با رونمایی از فصلنامه پوشه ؛

چکیده در آرتیبیشن به نمایش درمی آید

چکیده در آرتیبیشن به نمایش درمی آید ال مور: نمایشگاه چکیده با رونمایی از فصلنامه پوشه و نمایش آثار هنری شاخص مجموعه داران جمعه 26 آبان در گالری آرتیبیشن انجام می شود.به گزارش ال مور به نقل از مهر، نمایشگاه و رویداد «چکیده» که اختصاص به نمایش آثار هنری مجموعه داران دارد، روز جمعه ۲۶ آبان با رونمایی از فصلنامه «پوشه» در گالری آرتیبیشن برگزار می گردد و تا اول آذر ادامه خواهد داشت.
در رویداد «چکیده» آثار هنری از مجموعه حامیان خصوصی و دولتی هنر به همت شکیبا پرورش با رونمایی از فصلنامه «پوشه» در گالری آرتیبیشن به نمایش درمی آید. هدف از برگزاری این رویداد تأکیدی بر اهمیت حامیان هنر در راه رشد هنرهای تجسمی و اقتصاد هنر است. همین طور از طرف دیگر پیوندی میان نوشتار و تصویر را بوسیله نمایش آثار، رونمایی فصلنامه «پوشه»، معرفی مجموعه داران و ارائه تاریخچه های در رابطه با این مقوله را در «چکیده» نشان می دهیم.
همچنین در روز افتتاحیه، بخشی به نشست پژوهشی درباره ی مقوله پشتیبانی از هنر اختصاص داده می شود.
در قسمتی از توضیح این رویداد نوشته شده است: «در تاریخ هنر مدرن ایران نیز اگرچه حمایت های دوستداران هنر شکلی دیگر یافته، بازهم اقتصاد بر هنر ایران سیطره داشته و نقش تعیین کننده ای بازی کرده است. در این دوره، دولت، بنیادها، خیریه ها، موقوفات و انجمن های داخلی و خارجی نهادهایی بودند که در پشتیبانی از هنر نقش اساسی بازی کرده اند. نکتە مهم این است که این حمایت ها فقط در تهران پایتخت انجام نمی گرفته است و در شهرهای دیگری مانند مشهد، کرمان، اصفهان، رشت، تبریز و… حامیان و دوستداران هنر فعالیت داشته اند و کارهای باارزش بی شماری در این جهت انجام داده اند؛ از خرید و گردآوری آثار هنرمندان محلی تا تأسیس انجمن ها و جمعیت های فرهنگی، برگزاری نمایشگاه، تأسیس موزه و وقف. در این نمایشگاه که به بهانه رونمایی «پوشه چهارم» برگزار شده، تلاش نموده ایم تا با نگاهی گذرا به حامیان هنر ایران در بین نهادهای دولتی و خصوصی بپردازیم.»
رویداد «چکیده» با حضور حامیان هنر روز جمعه ۲۶ آبان از ساعت ۱۶ تا ۲۰ در گالری آرتیبیشن به آدرس ولیعصر، بالاتر از خیابان فرشته، رو به روی بانک صنعت و معدن، پلاک ۲۷۹۸ انجام می شود.


منبع:

1402/08/24
15:45:11
0.0 / 5
193
تگهای خبر: خرید , صنعت , فرهنگ , مد
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۵
Almor
almor.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ال مور محفوظ است

ال مور

فشن و کالاهای لوکس