موافقت شورا با یك فوریت اصلاح بودجه ۱۴۰۰

موافقت شورا با یك فوریت اصلاح بودجه ۱۴۰۰ ال مور: اعضای شورای اسلامی شهر تهران با یک فوریت لایحه ˮاصلاح بند یک تبصره 3 ماده واحده مصوبه بودجه سال 1400 شهرداری تهران و مجوز انتشار 35 هزار میلیاردریال اوراق مالی اسلامی بمنظور اجرای طرح های حمل و نقل عمومی شهر تهرانˮ موافقت کردند.به گزارش ال مور به نقل از ایسنا، در سیصد و ششمین جلسه شورای شهر تهران بررسی یک فوریت لایحه اصلاح بند یک تبصره ۳ ماده واحده مصوبه بودجه سال ۱۴۰۰ شهرداری تهران و مجوز انتشار ۳۵ هزار میلیاردریال اوراق مالی اسلامی بمنظور اجرای طرح های حمل و نقل عمومی شهر تهران در دستور قرار گرفت که در همین راستا علی امام - مدیر عامل شرکت مترو تهران - اظهار داشت: سالانه در قانون بودجه کل کشور بند دال تبصره ۵ ظرفیتی برای انتشار اوراق مشارکت برای شهرداری های کشور پیش بینی می شود که عمده منابع برای توسعه قطار شهری های کلان شهرها است.

وی افزود: هم اکنون چند سال است این رقم حدود ۸۰۰۰ میلیارد تومان در قانون بودجه کل کشور پیش بینی می شود و شهرداری تهران از ردیف قانونی، سالیانه مجوز شورا را در قدم اول ستاندن و تحقق آنرا پیگیری می کند.

امام اضافه کرد: ما برای سال ۱۴۰۰ مجوزی که از شورا داشتیم بحث ۳۰۰۰ میلیارد تومان اوراق بود که ۲۳۰۰ میلیارد تومان برای توسعه خطوط مترو و ۷۰۰ میلیارد تومان برای توسعه اتوبوسرانی بود اما نکته ای که سبب شد این لایحه تقدیم شود، بحث «اورهال واگن های قطارهای مترو» بود.

وی اشاره کرد: پس از گذشت ۲۲ سال از ایجاد شبکه مترو اورهال قطارها مطلب بسیار جدی و حاد است و امروز بیش از ۴۱ رام قطارهای نسل های اول مترو که در زمان مدیریت آقای هاشمی تامین شد، نیاز به اور هال دارد. می دانید که هزینه های اور هال، هزینه های خاص خود است ولی بمراتب از تامین قطارها کمتر است.

مدیر عامل شرکت مترو تهران در ادامه اظهار داشت: از جهت این که این قطارها وارد شبکه مترو شود زمان بری کمتری دارد پس برای نخستین بار اگر مصوب شود ما می توانیم ۵۰۰ میلیارد تومان برای اورهال قطار ها اضافه نماییم و پس درخواست ما این است که بند یک تبصره ۳ ماده واحده مصوبه بودجه ۱۴۰۰ غیر از ۳ هزار میلیارد تومان توسعه خطوط مترو و اتوبوسرانی، ۵۰۰ میلیارد تومان هم برای اور هال قطار ها پیش بینی شود.

وی در آخر اظهارکرد: برای اوراق مشارکت سال ۱۴۰۰ نیز در وضعیت خوبی قرار داریم چونکه با مساعدت دولت بحث عاملیت بانک این اوراق به بانک شهر واگذار شده است و بانک شهر هماهنگی بیشتری با شهرداری تهران دارد و خودرا جزو خانواده شهرداری می داند. پس امیدواریم با تصویب این لایحه و تحقق اوراق مشارکت این مبلغ در اختیار شرکت بهره برداری مترو قرار گیرد.

به گزارش ال مور به نقل از ایسنا، در نهایت یک فوریت این لایحه با ۱۸ رای موافق به تصویب رسید.

منبع:

1400/04/09
18:53:04
0.0 / 5
289
تگهای خبر: بودجه , توسعه , شركت , شهرداری
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۵
Almor
almor.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ال مور محفوظ است

ال مور

فشن و کالاهای لوکس