۶۹۰ میلیون نفر از ساكنان جهان هر شب گرسنه می خوابند

۶۹۰ میلیون نفر از ساكنان جهان هر شب گرسنه می خوابند ال مور: برنامه جهانی غذا با اشاره به این که نزدیک به 41 میلیون نفر از ساکنان جهان در معرض خطر گرسنگی قرار داشته و 690 میلیون تن نیز هر شب گرسنه می خوابند، اعلام کرد، برای کمک به نیازمندان در 43 کشور به مبلغ شش میلیارد دلار نیاز فوری داریم.


به گزارش ال مور به نقل از ایسنا، به نقل از الحره، دیوید بیزلی، مدیر اجرائی برنامه جهانی غذا وابسته به سازمان ملل با اشاره به این که افزایش قیمت مواد غذایی اصلی فشارهای موجود در حوزه امنیت غذایی را شدت بخشیده، هشدار داد: نزدیک به ۴۱ میلیون نفر از ساکنان جهان در معرض خطر گرسنگی قرار داشته و ۶۹۰ میلیون نفر نیز هر شب گرسنه می خوابند.
بیزلی با اشاره به این که نیم میلیون نفر دیگر نیز از شرایط مشابه گرسنگی رنج می برند، اظهار نمود: هم اکنون چهار کشور شاهد شرایطی مشابه گرسنگی هستند و از جانب دیگر ۴۱ میلیون نفر در آستانه خطر گرسنگی هستند.
مدیر اجرائی برنامه جهانی غذا در ادامه اظهار داشت: نیاز داریم فورا مبلغ شش میلیارد دلار جمع آوری شوند تا کمک ها را به دست افراد در معرض خطر در ۴۳ کشور برسانیم. ما همین الان به این پشتیبانی مالی نیاز داریم.
میانگین گرسنگی در جهان از سال ۲۰۱۶ به سبب درگیری ها و تغییرات آب وهوایی افزایش داشته است.
طبق آمارهای برنامه جهانی غذا، در سال ۲۰۱۹ میلادی ۲۷ میلیون نفر در جهان در آستانه خطر گرسنگی قرار داشتند که این تعداد از سال ۲۰۲۰ به سبب شیوع ویروس کرونا افزایش داشته است.
طبق بیانیه های سازمان ملل، قیمت های جهانی غذا در ماه مه به بالاترین میزان خود در طول ۱۰ سال قبل رسیده است.
کاهش ارزش پول در کشورهایی همانند لبنان، نیجریه و سودان موجب افزایش این فشارها و در ادامه افزایش قیمت ها و به خطر افتادن امنیت غذایی در این کشورها شد.
در سال جاری میلادی نشانه هایی نزدیک به گرسنگی در اتیوپی، ماداگاسکار، سودان جنوبی و یمن و نیز در جنوب نیجریه و بورکینافاسو نمایان شدند.
طبق گزارش برنامه جهانی غذا، نزدیک به ۹ درصد از ساکنان جهان یعنی حدود ۶۹۰ میلیون نفر در جهان هر شب گرسنه می خوابند.
منبع:

1400/04/02
19:15:18
0.0 / 5
508
تگهای خبر: برند , مد
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
Almor
almor.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ال مور محفوظ است

ال مور

فشن و کالاهای لوکس