افزایش نرخ بلیت مترو در انتظار رأی اعضای شورای شهر

افزایش نرخ بلیت مترو در انتظار رأی اعضای شورای شهر ال مور: معاون نظارت شورای شهر تهران از تصویب افزایش 20 درصدی نرخ كرایه مترو برای سال آینده در كمیسیون حمل و نقل شورای شهر تهران اطلاع داد.افشین حبیب زاده در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به اینكه لایحه افزایش نرخ بلیت مترو از جانب معاونت حمل و نقل و ترافیك شهرداری تهران برای بررسی نهایی به كمیسیون حمل و نقل ارجاع داده شده است، اظهار داشت: تنها این لایحه در مورد نرخ كرایه مترو است و هنوز نرخ كرایه پیشنهادی شهرداری برای اتوبوس و تاكسی به این كمیسیون عرضه نشده است.

رئیس كمیته عمران شورای شهر تهران با اشاره به اینكه كمیسیون حمل و نقل و ترافیك شورای شهر تهران به افزایش 20 درصدی بلیت تك سفره رأی مثبت داده، اظهار داشت: هم اكنون بلیت تك سفره مترو 800 تومان است كه با پیشنهاد افزایش 20 درصدی 1000 تومان خواهد شد كه البته این رقم تنها در كمیسیون حمل و نقل به تصویب رسیده و برای بررسی و تصویب نهایی باید در صحن شورا مطرح شود.

وی با اشاره به اینكه بنا به پیشنهاد كمیسیون مربوطه افزایش بلیت مسیر تهران به كرج هم از 800 تومان به 1500 تومان پیشنهاد شده است، اظهار داشت: همینطور افزایش نرخ كرایه مسیر متروی فرودگاه امام خمینی (ره) هم از 6000 تومان به 10 هزار تومان پیشنهاد شده است.

وی با اشاره به اینكه در گذشته یك جدولی وجود داشت كه بر مبنای پیمایش بهای بلیت های الكترونیك مشخص می شد، خاطرنشان كرد: برای نخستین بار این جدول به صورت كل حذف شده؛ اما پیشنهاد داده ایم كه به معاونت حمل و نقل شهرداری مجوزی داده شود تا بین 10 تا 66 درصد بر مبنای پیمایش به مسافران تخفیف دهد كه از سه كیلومتر تا 40 كیلومتر خواهد بود. یعنی آنكه هر چقدر پیمایش كمتر باشد تخفیف بیشتر خواهد بود كه این عدد تخفیف بین 300 تا 900 تومان خواهد بود.

حبیب زاده در پاسخ به این سوال كه برخی رسانه ها اعلام نموده بودند كه افزایش 120 درصدی در قیمت كرایه مترو خواهیم داشت، اظهار داشت: متاسفانه برخی رسانه ها یك مقایسه غلط بین داده ها و دیتای جدول سال قبل انجام داده بودند كه اساسا این جدول برای سال آینده حذف گردیده است و این مقایسه اشتباه است.

وی اضافه كرد: ارقام اعلام شده در این مصاحبه صرفا در كمیسیون حمل و نقل شورای شهر تهران به تصویب رسیده و باید در صحن علنی شورا بررسی و تصویب شود.
1396/11/16
15:13:11
5.0 / 5
4562
تگهای خبر: شهرداری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
Almor
almor.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ال مور محفوظ است

ال مور

فشن و کالاهای لوکس