دوره ساخت پروژه های آموزش و پرورش به زیر ۳ سال رسید

دوره ساخت پروژه های آموزش و پرورش به زیر ۳ سال رسید رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور اظهار داشت: دوره ساخت پروژه های عمرانی از شروع تا آخر برای مدرسه سازی حدود ۹ سال بود که حالا میانگین طول دوره ساخت پروژه های آموزش و پرورش به سه سال کاهش یافته است.


به گزارش ال مور به نقل از ایسنا، مهرالله رخشانی مهر در مراسم افتتاح متمرکز ۲۸ پروژه آموزشی، پرورشی و ورزشی در نیشابور اظهار داشت: ۶۰۰ پروژه فعال مدرسه سازی در خراسان رضوی عدد بزرگی است و در واقع مبحث مشارکت در مدرسه سازی و خیرین مدرسه ساز از همین استان و مشهد مقدس آغاز شد که در بیشتر از ۲۰ سال فعالیت این مجمع بیشتر از ۵۰ درصد پروژه های مدرسه سازی توسط این عزیزان به راه افتاده است.
وی اظهار داشت: در سال ۱۳۹۵ سهم دولت در تکمیل پروژه های مشارکتی مدرسه سازی ۱۷۰ میلیارد تومان عنوان شده بود که فقط ۱۵ درصد آن تخصیص یافت. در سال ۱۳۹۶ که مسئولیت این مجموعه را بر عهده گرفتم عدد مصوب ۲۰۰ میلیارد تومان و تخصیص آن صفر بود که موجبات گلایه مندی خیرین مدرسه ساز را فراهم نموده بود اما از سال ۱۳۹۶ با همکاری بین وزارت آموزش و پرورش، مجلس شورای اسلامی و سازمان برنامه و بودجه طی ۳ ماه آخر سال بودجه کامل تخصیص یافت.
رخشانی مهر اضافه کرد: این رقم در سال ۱۳۹۷ به ۴۶۵ میلیارد تومان رسید و همان سال تخصیص ۱۱۰ درصدی این ردیف را گرفتیم؛ در سال ۱۳۹۸ این عدد را به ۸۷۰ میلیارد تومان رساندیم که کامل تخصیص یافت و در سال ۱۳۹۹ این ردیف به دو هزار و ۳۵۰ میلیارد تومان رسید و تخصیص کامل را هم گرفتیم و برای سال ۱۴۰۰ هم همین رقم تکرار شد که در سه ماه اول سال آنرا کامل دریافت کردیم.
وی افزود: سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس تا سال ۱۴۰۰ حدود ۶ هزار میلیارد تومان با خیرین مشارکت داشته است و این سبب شده امروز شاهد همراهی خوب و مشتاقانه خیرین در امر مدرسه سازی باشیم.
رخشانی مهر ضمن اشاره به این که میانگین دوره ساخت پروژه های عمرانی از شروع تا آخر حدود ۱۱ سال است، خاطرنشان کرد: این دوره برای مدرسه سازی متوسط حدود ۹ سال بود که روند طولانی تکمیل پروژه های نیمه تمام که فراوان هم بودند، باعث گلایه مندی همکاران، مردم و خیرین شده بود و علیرغم مطلوبیت کلنگ زنی پروژه های کوچک و جدید در میان مدیران به سراغ کلنگ زنی های جدید نرفتیم و پروژه های نیمه تمام که اغلب از سالهای ۱۳۹۰ و ۱۳۹۱ شروع شده بود را به پایان رساندیم و میانگین طول دوره ساخت پروژه های آموزش و پرورش به سه سال کاهش پیدا کرد.
رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور اظهار داشت: از مدارس فرسوده کشور سه بار در سالهای ۱۳۸۲، ۱۳۹۵ و ۱۳۹۹ آمار گرفتیم که در سالهای ۱۳۸۲ و ۱۳۹۵ به ترتیب ۸۵ و ۳۰ درصد مدارس کشور نیازمند تخریب و بازسازی و یا مقاوم سازی بود، اما در سال ۱۳۹۹ این عدد به ۱۹.۵ درصد کاهش پیدا کرد که سهم مدارس تخریبی از آن ۷ درصد است.
رخشانی مهر همینطور به مبحث مدارس بزرگ مقیاس اشاره و تصریح کرد: سال قبل ۱۰۰ مجتمع بزرگ آموزشی را به نام سردار سلیمانی نام گذاری کردیم و تاکید شد تا مدارس نوساز بزرگ را حتما به نام شهدای بزرگ نام گذاری کنند و در همین راستا بیشتر از ۶۰ مدرسه هم به نام شهید فخری زاده نام گذاری شد که ان شاءالله ادامه دهنده راه این شهدای بزرگ باشیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور، در ادامه این مراسم طی ارتباط زنده تصویری با «عبدالرضا وکیلی» خیر مدرسه ساز که به تازگی مشارکت در ساخت ۱۴۲ مدرسه را در خراسان رضوی متقبل شده، اظهار نمود: در جلسه ای با حضور وزیر آموزش و پرورش، معاون عمرانی ایشان و نمایندگان نیشابور قراردادی امضاء شد تا شاهد راه اندازی مدارس جدیدی در نیشابور و مناطق همجوار باشیم و نیشابور نخستین شهری باشد که مدارس قدیمی و فرسوده نداشته باشد که در ساخت این ۱۴۲ مدرسه برآورد شده ۵۰ درصد مشارکت خواهم داشت.1400/04/23
19:15:45
0.0 / 5
174
تگهای خبر: آموزش , بودجه , توسعه , ساخت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۵
Almor
almor.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ال مور محفوظ است

ال مور

فشن و کالاهای لوکس