تهران درحال زنانه و پیر شدن است

تهران درحال زنانه و پیر شدن است معاون سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران اظهار داشت: شهر تهران درحال زنانه و پیر شدن است به شکلی که نسبت زنان به مردان در تهران بیشتر است اما در پیرامون تهران مبحث بالعکس است به شکلی که پیرامون درحال مردانه و جوان شدن است.


به گزارش ال مور به نقل از ایسنا، عدالتی در نشست خبری در مورد جمعیت و نگاه سند آمایش به این مهم اظهار داشت: وقتی صحبت از جمعیت می شود دو شاخص نرخ رشد جمعیت و بحث مهاجرت مورد توجه قرار می گیرد. در طول دهه های اخیر تهران مهاجرپذیر بوده و سالانه ۲۰۰ تا ۲۵۰ هزار نفر به جمعیت آن اضافه می شود، بنابراین در این سند بحث کاهش شدت مهاجرت دیده شده است.
وی اضافه کرد: بطور قطع در این سند با نگاه به طرح های جامع از افزایش قلمروی شهری جلوگیری خواهد شد. اگر اعلام گردد تهران برای ساخت و ساز به حداقل امکان رسیده است در حوزه زمین و مسکن کنترل باید محقق شود. باید نقاط بحرانی استان تهران کنترل شود تا اکبرآبادهای جدید در استان تهران و در آینده ایجاد نشود و همه این موارد در سند آمایش مورد توجه قرار گرفته است.
وی تاکید کرد: تنوعی در جمعیت استان تهران وجود دارد. شهر تهران درحال زنانه و پیر شدن است به شکلی که نسبت زنان به مردان در تهران بیشتر است اما در پیرامون تهران مبحث بالعکس است به شکلی که پیرامون درحال مردانه و جوان شدن است. در استان تهران با عدم تعادل و توازن مواجه هستیم که برای همه آنها در چارچوب سند آمایش برنامه ریزی انجام شده است.
وی در مورد مبحث آب و نگاه این سند هم اظهار داشت: در استان تهران بیشترین میزان مصرف آب در حوزه سکونت است و اگر قلمروهای سکونتی را محدود نماییم بطور قطع در این مورد هم گام موثری برداشته ایم. آنچه در آمایش دنبال می نماییم کنترل شدت مسائل است. بطور قطع اگر سند اجرا نشود آینده ایران در ۱۰ شهر خلاصه خواهد شد. ما نمی توانیم از توازن جمعیت با بی تفاوتی عبور نماییم. تاکنون در مورد مدیریت پساب چالش های جدی داشته ایم. سند آمایش به دنبال این است که در عرصه تولید از چرخه بازگردانی آب استفاده نماییم.
منبع:

1400/03/24
22:43:59
0.0 / 5
296
تگهای خبر: آینده , تولید , زنان , ساخت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۲
Almor
almor.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ال مور محفوظ است

ال مور

فشن و کالاهای لوکس