در نشست شهردار منطقه ۱۶ با مدیر عامل سازمان پایانه ها تاكید شد

همكاری برای انتقال ترمینال جنوب به ضلع جنوب شرقی راه آهن

همكاری برای انتقال ترمینال جنوب به ضلع جنوب شرقی راه آهن ال مور: در نشست مشترك شهردار منطقه 16 با مدیر عامل سازمان پایانه ها و دبیر كمیسیون حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران مبحث انتقال ترمینال جنوب به ضلع جنوب شرقی راه آهن مورد بررسی قرار گرفت.


به گزارش ال مور به نقل از ایسنا، در این جلسه شهردار منطقه 16 با اشاره به اهمیت نگاه جامع برای توسعه خدمت رسانی به شهروندان اظهاركرد: در منطقه ۱۶ عوامل متعددی می تواند در استفاده بهینه از پتانسیل ها موثر باشد كه یكی از این موارد ترمینال مسافربری جنوب است.

وی اضافه كرد: به علت توسعه شهری، مجموعه پایانه جنوب نیاز به بازنگری دارد و حجم بالای جابه جایی در این محل نیاز به این مورد را دو چندان می كند.
هادی زبده اظهار داشت: در مدلهای توسعه یافته پایانه ها در رشد، ارتقاء و نشاط بسیار موثر است كه ما باید در منطقه ۱۶ به این سمت حركت نماییم.
شهردار منطقه ۱۶ اضافه كرد: پیشنهاد ما است كه با عنایت به ۱۷۵ هكتار فضای ایستگاه راه آهن تهران بتوانیم در قسمت جنوب شرقی این ایستگاه پایانه مسافربری جنوب را جانمایی نماییم.
وی تصریح كرد: با این كار پیوند مدلهای حمل و نقل ریلی و زمینی فراهم می گردد ؛ ضمن اینكه مشكلاتی كه از قبل وجود داشته است در جانمایی برای خدمات بهتر پیش بینی می گردد.
زبده اظهار داشت: ما باید افق دورنگر داشته باشیم و از منابع منطقه با تدبیر استفاده نماییم و مبحث ترمینال جنوب هم یك پتانسیل خوب برای منطقه به حساب می آید.
شهردار منطقه ۱۶ تصریح كرد: مدیریت شهری منطقه در جهت سیاست های كلی شهرداری تهران با درایت و مدیریت زمان و كار كارشناسی باید زمینه را برای خدمات با كیفیت به شهروندان تامین كند.
صدیقی مدیر پایانه ها و پارك سوار های تهران هم در این نشست اظهار داشت: حضور مسافران در پایانه ها فرصتی را برای خدمت رسانی و توسعه در مناطق فراهم می كند.
وی اضافه كرد: ترمینال مسافربری جنوب در گذشته در مرز شهری واقع شده بود ولی امروز در فضای شهری قرار گرفته است.
صدیقی تصریح كرد: با كاهش بار ترمینال ها و جابه جایی مناسب پایانه جنوب، با مطالعات ترافیكی و اجتماعی موافق هستیم و در این راستا همكاری كامل را با شهرداری منطقه ۱۶ خواهیم داشت.
وی اضافه كرد: مردم در زمان حضور در ترمینال ها گاها تا آغاز سفر دارای اوقات فراغت هستند كه باید برای این مورد هم برنامه ریزی شود.
مدیر پایانه ها و پارك سوار های شهرداری تهران تصریح كرد: باید حركت ها زمان بندی صحیح و برنامه ریزی دقیق داشته باشد تا به كاهش ترافیك كمك نماید.
وی اضافه كرد: بحث اقتصادی در پایانه ها بسیار مهم است و باید به آن توجه ویژه ای داشت.
بر مبنای گزارش سایت شهرنوشت، كرونی دبیر كمیسیون حمل و نقل شورای شورای شهر تهران هم اظهار داشت: مطالعات جامع حمل و نقل تهران در مرحله تهیه است و ۱۳ پایانه در این مطالعات برای احداث در نظر گرفته شده و نزدیكی مدلهای حمل و نقل بسیار مثمر ثمر خواهد بود.1397/03/11
12:11:00
5.0 / 5
4439
تگهای خبر: توسعه , خدمات , شهرداری , مد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
Almor
almor.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ال مور محفوظ است

ال مور

فشن و کالاهای لوکس