معاون حمل و نقل و ترافیك شهرداری تهران خبر داد

ورود و خروج مجانی ساكنین محدوده طرح ترافیك فارغ از شماره پلاك

ورود و خروج مجانی ساكنین محدوده طرح ترافیك فارغ از شماره پلاك ال مور: معاون حمل و نقل و ترافیك شهرداری تهران اظهار داشت: ساكنین محدوده طرح ترافیك با ثبت نام در سامانه my.tehran.ir می توانند، فارغ از شماره پلاك خودرو هر روز یك خروج مجانی پیش از ساعت ۸: ۳۰ و یك ورود بعد از ساعت ۱۷ به محدوده داشته باشند.


به گزارش ال مور به نقل از ایسنا، محسن پورسید آقایی با اشاره به اینكه طرح ترافیك سال ۹۷ با فراز و فرودهای فراوان از شنبه ۱۵ اردیبهشت اجرایی می شود، اظهار داشت: مهمترین تغییرات این طرح نسبت به سال های گذشته این بود كه دسترسی عموم مردم به آن، بیشتر شده و سهمیه روزانه به دو برابر سال قبل افزایش یافته است.

وی اضافه كرد: نرخ طرح ترافیك برپایه جداول تصویب شده شورای شهر، بین ۱۳ هزار و ۴۰۰ تومان تا ۳۶ هزارتومان خواهد بود كه به نسبت نرخ ۴۰ هزارتومانی طرح روزانه در سال قبل كاهش داشته است. همینطور تعرفه طرح ترافیك بسته به دریافت معاینه فنی برتر، شارژ حساب و تنظیم تردد در ساعات خلوت مشمول تخفیف می گردد.

معاون شهردارتهران با اشاره به اینكه ورود به محدوده طرح ترافیك در صورت عدم ثبت نام در سامانه مشمول جریمه و لحاظ نرخ طرح ترافیك در عوارض خودرو می شود، تصریح كرد: با هماهنگی های صورت گرفته با پلیس راهور تا آخر اردیبهشت به خودروهایی كه بدون ثبت نام در سامانه برای نخستین بار وارد طرح ترافیك شوند با استفاده از ارسال پیامك در مورد ورود غیرمجاز تذكر داده می گردد و در صورت تكرار علاوه بر جریمه ۲۰ هزار تومانی، تعرفه طرح ترافیك هم با ۲۰ درصد بیشتر به صورت بدهی در عوارض خودرو ثبت می گردد.

وی در مورد قوانین ورود و خروج ساكنین محدوده طرح ترافیك هم توضیح داد و اظهار داشت: این افراد با ثبت نام در سامانه my.tehran.ir می توانند فارغ از شماره پلاك خودرو، هر روز تنها یك خروج مجانی پیش از ساعت ۸: ۳۰ و یك ورود مجانی بعد از ساعت ۱۷ به محدوده طرح داشته باشند. طبیعی است اگر خودرویی بیش از یك مورد ورود و خروج داشته باشد، مشمول جریمه و پرداخت عوارض می گردد.

پورسیدآقایی با اشاره به اینكه امسال ۱۰۳ هزار مجوز ورود به طرح ترافیك در نظر گرفته شده است، خاطرنشان كرد: امسال ۲۶ هزار طرح هم نسبت به سال قبل كاهش یافته است. با كاهش ۴ درصدی سهمیه نهادها و دستگاههای اجرایی و ۵۰ درصدی سهمیه كاركنان شهرداری، تعداد مجوزهای روزانه از ۲۰ هزار مجوز در سال قبل به ۴۰ هزار مجوز رسیده است.
بر مبنای گزارش سایت شهرنوشت، معاون حمل و نقل و ترافیك شهرداری تهران با اشاره به اینكه روزانه دو و نیم میلیون نفر از مترو و بی آر تی برای سفرهای شهری خود استفاده می نمایند، اظهار داشت: هم اكنون سرفاصله حركت قطارها به ۴ دقیقه كاهش یافته است، بنابراین با عنایت به شروع اجرای طرح ترافیك از روز شنبه ۱۵ اردیبهشت از مردم می خواهیم تا كمتر از خودروهای شخصی استفاده كنند تا تغییرات تولید شده، روند مثبت كاهش ترافیك و كاهش آلودگی هوا را دنبال كند.1397/02/14
14:10:59
5.0 / 5
4539
تگهای خبر: شهرداری , مجوز
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
Almor
almor.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ال مور محفوظ است

ال مور

فشن و کالاهای لوکس