قرارگاه عملیاتی مقابله با كرونا اعلام كرد

جزییات تعطیلی و محدودیت های كرونائی تهران و البرز

جزییات تعطیلی و محدودیت های كرونائی تهران و البرز ال مور: در اطلاعیه قرارگاه عملیاتی مقابله با کرونا جزییات اعمال محدودیت های کرونایی در سراسر کشور و تعطیلی استانهای تهران و البرز  در آخر هفته جاری اعلام گردید.


به گزارش ال مور به نقل از ایسنا، قرارگاه عملیاتی مقابله با کرونا جزییات تعطیلی ها و اعمال محدودیت های تهران و البرز را اعلام نمود.
بر اساس گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور؛ متن کامل اطلاعیه به این شرح است: «نظر به درخواست وزارت بهداشت، درمان وآموزش پزشکی، مبنی بر"تعطیلی همزمان دواستان تهران والبرز" باتوجه به تعطیلات اختتام هفته جاری و بررسی این پیشنهاد در نشست فوق العاده مشترک قرارگاه عملیاتی وکمیته امنیتی، اجتماعی وانتظامی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا و با توجه به موافقت رئیس جمهور محترم با پیشنهاد ارائه شده، جزییات تعطیلی یکپارچه تمامی دستگاه های دولتی، بانک ها و گروه های پر خطر اصناف و مشاغل به شرح زیر به استحضار عموم مردم در استانهای تهران و البرز و سایر استانهای کشور می رسد؛
۱- اعمال محدودیت ها از ساعت ۱۸: ۰۰ روز دوشنبه مورخ ۲۸-۴-۱۴۰۰ شروع و تا ساعت هفت بامداد روز دوشنبه ۴ – ۵ - ۱۴۰۰ ادامه خواهد داشت.
۲- خروج خودرو های شخصی، با پلاک استانهای تهران و البرز و ورود خودرو های شخصی با پلاک های دیگرشهرها به تهران و البرزممنوع می باشد.
۳- سفر از/ به کلیه شهرهای دارای وضعیت قرمز کرونائی سراسرکشور، مطلقاً ممنوعست.
۴- عوامل نیروی انتظامی و پلیس راهنمایی رانندگی، به منظورجلوگیری از تردد خودرو ها بصورت محسوس و نامحسوس، نسبت به تشدید کنترل ها در مبادی اصلی وفرعی ورودی وخروجی به مقاصد دو استان اقدامات لازم را معمول می نمایند.
۵- خودرو های شخصی دارای پلاک این دواستان، چنانچه برای خروج مراجعه نمودند، عودت و درصورت عدم تمکین، علاوه بر اعمال قانون، عودت می گردند.
۶- نیروی انتظامی وفرمانداری ها درفاصله زمانی یاد شده دربند(۱) ازصدورمجوزتردد غیراضطراری تعریف شده قبلی، مطلقاً خودداری می کنند و تمامی مجوزهای صادره پیش از این مصوبه، غیرقابل استفاده و باطل اعلام می گردد.
۷- وزارت راه وشهر سازی؛ حداکثرهمکاری های لازم را برای کنترل مسیرها و مسدود نمودن محورهای مورد درخواست نیروی انتظامی و پلیس راهنمایی و رانندگی به عمل می آورد.
۸- استانداران وفرمانداران سراسرکشور، به فوریت ضمن تشکیل جلسات استانی وشهرستانی ستاد مدیریت بیماری کرونا واعمال مقررات محدودیت های کرونائی، بر طبق رنگ بندی هرشهرستان، از صدور هرگونه مجوز برای ورود خودرو های شخصی به تهران و البرز اجتناب کنند.
۹- وزارت بهداشت، درمان وآموزش پزشکی، ضمن اطلاع رسانی مستمر از وضعیت شیوع و بروز بیماری و دادن هشدارهای لازم به مردم، تلاش نماید؛ تا مردم ضمن رعایت پروتکلهای بهداشتی، ازهرگونه تجمع و عدم رعایت فاصله گذاری اجتماعی اجتناب ورزند.
۱۰- بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران؛ سریعاً به کلیه بانکهای عامل درسطح استانهای البرز و تهران ابلاغ می نماید؛ تا ضمن افزایش حداکثری خدمات غیر حضوری بانکی، نسبت به تعطیل نمودن تمامی شعبه های بانک ها در این دو استان، در بازه زمانی اعلامی، اقدام گردد.
۱۱- ضمن یادآوری مجدد محدودیت های اعمالی درباب اصناف و مشاغل برمبنای طرح جامع محدودیت ها و متناسب با رنگ بندی شهرهای مختلف کشور، و در اجرای مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا با عنوان"تشدید اعمال محدودیت ها درشهرهای قرمز" تعطیلی مشاغل با نظارت اتاق اصناف به شرح ذیل، در همه شهرهای قرمز کشور در سراسر کشور، مورد تاکید قرار می گیرد؛
- رستوران ها و قهوه خانه ها ( به استثنای کارهای بیرون بر)
- تالارهای پذیرائی
- سالن های سینما و تأتر
- پاساژها و بازارهای سربسته
- استخرهای سرپوشیده و باشگاه های بدن سازی
- شهربازی ها و باغ وحش ها
- نمایشگاه های عمومی و تخصصی»

منبع:

1400/04/28
19:32:30
0.0 / 5
181
تگهای خبر: آموزش , باغ , خدمات , درمان
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲
Almor
almor.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ال مور محفوظ است

ال مور

فشن و کالاهای لوکس