نشاط اجتماعی در دستوركار شورای اجتماعی كشور

نشاط اجتماعی در دستوركار شورای اجتماعی كشور ال مور: رئیس سازمان امور اجتماعی كشور اظهار داشت: صرف رویكردهای سلبی برای كاهش صدمه های اجتماعی نمی تواند موثر باشد ازاین رو در حوزه رویكردهای ایجابی، سلامت اجتماعی و نشاط اجتماعی در دستوركار شورا در دو هفته آینده خواهد بودبه گزارش ال مور به نقل از ایسنا، تقی رستم وندی در حاشیه یكصد و یكمین جلسه شورای اجتماعی كشور كه بامداد امروز برگزار شد، با اشاره به اینكه در شروع سال 97 هستیم و برنامه های در رابطه با صدمه های اجتماعی در حال پیگیری است، اظهار داشت: اغلب دستگاه ها در حال تدوین برنامه ها و اولویت های كاریشان در حوزه صدمه های اجتماعی هستند.

وی ادامه داد: صد و یكمین جلسه شورای اجتماعی كشور به تدوین طرح های ویژه و اقدامات فوق العاده جهت كاهش صدمه های اجتماعی اختصاص داشت. در این جلسه همینطور تعریف جامع و دقیقی از اقدامات "فوق العاده " كه بایستی دستگاه ها انجام دهند هم صورت گرفت كه در این تعریف اقدامی فوق العاده تلقی می گردد كه در وضعیت اجتماعی تحول آفرین و اثربخش باشد.

رئیس سازمان امور اجتماعی كشور افزود: دستگاه های متعددی داریم كه در حوزه اجتماعی فعال می باشند و كارهای جاری و معمول را انجام می دهند اما آن چیزی كه شورای اجتماعی از اعضای خود انتظار دارد تحقق اقدام فوق العاده است. ازاین رو جلسه امروز بیشتر به بحث مشخص كردن حدود اقدام فوق العاده اختصاص داشت و اولویت های پیش، یك بار دیگر مرور شد.

وی در ادامه تشریح كرد: در حوزه حاشیه نشینی علاوه بر كارهایی كه در حال انجام می باشد بهبود وضعیت زندگی كودكان ساكن محلات حاشیه نشین جزو اولویت های سازمان امور اجتماعی تلقی می گردد. همینطور عرضه و دسترسی به مشاوره های روانشناختی و آموزش مهارت های زندگی طی سه سال اول زندگی زوجینی كه تازه ازدواج كرده اند جزو اولویت های سازمان امور اجتماعی است. از طرفی در حوزه كودكان كار، كودكان خیابانی، تكدی گری هم اولویت ها مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

رستم وندی در ادامه به گزارشی كه توسط سازمان برنامه و بودجه در مورد اعتبارات حوزه صدمه های اجتماعی برای سال 97 عرضه شد اشاره نمود و اظهار داشت: به سازمان امور اجتماعی بالغ بر 450 میلیارد تومان اعتبار داده شده است. علاوه بر این طبق این گزارش حدود 2500 میلیارد تومان هم در شش دستگاه دیگر كه به صورت مستقیم با صدمه های اجتماعی در ارتباطند اعتبار داده شده است البته اینكه چه مقدار از این اعتبارات تخصیص داده شود و به دستگاه ها برسد بستگی به وضعیت اقتصادی كشور دارد.

وی در ادامه اظهار داشت: علاوه بر این هفت دستگاه -یعنی سازمان امور اجتماعی و شش دستگاه دیگر-، 14 نهاد دیگر در كشور داریم كه به صورت غیرمستقیم با مقولات اجتماعی در ارتباط هستند و طبق گزارشی كه توسط سازمان برنامه و بودجه عرضه شد حدود 37 هزار میلیارد تومان هم در حوزه صدمه های اجتماعی به دستگاه ها اختصاص پیدا كرده است. ازاین رو باید تلاش نماییم بخش مهمی از این اعتبارات با هدف گیری صدمه های اجتماعی هزینه شود.

رئیس سازمان امور اجتماعی كشور در انتها صحبت هایش اضافه كرد: از این 450 میلیارد تومان اعتباری كه به سازمان امور اجتماعی اختصاص داده شده است حدود 250 میلیارد تومان در حوزه حاشیه نشینی به صورت اعتبار تملك دارایی است و 200 میلیارد تومان دیگر آن هم به صورت هزینه ای و جاری استفاده خواهد شد.
1397/03/06
12:53:40
5.0 / 5
4583
تگهای خبر: بودجه , سلامت , كودكان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران عزیز ال مور در مورد این پست
نظر شما در مورد این مطلب ال مور
نام:
ایمیل:
نظر شما:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
almor.ir - حقوق سایت ال مور محفوظ و متعلق به مالک ال مور است

ال مور

فشن و کالاهای لوکس