احتمال خیزش گرد و خاك و كاهش كیفیت هوا در تهران

احتمال خیزش گرد و خاك و كاهش كیفیت هوا در تهران به گزارش ال مور سازمان هواشناسی از کاهش کیفیت هوا و برقراری شرایط ناسالم برای گروه های حساس در بعضی مناطق پایتخت طی امروز (۲۰ خرداد ماه) اطلاع داد.


به گزارش ال مور به نقل از ایسنا، برپایه بررسی داده ها و نقشه های پیش یابی هواشناسی طی چهار روز آینده برای استان تهران آسمانی صاف تا کمی ابری در بعضی ساعات همراه با وزش باد و در ارتفاعات استان در ساعات بعدازظهر گاهی افزایش موقت ابر پیشبینی می شود.
بر مبنای اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران، از امروز تا شنبه (۲۰ تا ۲۲ خرداد) در بعضی نقاط وزش باد نسبتا شدید با احتمال خیزش گردوخاک مورد انتظار است. همینطور روند افزایش نسبی دما از فردا تا یکشنبه (۲۱ تا ۲۳ خرداد) قابل پیشبینی است.
پیشبینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران هم از آن حکایت می کند که بامداد امروز (۲۰ خرداد ماه) کیفیت هوا در بعضی مناطق پرتردد در محدوده ناسالم برای گروه های حساس قرار خواهد گرفت که ناشی از عدم وزش باد مؤثر و انباشت آلاینده ها طی ساعات گذشته است.
به تدریج با افزایش نسبی تندی باد تاحدودی از غلظت آلاینده ها کاسته خواهد شد، بااین حال با عنایت به حضور عوامل کافی جهت تولید آلاینده «ازن»در برخی مناطق افزایش غلظت این آلاینده سبب کاهش کیفیت هوا در ساعات بعدازظهر خواهد شد. وزش باد مؤثر تا اواخر وقت سبب پراکندگی آلاینده ها بخصوص ذرات معلق خواهد شد و وضعیت قابل قبول در بیشتر مناطق پیشبینی می شود.
کاهش تندی باد تا بامداد فردا (۲۱ خرداد ماه) سبب برقراری وضعیت نامطلوب در مناطق پرتردد خواهد شد. حاکمیت جو نسبتا آرام طی روز پراکندگی آلاینده ها را محدود خواهد کرد، همینطور در بعضی ساعات بعدازظهر احتمال تولید و افزایش غلظت آلاینده ازن می تواند در بعضی مناطق سبب کاهش کیفیت هوا شود. این وضعیت جوی تا اواخر وقت فردا (۲۱ خرداد ماه) ادامه خواهد داشت و در ساعات همراه با ترافیک شامگاهی، افزایش غلظت آلاینده ها و برقراری وضعیت نامطلوب در بعضی مناطق پرتردد دور از انتظار نخواهد بود.
به گزارش ال مور به نقل از ایسنا، آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته «ازن» با میانگین ۹۰ بود و هوای پایتخت در وضعیت قابل قبول قرار داشت. آلاینده شاخص الان «ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون» با میانگین ۸۴ و کیفیت هوا در محدوده قابل قبول است.
منبع:

1400/03/20
12:33:01
0.0 / 5
285
تگهای خبر: آینده , تولید , شركت , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
Almor
almor.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ال مور محفوظ است

ال مور

فشن و کالاهای لوکس