از قوانین تامین اجتماعی بیشتر بدانیم

تحویل لیست و پرداخت حق بیمه

تحویل لیست و پرداخت حق بیمه به گزارش ال مور طبق ماده ۳۹ قانون تامین اجتماعی، مهلت قانونی برای تحویل لیست و پرداخت حق بیمه هر ماه، حداكثر تا آخرین روز ماه بعد می باشد و كارفرمایان كارگاه های مشمول این قانون، مكلفند حق بیمه كارگران و شاغلان را در مهلت قانونی به سازمان تامین اجتماعی پرداخت نمایند.


به گزارش ال مور به نقل از ایسنا و به نقل از اداره كل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، تغییراتی كه در كارگاه ها از نظر افزایش یا كاهش تعداد كارگران و یا میزان حقوق و مزایای آنها ایجاد می شود، باید درصورت مزد و حقوق لحاظ شود.
تغییرات مربوط در لیست حق بیمه زمانی مورد توجه تأمین اجتماعی قرار خواهد گرفت، كه كارفرما این تغییرات را در ظرف مهلت مقرر قانونی به این سازمان اعلام كند.
درصورتی كه كارگر شاغل در كارگاه به واسطه بیماری یا حادثه در استراحت پزشكی باشد كارفرما باید علاوه بر درج نام كارگر در لیست شاغلین در كارگاه، مقابل نام وی در ستون ملاحظات لیست، ایام بیماری را با ذكر تاریخ درج كند، این اعلام برای استفاده كارگر از خدمات تأمین اجتماعی و احتساب سوابق وی و همچنین اطلاع شعب سازمان نسبت به عدم اشتغال بیمه شده در محل كارگاه مؤثر است.

1396/05/23
22:58:23
5.0 / 5
5186
تگهای خبر: جامعه , بیمه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
almor.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ال مور محفوظ است

ال مور

فشن و کالاهای لوکس