حجاج ایرانی با 583 كاروان راهی سرزمین وحی می شوند

حجاج ایرانی با 583 كاروان راهی سرزمین وحی می شوند ال مور: قزوین- رییس سازمان حج و زیارت اظهار داشت: امسال 85 هزار و 200 زائر از كشورمان در قالب 583 كاروان برای انجام مناسك حج تمتع راهی سرزمین وحی می شوند.


حمید محمدی عصر سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در قزوین اضافه كرد: نیمی از این كاروان ها مدینه قبل و نیمی هم مدینه بعد هستند.
وی خاطرنشان كرد: وزارت حج عربستان برپایه تصمیم سازمان همكاری اسلامی سهمیه كشورها در حج را یك هزارم جمعیت آنها اعلام نموده است، با این وجود با رایزنی های صورت گرفته سهمیه كشورمان 85 هزار و 200 نفر تعیین شده است كه البته بخشی از این رقم ویژه دست اندركاران حج است.
وی به زمان اعزام این كاروان ها هم اشاره نمود و اظهار داشت: سفر كاروان های مدینه پیش از 27 تیرماه امسال آغاز و تا 19 مرداد ادامه دارد و سفر كاروان های مدینه بعد هم از هشتم مرداد آغاز و تا بیست و چهارم این ماه ادامه پیدا می كند.
محمدی افزود: با عنایت به تخریب هتل های اطراف مسجد الحرام در جهت اجرای طرح توسعه حرم حضرت رسول (ص)، اسكان زائران در مدینه امسال با محدودیت هایی روبرو می باشد، بنابراین امسال زمان اقامت زائران در این شهر مقدس كوتاه شده و حداكثر 6 روز است.
رییس سازمان حج و زیارت در ادامه با اشاره به برگزاری دوره های آموزشی ویژه حجاج، اظهار داشت: این دوره ها در قالب 10 تا 12 جلسه با حضور مدیران و روحانیون كاروان ها برگزار شده است و حاضران در آنها با مسایل اجرایی و معنوی سفر حج همچون امور حمل و نقل، اسكان، مسایل پزشكی، نحوه انجام مناسك و قوانین و مقررات كشور عربستان آشنا شده اند.
محمدی تصریح كرد: همه برنامه ریزی ها و تمهیدات لازم برای تشرف توام با آرامش و عزتمندانه حجاج ایرانی انجام شده است و با تدارك همه امور در این خصوص جای نگرانی وجود ندارد.
رییس سازمان حج و زیارت خاطرنشان كرد: كار صدور ویزای حجاج ایرانی از نیمه دوم خرداد ماه جاری آغاز می گردد و فرآیند آن همچون سال قبل به شكل الكترونیكی است.
وی خاطرنشان كرد: برپایه توافق های انجام شده نیمی از پروازهای حجاج كشورمان توسط ایرلاین سعودی و نیمی هم توسط هواپیمایی جمهوری اسلامی صورت خواهد گرفت.
حمیدی در مورد تعداد افراد در نوبت برای انجام حج تمتع هم اظهار داشت: یك میلیون و 350 هزار هموطن ایرانی در انتظار انجام این سفر معنوی هستند كه اگر برای هر سال 100 هزار سهمیه در نظر بگیریم بیش از 13 سال برای انجام سفر همه آنها فرصت نیاز است.
محمدی تصریح كرد: البته مقامات كشورمان و سازمان حج و زیارت برای افزایش سهمیه زائران ایرانی رایزنی های خویش را همچنان دنبال خواهد نمود.
وی در ادامه از اجرای طرح رقابتی سفر عتبات در استان ها اطلاع داد و اظهار داشت: به منظور سهولت برای انجام سفر به شهرهای زیارتی عراق از ابتدای امسال زمینه ای در استان های كشور فراهم گشته است تا كارگزاران و نمایندگان ما با عنایت به شرایط متقاضیان هر استان و منطبق بر خواست آنها در زمینه مدت سفر، نوع تغذیه و شرایط اسكان سفرهای عتبات را برنامه ریزی كنند.
رییس سازمان حج و زیارت به منظور شركت در همایش توجیهی كارگزاران و دست اندركاران حج استان های قزوین، البرز و زنجان به قزوین سفر كرده است.
3013


1397/03/01
19:09:24
5.0 / 5
4327
تگهای خبر: مد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران عزیز ال مور در مورد این پست
نظر شما در مورد این مطلب ال مور
نام:
ایمیل:
نظر شما:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲
almor.ir - حقوق سایت ال مور محفوظ و متعلق به مالک ال مور است

ال مور

فشن و کالاهای لوکس