در جلسه امروز شورای شهر تهران صورت گرفت

تصویب یك فوریت لایحه تعیین 30 نفر از كاركنان شهرداری بعنوان قائم مقام ذی حساب

تصویب یك فوریت لایحه تعیین 30 نفر از كاركنان شهرداری بعنوان قائم مقام ذی حساب ال مور: اعضای شورای اسلامی شهر تهران با 13 رای موافق و 8 رای مخالف یك فوریت لایحه تعیین 30 نفر از كاركنان شهرداری تهران بعنوان قائم مقام ذی حساب را به تصویب رساندند.به گزارش ال مور به نقل از ایسنا، در جریان بررسی این لایحه مجید فراهانی رئیس كمیته بودجه و نظارت شورای شهر تهران اظهار داشت: كمیسیون برنامه و بودجه آئین نامه ای در دست تصویب دارد كه در آن آئین نامه صرفا انتخاب ذی حسابان نخواهد بود، بلكه نظارت بر عملكرد آنها هم مد نظر قرار داده شده است.

وی ادامه داد: طبق ماده 30 قانون نظارت بر حسن اداره امور مالی شهرداری و سایر سازمان ها موسسات و شركت ها بر عهده شورا است.

فراهانی تصریح كرد: برای اعمال نظارت دو كار صورت خواهد گرفت. یكی انتخاب ذی حسابان و قائم مقامان ذی حساب و دوم انتخاب حسابرس شورا كه پیشتر انجام شده است.

این عضو شورای اسلامی شهر تهران رأی دادن به فوریت این لایحه را ضروری دانست و اضافه كرد: از معرفی دوستانی كه قبلا انتخاب شدند بر مبنای سال مالی 26 روز گذشته است. از این رو نیاز است هر چه سریعتر این مورد تعیین تكلیف شود. برای این كار رأی دادن به فوریت به معنای تصویب اینها نیست؛ بلكه به كمیسیون ارجاع می گردد و كمیسیون پس از انجام بررسی رأی لازم را خواهد داد.
فراهانی تصریح كرد: كمیسیون برنامه و بودجه آئین نامه ای در دست تصویب دارد كه در آن صرفا انتخاب ذیحسابان مد نظر نخواهد بود بلكه نظارت بر عملكرد ذیحسابان هم مد نظر قرار خواهد گرفت. بر این اساس لازم است شهرداران مناطقی كه نقش ذیحسابان را دارند بعنوان ذیحساب معرفی شوند.
به گزارش ال مور به نقل از ایسنا، در بخش دیگری از این جلسه افشین حبیب زاده هم در مخالفت با یك فوریت لایحه پیشنهادی معرفی 30 نفر از كاركنان شهرداری بعنوان قائم مقام ذیحساب در واحدهای تابعه شهرداری تهران اظهار داشت: در گذشته این لایحه به كمیسیون برنامه و بودجه ارجاع می شد؛ اما این مسئله تنها مالی نیست بلكه نظارتی هم به حساب می آید و حتما باید به كمیسیون نظارت و حقوقی هم ارجاع شود تا در آنجا مورد بررسی قرار گیرد.
نهایتا اعضای شورای اسلامی شهر تهران با 13 رأی موافق و هشت رأی مخالف یك فوریت لایحه تعیین 30 نفر از كاركنان شهرداری تهران را بعنوان قائم مقام ذیحساب به تصویب رساندند.1397/01/26
14:32:32
5.0 / 5
4224
تگهای خبر: بودجه , شهرداری , مد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
Almor
almor.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ال مور محفوظ است

ال مور

فشن و کالاهای لوکس