توضیحات ایران مال به اظهارات سالاری

توضیحات ایران مال به اظهارات سالاری ال مور: روابط عمومی بازار بزرگ ایران مال نمابری درباره اظهارات رییس كمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران كه هشتم خرداد در ایسنا متشر شده بود، توضیحاتی ارسال كرد.


به گزارش ال مور به نقل از ایسنا، متن نمابر به دنبال می آید: «رییس كمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر تهران كه اصرار زیادی بر رسانه ای كردن این مورد طی روزهای گذشته داشته است، از تخلف ۲۱۰ هزار متری این پروژه كه بیش از یك میلیون و ۶۰۰ هزار مترمربع مساحت دارد، اطلاع داده است. این در شرایطی است كه شهردار تهران و تعدادی دیگر از اعضای شورای شهر تهران عقیده دارند كه این مورد در حال بررسی بوده و در صورت احراز تخلف، پرونده به كمیسیون ماده ۱۰۰ ارسال خواهد شد تا مطابق مقررات با مالك برخورد شود.
اینكه تخلف ۲۱۰ هزار متری در پروژه ای با این عظمت در غرب تهران چرا مدام در بوق و كرنا می شود، مورد بحث این نوشته نیست، چون حتی در صورت اثبات تخلف، پرونده به كمیسیون ماده ۱۰۰ رفته و مالك آن مطابق قانون جریمه خواهد شد. ولی بد نیست نگاهی به دستاوردها و كاركردهای این پروژه در سطح ملی داشته باشیم.
امروزه در شرایطی كه بیكاری به مساله ای بزرگ برای دولتمردان تبدیل گشته، دانستن این مطلب خالی از لطف نیست كه این مجموعه در زمان ساخت، روزانه برای حدود ۲۰ هزار نفر طی شش سال به صورت مستقیم و به عبارتی اشتغال پایدار به میزان ۴۳ میلیون نفر-روز بوجود آورده است. بعد از بهره برداری، اشتغال مستقیم بیش از ۱۸ هزار نفر به صورت مستقیم و حدود ۱۰۰ هزار نفر به صورت غیرمستقیم در این بازار بزرگ، تأثیر ویژه ای در رفع معضل بیكاری خواهد داشت و با كمك در تولید زیرساخت مناسب برای ورود سرمایه های بیشتر، سرآغازی بر حركت یك اقتصاد مستحكم و پویا خواهد بود و با جلوگیری از خروج ارز و بازاری رو به رشد، همراه با جذب گردشگران از سراسر جهان، نویدبخش آینده ای درخشان برای ایران اسلامی خواهد بود.
حال سوال اینجاست در كشور ما تابحال در كدام پروژه خصوصی یا حتی دولتی چنین اشتغالی بوجود آمده است؟ آن هم در شرایطی كه با عنایت به وضعیت تولید و ساخت وساز كمتر كسی حاضر به پذیرش ریسك سرمایه گذاری در چنین بخشی است!
پر واضح است كه سازندگان این مجموعه می توانستند بدون دغدغه، چنین حجم سرمایه ای را به خارج از كشور بخصوص در یكی از شیخ نشینان حاشیه خلیج فارس برده و با روی گشاده از انواع و اقسام تسهیلات آنان بهره مند شوند، ولی آنچه كه اتفاق افتاده تمركز سرمایه در داخل كشور و بهره گیری از توان مهندسان و نیروی انسانی ایرانی در ساخت مجموعه ای عظیم در غرب تهران در زمینی به مساحت ۳۲ هكتار بوده كه یك میلیون و ۳۵۰ هزار متر مربع آن زیر ساخت رفته است.
جدا از اینكه بهره برداری نهایی از این مجموعه كه از آن بعنوان یكی از پنج مال بزرگ دنیا یاد می گردد تا چه حد می تواند مایه افتخار ایران اسلامی باشد، سوال اینجاست كه آیا رواست با پروژه ای در سطح ملی و با این حجم سرمایه گذاری چنین رفتارهایی صورت گیرد؟ آیا مقرر است اینگونه از صاحبان سرمایه حمایت شود و به آنها انگیزه ماندن داد؟
به صورت قطع اگر تخلفی در این پروژه صورت گرفته باشد مالكان آن تا ریال آخر جریمه آن را پرداخت خواهند كرد ولی آیا بهتر نبود به جای رسانه ای كردن موضوع، این مورد روال قانونی خویش را طی می كرد؟ حال بگذریم از اینكه با عنایت به دستاوردهای بزرگ این پروژه می شد از خطاهای احتمالی آن هم به سادگی گذشت. به صورت حتم در كشورهای دیگر برای پشتیبانی از سرمایه گذاران این گونه رفتار نمی گردد.»1397/04/16
14:02:16
5.0 / 5
4672
تگهای خبر: تولید , ساخت , مد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
Almor
almor.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ال مور محفوظ است

ال مور

فشن و کالاهای لوکس