نوسازی تاكسی های فرسوده

نوسازی تاكسی های فرسوده ال مور: سرپرست اتحادیه تاكسیرانی شهری كشور با اشاره به توقف یك ماهه طرح نوسازی تاكسی های فرسوده اظهار داشت: مقرر شد طی جلسه ای در هفته آتی با حضور كمرگ، سازمان مدیریت و برنامه و ایران خودرو بودجه تخصیص یافته به حساب شركت خودروساز به منظور صدور پیش فاكتورها واریز گردد.


مرتضی ضامنی در گفت وگو با ایسنا با اشاره به اینكه طرح نوسازی تاكسی های فرسوده از بهمن ماه سال ۱۳۹۴ طی یك همكاری مشترك میان سازمان مدیریت و برنامه، بانك های عامل، وزارت كشور و گمرك به مرحله اجرا درآمد، اظهار نمود: در این طرح مبلغ ۲۰۰ میلیون ریال تسهیلات ارزان قیمت به مالكین تاكسی های فرسوده و مبلغ ۵۰ میلیون ریال معادل ارزش ریالی دو گواهی اسقاط توسط گمرك به حساب خودروساز پرداخت می گردد. همینطور مبلغ پنج میلیون ریال هم بابت لاشه خودرو به عنوان آورده مالك تاكسی فرسوده لحاظ و به عبارتی جمع آن ۲۵ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان می گردد كه مابقی وجه را مالك تاكسی فرسوده پرداخت می كند كه در نهایت به تحویل و جایگزینی خودروی جدید منجر خواهد شد.
وی ادامه داد: این طرح نوسازی تاكسی های فرسوده به صورت طرح "كلید به كلید" اجرا می شود، یعنی مالك تاكسی فرسوده تا زمان تحویل خودروی جایگزین خودروی فرسوده اش را در اختیار دارد و فعالیت اش را انجام می دهد و به محض تحویل خودرو، در یك پروسه سه چهار روزه خودروی جایگزین به مالك تحویل داده می گردد. در حقیقت این نخستین باری است كه طرح "كلید به كلید" در طرح های نوسازی اجرا می گردد.
به گفته وی، در این طرح بخشی از پنج میلیون تومانی كه كمرگ قاعدتا بایستی كارسازی كند، پرداخت شده است. یعنی از ۵۵ هزار خودرویی كه تا به امروز نوسازی كرده ایم ۱۰ هزار دستگاه را به حساب خودروساز كارسازی كرده و مابقی هم باقی مانده است. این امر سبب شد در یك ماه گذشته شركت خودروساز صدور پیش فاكتور را متوقف كند و ادامه طرح را منوط به پرداخت معوقات گمرك كند.
سرپرست اتحادیه تاكسیرانی شهری كشور با اشاره به اینكه حدودیك ماه است كه كار متوقف شده و حدود ۴۰۰۰ مالك خودروی فرسوده كلیه فرآیند اسقاط خودروی خویش را انجام داده اند و منتظر صدور پیش فاكتور توسط خودروساز هستند اظهاركرد: مبحث را با استفاده از كارگروه كاهش آلودگی هوا در دولت پیگیری و جلسه خوبی را هم با مسوولان مربوطه برگزار كردیم. همینطور با عنایت به خبری كه سازمان مدیریت و برنامه ریزی مبنی بر تخصیص بخش دیگری از این پول به گمرك دادند، مقرر شد در هفته آتی به صورت ویژه جلسه ای با حضور گمرك، سازمان مدیریت و برنامه ریزی و ایران خودرو برگزار و تخصیص صورت گرفته به حساب شركت خودروساز واریز شود.
ضامنی خاطرنشان كرد: در جلسه برگزار شده نماینده ایران خودرو تعهد داد تا در صورتی كه این مشكل در هفته آینده بر طرف شود در همان روز پیش فاكتورها صادر می شوند و طرح هم ادامه خواهد یافت. در حقیقت انتظارمان به عنوان نماینده سازمان تاكسیرانی كشور این است كه این طرح به صورت مستمر ادامه داشته باشد و شاهد وقفه ای در آن نباشیم. همینطور قرار است نتیجه جلسه هفته آتی به كارگروه كاهش آلودگی هوا در دولت اعلام شود.
وی در ادامه با اشاره به اینكه در كشور ۱۸۵ هزار تاكسی فرسوده تا مدل سال ۱۳۸۶ داریم كه از این تعداد ۶۱ هزار دستگاه تاكسی فرسوده را تا به امروز از رده خارج كرده ایم، اظهاركرد: از این ۶۱ هزار دستگاه تاكسی فرسوده، ۵۵ هزار دستگاه خودروی جایگزین تحویل داده شد و حدود ۶هزار دستگاه تاكسی اسقاط بدون جایگزین بودند. یعنی مالك تاكسی فرسوده با مجوز استانداری و شورای عالی ترافیك، این امكان برایش فراهم شد كه خودرویش را اسقاط كند ولی خودروی جایگزین تحویل نگیرد.
سرپرست اتحادیه تاكسیرانی شهری ادامه داد: حدود ۷۷ هزار نفر در طرح نوسازی تاكسی های فرسوده از ابتدای این طرح یعنی بهمن ۹۴ ثبت نام كردند كه از این تعداد حدود ۶۸ هزار نفر فرآیند ثبت نام را ادامه داده اند. اما تعدادی نیزصرفا ثبت نام كرده اند كه برای تكمیل ثبت نامشان زمانی اختصاص داده ایم و در صورتی كه فرآیند ثبت نام را ادامه ندهند، ثبت نامشان باطل تلقی می گردد و باید مجددا رجوع كنند.


 

1396/07/21
23:42:31
5.0 / 5
4901
تگهای خبر: مد , نوسازی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۲
Almor
almor.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ال مور محفوظ است

ال مور

فشن و کالاهای لوکس