دبیر كارگروه كاهش آلودگی هوای تهران:

خط ۴ كارخانه سیمان تهران تا زمان رفع آلودگی در فهرست صنایع آلاینده قرار دارد

خط ۴ كارخانه سیمان تهران تا زمان رفع آلودگی در فهرست صنایع آلاینده قرار دارد ال مور: دبیر كارگروه كاهش آلودگی هوای تهران اظهار داشت: خط ۴ كارخانه سیما تهران چون نتوانسته استانداردهای زیست محیطی را دریافت كند در فهرست صنایع آلاینده استان تهران قرار دارد و تا زمانی كه برنامه خویش را در جهت رفع آلودگی نتواند اجرا نماید در فهرست صنایع آلاینده باقی می ماند.به گزارش ال مور به نقل از ایسنا كیومرث كلانتری در دوازدهمین نشست كارگروه كاهش آلودگی هوای تهران كه پیش از ظهر امروز به ریاست احمد تواهن - معاون عمرانی استانداری تهران و با حضور اعضاء در استانداری تهران تشكیل شد، اظهار داشت: این گردهمایی آخرین جلسه این كارگروه در سال ۹۶ بود. این جلسه چهار دستور كار داشت و در ابتدا مبحث هوشمندسازی شهر و توسعه خدمات الكترونیك دستگاههای اجرایی برای كاهش ترددها و ترافیك و به تبع آن كاهش آلودگی هوا در دستور كار قرار گرفت.

وی با اشاره به اینكه در این جلسه بر ضرورت توسعه زیرساخت های الكترونیك در سطح استان تهران تاكید شد، اظهاركرد: به هر مقدار كه خدمات الكترونیك را توسعه دهیم تا مردم ناچار نباشند برای دریافت خدمات دستگاه های اجرایی به درون شهر تردد كنند، بطور قطع بر كاهش ترافیك و در نتیجه كاهش آلودگی هوا در تهران موثر خواهد بود.

مدیركل حفاظت محیط زیست استان تهران با اشاره به اینكه اقدامات انجام شده در جهت استانداردسازی موتورخانه های سطح كلان شهر تهران دستور كار دوم این جلسه بود، اظهار داشت: بر مبنای گزارش مدیركل استاندارد استان تهران در مورد استانداردسازی موتورخانه ها كه در جامعه هدف محدودی انجام شده بود، متاسفانه از ۹۶ موتورخانه مورد بررسی هیچكدام دارای استانداردهای لازم نبوده اند.

كلانتری ادامه داد: برپایه قانون همه دستگاههایی كه دارای موتورخانه هستند موظف می باشند موتورخانه های خویش را با استانداردهای جاری كشور تطبیق دهند و سالی دو بار این ممیزی صورت گیرد.

مدیركل حفاظت محیط زیست استان تهران اضافه كرد: بر مبنای تصمیمات اتخاذ شده مقرر شد اداره كل استاندارد استان تهران با تامین منابع مالی - كه با استفاده از سازمان مدیریت و برنامه ریزی انجام می شود- ممیزی همه موتورخانه ها را با اولویت اول دستگاه های اجرایی و شركت های بزرگ و اولویت دوم مجتمع های بزرگ سكونتی انجام دهد. در بخش ساختمان های نوساز هم شهرداری موظف است در زمان صدور آخر كار استانداردهای موتورخانه ها را لحاظ كند. این تصمیمات نتایجی را ازجمله مصرف بهینه سوخت و كاهش آلودگی ناشی از منابع ثابت در بر خواهد داشت.

وی با اشاره به اینكه در دستور كار سوم، مبحث اقدامات زیست محیطی كارخانه سیمان تهران در جهت كاهش آلودگی های این واحد بزرگ صنعتی در گزارش مدیرعامل این كارخانه مورد بررسی قرار گرفت، اظهار داشت: در گذشته شاهد گزارشهایی در خصوص فعالیت آلوده و خارج از استاندارد این كارخانه بودیم و بر مبنای پایش ها و بررسی های انجام شده مشخص شد تنها خط ۴ این كارخانه دارای آلایندگی خارج از استاندارد است و مابقی خطوط فعال این كارخانه در محدوده استانداردهای زیست محیطی فعالیت دارند.

كلانتری با اشاره به اینكه خط ۶ این كارخانه هم بر مبنای برنامه اعلام شده توسط این واحد تا اردیبهشت ماه كاملا استاندارد خواهد شد، اظهار داشت: نظارت سازمان حفاظت محیط زیست نه تنها بر كارخانه سیمان بلكه بر همه واحدهای صنعتی بصورت مستمر، منظم و شفاف و بر مبنای ضوابط است.

دبیر كارگروه كاهش آلودگی هوای تهران به مبحث كانون های تولید ریزگرد در جنوب و جنوب شرق تهران بعنوان آخرین دستور كار جلسه اشاره و اظهاركرد: چنانچه باد از سمت جنوب شرق و شرق به سمت تهران بوزد بطور قطع تهران تحت تاثیر این كانون ها قرار خواهد گرفت و ساماندهی و مهار این كانون ها ضروریست.

به گزارش سایت اطلاع رسانی محیط زیست استان تهران(سامات)، وی خاطرنشان كرد: مقرر شد كارگروهی متشكل از دستگاههای ذیربط با نظارت استانداری تهران مبحث مهار كانون های ریزگرد در جنوب و جنوب شرق تهران را مورد بررسی قرار دهد.
1396/12/13
17:20:42
5.0 / 5
4852
تگهای خبر: توسعه , خدمات , ساخت , مد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲
Almor
almor.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ال مور محفوظ است

ال مور

فشن و کالاهای لوکس