران به تشریح آن پرداخته است.


رضا کرمی محمدی در گفت و گو با ایسنا، درباره حضور اورژانس در ایستگاه های مترو اظهار داشت: درحال حاضر اورژانس در حدود ۶۰ پایگاه مدیریت بحران حضور دارد و علاوه بر آن فضاهای دیگری را هم دیگر بخش های شهرداری تهران در اختیار این مجموعه قرار داد. یکی از این فضاها، فضاهای داخل ایستگاه های مترو بود که در بعضی از ایستگاه ها این فضاها تامین شد و در بعضی از ایستگاه ها نیز تا جایی که من اطلاع دارم فضاها از نظر فنی مورد تایید قرار نگرفت که قرار شد اقداماتی دراین زمینه صورت گیرد.
وی افزود: حضور در بعضی ایستگاه ها نیز به جهت کاهش زمان حضور در حوادث و رسیدگی به حوادث و امدادرسانی احتمالی در ایستگاه های مترو بوده است که البته جزییات کامل تری از آنرا اساسا همکاران من در شرکت مترو در اختیار دارند.
رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران درباره استفاده اورژانس از خطوط ریلی مترو و اتصال بیمارستان ها به مترو نیز اشاره کرد: این پیشنهاد برای زمان وقوع بحران است و این پیشنهاد از این منظر عنوان شد که بتوان با اتصال چند بیمارستان مهم پایتخت به شبکه مترو، در هنگام وقوع بحران ها از ظرفیت خطوط ریلی برای انتقال سریع مجروحین به بیمارستان بهره برد.
کرمی محمدی با اعلان اینکه در ابتدا این پیشنهاد عنوان شد که هشت بیمارستان به مترو متصل شوند، اظهار داشت: سپس تعداد بیمارستان ها به شش بیمارستان کاهش یافته و بعد تصمیم بر این شد تا ابتدا بیمارستان امام خمینی به مترو متصل شود. خصوصاً آنکه بعضی زیرساخت ها در این بیمارستان نیز به شکل اولیه و ابتدایی وجود دارد.
وی درباره میزان اجرای این طرح ها اظهار داشت: این قسمت متولی از نظربودجه ندارد و خود وزارت بهداشت هم بودجه ای برای این امر در نظر نگرفته است. مطالعات اولیه در این خصوص انجام شده اما لازم است که بودجه آن هم مشخص شود. البته طرح اولیه هم مقداری خام بوده و ایراداتی دارد که باید رفع گردد.
رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران اضافه کرد: ما از بیمارستان امام خمینی بازدید کردیم و شرایط آن و همین طور زیرساخت های آنرا بررسی کردیم. در کل بنا شد تا طرح باردیگر بررسی شده و ابعاد کامل آن ارزیابی شود. هم ما و هم سازمان اورژانس با این پیشنهاد موافقیم اما لازم است مطالعات آن بطور کامل و دقیق پیش بینی شده و همانطور که گفتم بودجه آن نیز مشخص شود.1400/03/05
12:09:40
0.0 / 5
394
تگهای خبر: بودجه , ساخت , شركت , شهرداری
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۵
Almor
almor.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ال مور محفوظ است

ال مور

فشن و کالاهای لوکس