رییس كمیته بودجه شورای شهر تهران:

تا مردم هستند مطالبه اصلاحات زنده است

تا مردم هستند مطالبه اصلاحات زنده است رئیس کمیته بودجه شورای شهر تهران اظهار داشت: تا مردم هستند مطالبه اصلاحات زنده است.


به گزارش ال مور به نقل از ایسنا، مجید فراهانی در سیصد و شانزدهمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران در ادائه گزارشی اظهار داشت: اختتام کار دوره پنجم شورای اسلامی شهر تهران مصادف با امضاء فرمان مشروطیت در سال ۱۲۸۵ است، مشروطه خواهی سرآغاز جنبش مطالبه قانون، آزادی و اصلاح امور ملت ایران است، جنبشی که امروز بعد از ۱۱۵ سال ما از نتایج آن در استقرار جمهوری اسلامی، انتخاب نمایندگان مردم در شوراهای شهر و روستا، مجلس شورای اسلامی، انتخاب رییس جمهور و اعضای خبرگان رهبری برخورداریم. محدود ساختن حرکت اصلاح طلبی ملت ایران به عصر جمهوری اسلامی و غفلت از جرقه های آغازین آن در جریان مشروطیت امری کوته بینانه است، البته برخی در تداوم همین کوته نگری با تحلیل نتایج یک انتخابات اصلاح طلبی را متوقف شدنی و اختتام یافتنی ارزیابی می نماید. اما باید بدانند حرکت اصلاح طلبی ملت ایران و مطالبه برای اصلاح امور متوقف شدنی نیست! تا مردم هستند مطالبه اصلاحات زنده است.
وی ادامه داد: امروز و در آخر چهار سال نمایندگی مردم خوب شهرم تهران که این فرصت را در اختیارم قراردادند تا خدمتگذارشان باشم تشکر می کنم، امیدوارم کاستی های عملکردی من و همکارانم را در شورا بر ما ببخشند، ما آنچه در بضاعت داشتیم بکار بستیم اما تحریم های ظالمانه آمریکا و خصوصاً ترامپ مقابل ملت ایران، شیوع همه گیری کرونا و اثرات اجتماعی، اقتصادی و عملکردی ناشی از آن، رکود تورمی حاکم بر فضای اقتصاد کشور خصوصاً بخش ساخت و ساز و چالش تامین مالی بازپرداخت وام ها، دیون پیمانکاران و بدهی های مدیریت شهری ما را از به سرانجام رساندن تام و تمام وعده هایی که داده بودیم باز داشت.
وی افزود: اما خوشبختانه شورای پنجم، تا امروز با تاکید بر عهدی که با مردم بسته بود توانست در شفافیت، انتشار اطلاعات و دسترسی شهروندان به داده ها، ارتقاء انضباط مالی، صیانت از باغات، اجرای پروژه های توسعه محلی برمبنای نظر مشورتی شورایاران، کاهش شکاف سرانه بودجه به ازای هر نفر شهروند در سطح مناطق جنوبی شهر تهران در مقایسه با مناطق برخوردار و ارتقاء ایمنی و تاب آوری شهر در مقابل حوادث و سوانح اقدامات کلیدی را به انجام برساند.
وی اشاره کرد: شورای اسلامی شهر برمبنای بندهای ۸-۱۰-۱۲-۳۰ ماده ۸۰ قانون شوراها مسئولیت نظارت مالی بر شهرداری را به عهده دارد و این مسئولیت مهم ترین انتظار شهروندان از شورای اسلامی شهر است، برمبنای نتایج یکی از نظر سنجی های انجام گرفته در شهر تهران قبل از شروع به کار شورای پنجم، مبارزه با فساد اداری بعد از آلودگی هوا و ترافیک مهم ترین مطالبه شهروندان تهرانی از شورا و مدیریت شهری در دوره جدید تلقی می شده است.
