رییس سازمان اورژانس خبر داد:

ورود 1500 دستگاه آمبولانس طی امسال و سال آینده به ناوگان اورژانس

ورود 1500 دستگاه آمبولانس طی امسال و سال آینده به ناوگان اورژانس ال مور: مرکزی رئیس سازمان اورژانس کشور از خرید 1500 دستگاه آمبولانس طی امسال و سال آینده در کشور آگاهی داد.


دکتر جعفر میعادفر ۲۸ اردیبهشت ماه ۱۴۰۲ در جریان بازدید از تعمیرگاه متمرکز اورژانس ۱۱۵ استان مرکزی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: موضوع آمبولانس یکی از تازه ترین امور در وزارت بهداشت، سازمان اورژانس، دولت و مجلس شورای اسلامی است و در مسئله فرسودگی ناوگان اورژانس کشور اتفاق نظر وجود دارد و باید بصورت اورژانسی به این مسئله رسیدگی شود.
وی با اشاره به تصمیمات دولت در حوزه تقویت این ناوگان فرسوده بیان کرد: دولت در سال ۱۴۰۲ بیش از ۳.۵ همت اعتبار تعیین کرده است که ۱.۵ همت از محل عوارض سیگار و ۲ همت از حوادث ترافیکی تامین گردد، همین طور منابعی نیز در سال قبل برای تامین آمبولانس اختصاص یافت و هم اکنون مناقصه خرید ۵۰۰ دستگاه آمبولانس انجام شده و قرارداد نیز امضا شده است و مراحل بعدی کار در جریان است. افزایش ۲۵ درصدی همین قرارداد و افزایش تعداد آمبولانس ها به ۶۲۵ دستگاه نیز در دستور کار قرار دارد.
میعادفر با اشاره به این که طبق این قرارداد، برخی از آمبولانس ها به بیمارستان ها و باقی به اورژانس ۱۱۵ اختصاص می یابد، اضافه کرد: اساسا با اختصاص مرحله نخست از بودجه تعیین شده در امسال، اولین مرحله مناقصه جدید خرید آمبولانس انجام می گیرد و برنامه داریم که امسال و سال آینده حداقل ۱۵۰۰ دستگاه آمبولانس وارد ناوگان اورژانس شود و امیدواریم بودجه امسال نیز در سال آینده پایدار باشد.
وی اشاره کرد: توسعه اورژانس موتوری در دستور کار سازمان قرار دارد چونکه در شهرها با ترافیک روبرو می باشیم و این ترافیک زمان ارائه خدمت را قدری تحت تاثیر قرار داده است به همین دلیل، خرید ۳۰۰ دستگاه موتورلانس و توزیع آن در شهرهای بزرگ کشور مدنظر است تا مدیریت زمان برای ارائه خدمت به خوبی انجام گیرد.
رئیس سازمان اورژانس کشور با اشاره به جذب ۳۵۰۰ نفر نیروی انسانی بر طبق برنامه استخدامی وزارت بهداشت، بیان کرد: بسته به نیازها و چالش های هر استان توزیع نیروها انجام می گیرد.
وی به راه اندازی خیرین اورژانس کشور اشاره نمود و اضافه کرد: فعالیت این خیرین در استان مرکزی موفق بوده است و درحال توسعه این مساله در سطح کشور هستیم، جلسه مجمع، هفته گذشته انجام شد و درصدد تشکیل هیات امنا و ثبت این مجموعه هستیم تا بتوانیم از ظرفیت خیرین در حوزه توسعه زیرساختی، تامین آمبولانس و افزایش پایگاه های اورژانس استفاده نمائیم، خوشبختانه نخستین مجموعه خیرین اورژانس در استان مرکزی و دانشگاه علوم پزشکی اراک به راه افتاده است و همه پایگاه های اورژانس ها در این استان، از حالت کانکسی و استیجاری خارج شده است و خیرین دراین زمینه کمک شایانی داشتند. شاخص ترین این اقدامات خیرین، پایگاه اورژانس هوایی استان مرکزی است که امروز نیز روند توسعه آن دنبال می شود و با ورود خیرین، عملیات اجرائی فاز دوم شروع می شود تا در عرصه آموزشی و مرکز اورژانس هوایی کشور محور و قطب کشور باشد و در قالب فضای اردوگاهی مورد استفاده قرار گیرد.
میعادفر درباب فعالیت تعمیرگاه متمرکز اورژانس ۱۱۵ استان مرکزی اظهار داشت: به هر میزان به مرز خودکفایی نزدیک شویم، اساسا در امور موفق تر خواهیم بود چونکه کارهای سازمان اورژانس کشور ۲۴ ساعته است و فعالیت مراکز تعمیرگاهی آمبولانس در کشور که شاید تعداد آنها به حدود ۱۰ تعمیرگاه برسد، این امکان را می دهد که در تمام طول ۲۴ ساعت اگر مشکلی برای آمبولانس ها ایجاد شود با مراجعه به این مراکز به سرعت رفع اشکال شده و به ناوگان بازگردد چونکه در کارهای اورژانس، هر یک آمبولانس، بسیار باارزش است چونکه ناوگان فرسوده است و اگر یک آمبولانس از رده خدماتی بیرون رود ممکنست نتوانیم تعدادی ماموریت را کمک رسانی نماییم بنا بر این این مراکز کمک شایانی به ناوگان خواهند کرد.
وی افزود: می توان این ظرفیت را فعال کرد تا به دانشگاه های علوم پزشکی استانهای همجوار ارائه خدمت صورت گیرد که این امر ماندگاری این سیستم و در عین حال رفع مشکلات استانهای همجوار را بدنبال خواهد داشت.
رئیس سازمان اورژانس کشور درباب کمک به توسعه این مرکز تعمیرگاهی اظهار داشت: ظاهرا این مرکز نیازمند یک یدک کش است که ابتدای امر باید مجوز کمیسیون ماده ۲ درباب تامین آن گرفتن شود و سازمان نیز مساعدت هایی در این امر خواهد داشت.
منبع:

1402/02/28
12:22:40
0.0 / 5
142
تگهای خبر: آموزش , آینده , بهداشت , بودجه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴
Almor
almor.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ال مور محفوظ است

ال مور

فشن و کالاهای لوکس