معاون استاندار تهران خبر داد

كاهش ۲ و نیم درصدی نرخ بیكاری در استان تهران

كاهش ۲ و نیم درصدی نرخ بیكاری در استان تهران ال مور: معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار تهران از کاهش ۲.۵ درصدی نرخ بیکاری در استان تهران در بهار سالجاری نسبت به زمان مشابه سال قبل اطلاع داد.حشمت الله عسگری در گفتگو با ایسنا در تشریح تداوم کاهش نرخ بیکاری در استان تهران اظهار داشت: نرخ بیکاری در استان تهران علاوه بر کاهش در دو سال قبل در بهار سالجاری هم کاهش محسوسی پیدا کرده است؛ بدین سان در بهار سال ۱۴۰۰ نرخ بیکاری کاهش ۲.۵ درصدی را نسبت به زمان مشابه سال قبل نشان داده است.

وی اضافه کرد: بر مبنای آمار انتشار یافته توسط مرکز آمار ایران، نرخ بیکاری در استان تهران در بهار ۱۴۰۰ به میزان ۶.۳ درصد اعلام شده است که این نرخ در بهار ۱۳۹۹ معادل ۸.۸ درصد بوده است. به عبارتی نرخ بیکاری استان نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲.۵ درصد کاهش یافته است و پس از همدان در میان استانهای کشور پایین ترین نرخ بیکاری را تجربه کرده است.

عسگری در انتها اظهار داشت: این کاهش نرخ بیکاری در استان در کنار افزایش ۰.۴ درصدی نرخ مشارکت اقتصادی استان حاصل شده و نرخ بیکاری کل کشور در بهار سالجاری ۸.۸ درصد است که نسبت به مدت مشابه سال قبل یک درصد کاهش یافته است.
1400/05/01
11:19:48
0.0 / 5
302
تگهای خبر: مد
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲
Almor
almor.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ال مور محفوظ است

ال مور

فشن و کالاهای لوکس