محرز:

وضع خراب است

وضع خراب است یک متخصص بیماریهای عفونی با انتقاد از آنچه که ˮعدم اجرای دستورالعمل های ستاد ملی مقابله با کرونا در امتداد کاهش بار بیماری در کشورˮ خواند، اظهار داشت: اگر روند به همین منوال باشد روزهای سخت تری در انتطارمان خواهد بود.


دکتر مینو محرز در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به این که کرونا تمام برنامه ریزی ها را بر هم زده است، اظهار داشت: دستورالعمل ها ابلاغ می شود اما کنترلی برای اجرای آن وجود ندارد؛ در صورتیکه باید هرچه سریع تر و قاطع تر عمل کرد. تا حالا خیلی خوب کار نکردیم اما از این پس باید با برنامه ریزی پیش رویم و حتی با تکمیل واکسیناسیون بازهم شرایط را رصد نماییم.
وی اظهار داشت: کرونا فعلا میهمان ما است و باید برنامه ریزی به شکلی باشد که حرف شنوی از حرف های ستاد کرونا وجود داشته باشد. متاسفانه پروتکل هایی در طول این مدت ابلاغ گردید اما در اجرای آن کسی کنترل نداشت.
وی با اشاره به این که هنوز در واکسیناسیون کرونا خیلی عقب هستیم، اظهار داشت: امیدوارم هرچه سریعتر روند واکسیناسیون افزایش یابد برای اینکه واکسن به خوبی جلوی مرگ و میر و بیماری شدید را در مقابل واریانت های جدید می گیرد.
این متخصص بیماریهای عفونی با تاکید بر این که جهش هندی (دلتا) بدتر از سایر جهش ها است، اشاره کرد: در مورد ویروس دلتا انواع واکسن ها بر آن اثر کامل ندارد و آمار نشان میدهد واکسن های MRNA حدود ۶۰ درصد در مقابل این ویروس اثر دارد. بدین سبب خواهش می کنم هموطنان حتی در صورت تزریق واکسن همچنان از ماسک استفاده کنند و فاصله گذاری اجتماعی، شست وشوی دست ها و عدم شرکت در تجمعات را رعایت نمایند. هرگونه تجمع در وضعیت وجود این واریانت جدید، اشتباه است؛ برای اینکه قدرت سرایت ویروس را بیشتر می کند.
وی درباره پیش بینی از شرایط بیماری در ایام آتی نیز اظهار داشت: حالا وضع خراب است، کرونای نوع دلتا فوق العاده مسری است و در صورت مبتلاشدن همه خانواده باهم به مراکز درمانی مراجعه می کنند و از بچه های کوچک تا پدربزرگ و مادربزرگ همه مبتلا شده و حالت شدیدتری از بیماری را تجربه می کنند. به شخصه به لحاظ روحی از دیدن این همه زجر تنفسی خسته شدم و اگر روند به همین منوال باشد روزهای سخت تری در انتطارمان خواهد بود.
1400/04/28
08:10:58
0.0 / 5
336
تگهای خبر: درمان , شركت , مد
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
Almor
almor.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ال مور محفوظ است

ال مور

فشن و کالاهای لوکس