انتشار کارت آزمون دبیری آموزش وپرورش امروز

انتشار کارت آزمون دبیری آموزش وپرورش امروز ال مور: کارت شرکت در آزمون «دبیری» و «هنرآموز» وزارت آموزش وپرورش امروز دوشنبه نهم مردادماه منتشر و آزمون آن پنجشنبه (12 مرداد) انجام می شود.


به گزارش ال مور به نقل از ایسنا، کارت شرکت در آزمون «دبیری» و «هنرآموز» وزارت آموزش وپرورش امروز دوشنبه ۹ مرداد ماه بوسیله درگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش منتشر می شود.
داوطلبان با وارد کردن اطلاعات شناسنامه ای و یا اطلاعات ثبت نامی از کارت شرکت در آزمون خود می توانند بوسیله درگاه سازمان سنجش کارت آزمون را دریافت و با پرینت آن برمبنای آدرس و زمان تعیین شده بر روی کارت شرکت در آزمون، به حوزه امتحانی مربوط مراجعه کنند.
این آزمون ساعت ۷: ۳۰ بامداد روز پنجشنبه ۱۲ مرداد ماه شروع می شود و برای حضور در جلسه آزمون، همراه داشتن پرینتِ کارت شرکت در آزمون، اصل کارت ملی و یا اصل شناسنامه عکسدار الزامی است.
به گزارش ال مور به نقل از ایسنا، ثبت نام جهت شرکت در آزمون «دبیری» و «هنرآموزی» وزارت آموزش وپرورش از شنبه (۲۷ خرداد) شروع شد و تا شنبه (۳ تیرماه) ادامه داشت. بر اساس اعلام مسئولان، نتیجه این آزمون تا ۲۶ مردادماه اعلام خواهد شد.
طبق ماده ۲۸ اساسنامه دانشگاه فرهنگیان، آموزش وپرورش می تواند بمنظور تامین قسمتی از نیازهای خاص خود در رشته هایی که امکان توسعه آن بوسیله دانشگاه فرهنگیان وجود ندارد، مبادرت به جذب نیرو از میان دانش آموختگان سایر دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی و پژوهشی کشور و حوزه های علمیه مطابق با ضوابط و مقررات وزارت آموزش وپرورش کند اما این امر مشروط به گذراندن دوره یکساله مهارت آموزش در دانشگاه فرهنگیان است.
بر این اساس برای سال تحصیلی ۱۴۰۳ ـ ۱۴۰۲ دو مرحله آزمون یکی برای جذب آموزگار و دیگری جذب دبیر در نظر گرفته شده است.
امسال تنوع رشته هایی که فارغ التحصیلان آن می توانند در آزمون دبیری و هنرآموز شرکت نمایند، زیاد است و شاید بتوان گفت تقریباً هیچ فارغ التحصیل رشته ای نیست که نتواند در این آزمون شرکت نماید و در حقیقت این آزمون تقریباً تمام رشته ها را پوشش می دهد.
طبق توافق بین سازمان اداری و استخدامی و وزارت آموزش و پرورش، برمبنای نتایج این آزمون، ۲۲ هزار و ۱۸۴ نفر جذب شغل دبیری و هنرآموز می شوند.
بگفته صادق ستاری فرد، معاون برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش، از مجموع ۲۲ هزار و ۱۸۴ نفری که برمبنای نتایج این آزمون مقرر است جذب دبیری و هنرآموزی شوند، حدود ۱۹ هزار سهم مربوط به رشته شغلی دبیری و ۳۰۰۰ سهم مربوط به رشته شغلی هنرآموزی است.
به گفته ی ایشان، سهم ارزشیابی کتبی در نتایج نهایی آزمون دبیری و هنرآموزی ۶۰ درصد و سهم ارزیابی تکمیلی و مصاحبه ۴۰ درصد است.
ستاری فر قبل تر به ایسنا اظهار داشته بود: کوشیدیم دامنه رشته هایی که می توانند دبیری یا هنرآموزی را انتخاب کنند، نسبت به سال های قبل بیشتر باشد و این امر با هدف ایجاد رقابت پذیری انجام شده است.1402/05/09
08:27:50
0.0 / 5
255
تگهای خبر: آموزش , توسعه , ثبت نام , جشن
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
Almor
almor.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ال مور محفوظ است

ال مور

فشن و کالاهای لوکس