حیرانی تلفیق عكس و انسانیت در گیلان

حیرانی تلفیق عكس و انسانیت در گیلان ال مور: رشت - این روزها در گیلان هنر در تلفیق با انسانیت، بازتاب نگاهی دیگر است كه تلألؤ آن انساندوستی است و اینك اولین نمایشگاه عكس گروه «زی» با عنوان «روایت اول، حیرانی» با اختصاص بخشی از عواید آن به خیریه در نگارخانه الهی رشت دایر می گردد.


به گزارش ال مور به نقل از ایرنا، نمایشگاه یاد شده از بیست و ششم بهمن ماه جاری با 28 اثر از 9 عكاس گیلانی، به مدت یك هفته میزبان علاقمندان به هنر عكاسی است.
«زی»، پائیز 96 با همراهی 9 عكاس جوان گیلانی به سرپرستی محمدعلی برنو، عكاس برجسته كشور شكل گرفت تا جهان و تجربه زیستن در آن را از دریچه نگاه خود ثبت كنند.
این نمایشگاه شامل آثاری از محمدعلی برنو، اشكان شعبانی، مائده سیدی، پویا بازارگرد، مهدیه عطایی، سارا قنبرنیا، مانی پوراحمد، آدینه صالح نژاد و مهرداد احمدی است كه در این نمایشگاه به نمایش درمی آید.
نگارخانه الهی رشت در خیابان تختی، كوچه قربانی واقع شده و ساعات بازدید از نمایشگاه عصرها از 16 تا 20 اعلام شده است.
چندی پیش در نگارخانه یادشده نمایشگاه نقاشی دیل خوشی، با آثاری از فرناز بهارلو با هدف كمك به كودكان بی سرپرست دایر شد كه این نمایشگاه كارگروهی یك انجمن خیریه و همكاری هنرمند یادشده برای كمك به كودكان بی سرپرست اعلام شده بود.
سرزمین سبز نمایشگاه گروهی دیگری در گیلان بود كه این دفعه با دغدغه زیست محیطی توسط جمعی از عكاسان سرزمینمان در خانه فرهنگی گیلان برگزار شده بود.
در دعوتنامه این نمایشگاه بیان شده بود زیبایی طبیعت و فرهنگ غنی گیلان، نقطه قوت استان است و علاوه بر این، جنگل های هیركانی یكی از شاخص ترین داشته های استان است كه از آنها به عنوان نفس زمین یاد می گردد و بر ماست كه در حفاظت آنها بكوشیم.
پدرام میرصادقی، بردیا سعادت، پدرام میرصادقی، سونا مویدزاده، اسماعیل گلشن مژدهی و هادی احمدزاده عكاسانی از استان های گیلان، تهران و آذربایجان غربی هستند كه طبیعت گیلان را در نمایشگاه یاد شده تصویر كرده اند.
امروز هنرمندان سرزمینمان آموخته اند كه علاوه بر پیام های جامعه شناختی می بایست دغدغه های انسانی در برگزاری نمایشگاه ها تجلی بیشتری یابد تا توجه جامعه، بیش از همیشه نسبت به حس نوع دوستی جلب شود.
گزارشگر: مرضیه ضامن**انتشاردهنده: كبیری
1881/2007


1396/11/24
13:56:53
5.0 / 5
5039
تگهای خبر: جامعه , فرهنگ , كودكان , مد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران عزیز ال مور در مورد این پست
نظر شما در مورد این مطلب ال مور
نام:
ایمیل:
نظر شما:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
almor.ir - حقوق سایت ال مور محفوظ و متعلق به مالک ال مور است

ال مور

فشن و کالاهای لوکس