وزش باد در استان تهران

وزش باد در استان تهران به گزارش ال مور وزش باد و افزایش ابر در بعضی نقاط استان تهران طی چهار روز آینده و تداوم کیفیت هوای قابل قبول در پایتخت طی امروز (۹ تیر ماه) پیشبینی می شود.به گزارش ال مور به نقل از ایسنا، بر مبنای اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران بررسی داده ها و نقشه های پیش یابی هواشناسی طی چهار روز آینده وضعیت جوی استان تهران، آسمانی صاف تا قسمتی ابری، گاهی همراه با وزش باد و در ساعات بعدازظهر همراه با افزایش ابر و در بعضی نقاط جنوبی و غرب استان گاهی وزش باد نسبتا شدید و احتمال خیزش موقتی گردوخاک پیشبینی می شود.

پیش بینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوای تهران از آن حکایت می کند که بامداد امروز (۹ تیر ماه) کیفیت هوا در بیشتر مناطق در محدوده قابل قبول قرار خواهد گرفت که ناشی از ناپایداری جوی و وزش باد مؤثر است.

به تدریج طی روز بر تندی باد افزوده می شود و پراکندگی آلاینده ها را تسهیل خواهد کرد، بااین حال با افزایش دما در ساعات بعدازظهر و حضور عوامل کافی جهت تولید آلاینده «ازن» احتمال افزایش غلظت این آلاینده و کاهش کیفیت هوا در بعضی مناطق وجود خواهد داشت. تداوم این شرایط جوی تا اواخر وقت از تجمع آلاینده ها جلوگیری خواهد نمود و برقراری وضعیت قابل قبول در بیشتر مناطق دور از انتظار نخواهد بود.

وزش باد مؤثر تا بامداد فردا (۱۰ تیر ماه) برقراری وضعیت قابل قبول در بیشتر مناطق را به همراه خواهد داشت. طی روز به تدریج بر تندی باد افزوده می شود که شرایط مناسب برای پراکندگی آلاینده ها را تسهیل خواهد کرد، هرچند با وزش باد نسبتا شدید در ساعات بعدازظهر احتمال گسیل گرد و خاک و کاهش کیفیت هوا در بعضی مناطق مستعد دور از انتظار نخواهد بود.

شایان ذکر است، با وزش باد مؤثر تا شامگاه فردا (۱۰ تیر ماه) پیشبینی می شود که کیفیت هوا در بیشتر مناطق در محدوده قابل قبول قرار بگیرد.

به گزارش ال مور به نقل از ایسنا، آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته «ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون» با میانگین ۷۱ بود و هوای پایتخت در وضعیت قابل قبول قرار داشت. آلاینده شاخص الان «ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون» با میانگین ۶۹ و کیفیت هوا در محدوده قابل قبول است.

منبع:

1400/04/10
12:56:24
0.0 / 5
207
تگهای خبر: آینده , تولید , شركت , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
Almor
almor.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ال مور محفوظ است

ال مور

فشن و کالاهای لوکس