این عضو شورای شهر تهران اظهار داشت: برای مبارزه با فساد در شهرداری ما نیازمند به شکل دادن زنجیره ای از اقدامات هستیم، اقداماتی که می بایست بصورت مستمر و بدون تعارف و در قالب قانون از طرف شورا مورد پیگیری قرار گیرد. یکی از مهم ترین وعده های کلیدی ما پیگیری تشکیل دیوان محاسبات شهری بود که اجرائی شدن آن نیازمند به تصویب موضوع در مجلس شورای اسلامی بعنوان مرجع قانونگذاری بود. دربررسی و لطمه شناسی علت ناکامی ادوار شورای اسلامی شهر تهران در اعمال نظارت مالی دریافتیم که کمیسیون محور بودن شورا، عدم وجود سازو کار پیگیری در هیئت رئیسه، فقدان پیگیری مساله در دبیرخانه شورا زمینه ساز ناکارآمدی ادوار شورا در حوزه اعمال نظارت مالی بوده است.
وی اشاره کرد: بر همین مبنا بمنظور ایجاد هماهنگی میان کمیسیون برنامه و بودجه، هیئت رئیسه و دبیرخانه شورا، تغییر ساختار دبیرخانه شورا و ایجاد معاونت محاسبات و پایش عملکرد اقدام و تعیین یکی از اعضاء کمیسیون برنامه و بودجه بعنوان ناظر رییس شورا در امور محاسبات و پایش عملکرد و راهبر این معاونت به تصویب هیئت رئیسه شورا رسید.
فراهانی اظهار داشت: از شروع سال سوم شورای اسلامی شهر تهران تا حالا با استفاده از توان و ظرفیت کارشناسی دبیرخانه شورای اسلامی شهر تهران در معاونت محاسبات و پایش اقداماتی همچون استقرار و پیاده سازی سامانه ذیحساب شهر، تدوین پیش نویس و پیگیری تصویب نظام نامه انتخاب حسابرس و حسابرسی از شهرداری، تدوین پیش نویس و پیگیری تصویب نظام نامه انتخاب ارزیابی و نظارت بر عملکرد قائم مقامان ذیحساب، برگزاری ۵ دوره آزمون ارزیابی صلاحیت های حرفه ای افراد معرفی شده برای تصدی قائم مقام ذیحساب، گرفتن گزارشات نظارتی و صورتجلسه تحویل و تحول واحدها از قائم مقامان ذیحساب و تهیه و تدوین گزارش انضباط مالی شهرداری تهران در سال های ۱۳۹۸ و ۱۳۹۹ را انجام دادیم.
وی ادامه داد: آنچه که در این گزارش ارائه شد، روایتگر انجام قسمتی از وظیفه نظارت مالی شورای اسلامی شهر تهران بود که با تلاش و همراهی قائم مقامان ذیحساب منتخب شورا در واحدهای اجرائی، حسابرسان منتخب شورا، نمایندگان مورد تایید و منتخب شورا با پیگیری های کارکنان زحمتکش معاونت محاسبات و پایش عملکرد شورای اسلامی شهر تهران به انجام رسیده است.
وی افزود: در آخرین روز فعالیتم در شورا بعنوان یک شهروند از تلاش و همکاری ذی حسابان، حسابرسان، نمایندگان و کارشناسان عزیزی که در حفظ حق مردم و صیانت از بیت المال تلاش نموده اند و یاری گر شورا در راه اعمال نظارت مالی بودند تشکر می کنم و با تکیه بر عهدی که با مردم بستیم اعلام می کنم همانگونه که در دوران حضورم در شورا مطالبه گرانه به مسئولان تذکر دادم از امروز بعنوان یک شهروند مسئولانه امور را پیگیری خواهم کرد.1400/05/13
12:02:43
0.0 / 5
207
تگهای خبر: ایمنی , باغ , بودجه , توسعه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
Almor
almor.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ال مور محفوظ است

ال مور

فشن و کالاهای لوکس