رادیو كتاب راه اندازی می گردد

رادیو كتاب راه اندازی می گردد ال مور: تهران- مدیر رادیو كتاب از طریق اندازی پایگاه جامع كتاب گویا و رادیو كتاب در اول اردیبهشت ماه امسال اطلاع داد.


نیلوفر زندیان روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار فرهنگی ایرنا اضافه كرد: همزمان با فرا رسیدن چهارم اردیبهشت ماه، سالروز تاسیس رادیو در ایران، آیین راه اندازی رادیو كتاب با هدف ترویج فرهنگ مطالعه و كتابخوانی برگزار می گردد.
وی با اشاره به شروع به كار شبكه رادیویی كتاب از روز شنبه اول اردیبهشت ماه، اظهار داشت: این شبكه با هدف تقویت و ترویج فرهنگ كتابخوانی و پشتیبانی از تولیدكنندگان، سیاستگذاران، صنوف و خوانندگان كتاب، فعالیت 24 ساعته خویش را با تولید و پخش ویژه برنامه هایی با مبحث كتاب و كتابخوانی به صورت زنده و تولیدی آغاز می كند.

** صدای كتاب، صدای دانایی
زندیان سه شنبه چهارم اردیبهشت را موعد راه اندازی این رادیو در ساختمان رادیو اعلام نمود و اظهار داشت: طراحان و برنامه سازان رادیو كتاب بر این باورند كه با وجود گسترش فناوریهای نوین ارتباطی در سپهر تبادل اطلاعات، رسانه رادیو به علت خصوصیت ها و امتیازات ذاتی خود می تواند پیوسته در شمار اثرگذارترین ابزار آگاهی محسوب شود و بنابراین این شبكه با شعار «صدای كتاب، صدای دانایی» به طراحی، تولید و پخش برنامه های كتاب محور پرداخته است.

**برنامه های رادیو كتاب در روزهای برگزاری نمایشگاه كتاب
وی اضافه كرد: این شبكه رادیویی از اول تا بیست و چهارم اردیبهشت همزمان و در طول برگزاری سی و یكمین نمایشگاه بین المللی كتاب تهران (12 تا 22 اردیبهشت)، در مجموع 26 برنامه تولیدی به مدت 16 ساعت در روز و سه برنامه زنده به مدت هشت ساعت در روز، جامعه مخاطب خویش را كه از عموم مردم، بخصوص اقشار دانشگاهی و فرهنگی جامعه تشكیل شده اند به شنیدن و گفتن از كتاب فرا می خواند.
زندیان اظهار داشت: برنامه های رادیو كتاب در قالب های گوناگون رادیویی با حضور كارشناسان و نخبگان فرهنگی، پژوهشگران و سیاستگذاران كتاب و كتاب خوانی، مدیران فضای مجازی، نویسندگان، مترجمان، ناشران و مدیران صنوف مختلف نشر در كشور و البته مردم كتاب خوان در قشرهای مختلف، طراحی و تهیه شده است.
مدیر رادیو كتاب اضافه كرد: معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، خانه كتاب، مجمع ناشران انقلاب اسلامی، موسسه فعالیت های فرهنگی، نهاد كتابخانه های عمومی كشور، كتابخانه ملی ایران، كتابخانه مجلس شورای اسلامی، مراكز حفظ و نگهداری نسخ منحصر به فرد همچون موزه آستان قدس و موزه ملك و ناشران مستقل، كانون های مشاوره و تبادل علمی، تولید محتوا و مهندسی پیام برنامه های رادیو كتاب را شكل داده اند.

**جریان سازی های فرهنگی برای كتابخوانی
وی با اشاره به اینكه كشور ما با دارا بودن تمدن چند هزار ساله و مراكز مختلف علمی و فرهنگی و كتابخانه های معتبر، از كشورهای سرآمد در حوزه تولید و نشر علم و اندیشه در اعصار گوناگون بوده است، خاطرنشان كرد: به واسطه این پشتوانه دیرینه باید تلاش شود تا با جریان سازی های فرهنگی به شكل گیری نهضت كتابخوانی در عرصه ملی پرداخته و می توان اظهار داشت كه راه اندازی رادیو كتاب، تلاشی برای به ثمر نشستن این قصد و اندیشه است.
مدیر رادیو كتاب اضافه كرد: بررسی وضعیت كتاب و كتابخوانی در كشور، صدمه شناسی چرخه نشر در كشور، كتاب و فضای مجازی، كتاب گویا، كودكان و كتاب، وضعیت نشر كتب هنری و دهها عنوان دیگر ساختار محتوایی رادیو كتاب را تشكیل می دهد.
به گزارش ال مور به نقل از ایرنا، شبكه رادیویی كتاب از ساعت شش اول اردیبهشت بر روی طول موج اف ام ردیف 95.5 مگاهرتز فعالیت خویش را با مدیریت نیلوفر زندیان آغاز می كند.
مراسم افتتاح رسمی رادیو كتاب روز سه شنبه چهارم اردیبهشت ماه و همزمان با سالروز تأسیس رادیو در ایران با حضور جمعی از مقامات كشوری و لشگری، مدیران و اصحاب رسانه، پیشكسوتان و هنرمندان رادیو، مدیران و پژوهشگران حوزه كتاب در كشور برگزار می گردد.
فراهنگ**1003**1055


1397/01/28
14:41:11
5.0 / 5
4333
تگهای خبر: تولید , جامعه , ساخت , فرهنگ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران عزیز ال مور در مورد این پست
نظر شما در مورد این مطلب ال مور
نام:
ایمیل:
نظر شما:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
Almor
almor.ir - حقوق سایت ال مور محفوظ و متعلق به مالک ال مور است

ال مور

فشن و کالاهای لوکس