رییس اداره محیط زیست شهر تهران خبر داد

سرازیر شدن ۴۰۰ میلیون مترمكعب آب سطحی به جنوب تهران

سرازیر شدن ۴۰۰ میلیون مترمكعب آب سطحی به جنوب تهران ال مور: رییس اداره محیط زیست شهر تهران با اشاره به اینكه سالانه حدود ۴۰۰ میلیون متر مكعب آب های سطحی به سمت جنوب پایتخت سرازیر می شود، اظهار داشت كه برای حل این مشكل با همكاری دستگاه های مختلف طرح ساماندهی آب های سطحی تهران تهیه شده است.محمد حسین بازگیر در گفت و گو با ایسنا اضافه كرد: بخشی آب های سطحی جاری شده، حاصل رود دره های شمال تهران و مسیل هایی است كه از ارتفاعات تهران آب می گیرند مانند مسیل جاجرود، گلاب دره، دربند، فرحزاد، اوین- دركه و رودخانه كن. بخشی دیگر هم حاصل نزولات و سرریزهای داخل خیابان ها است كه عموما به آلودگی های سطح خیابان و پسماندهای رها شده در سطح شهر آغشته می شوند.

وی افزود: فاضلاب های خانگی هم به این آب های سطحی وارد می گردد و در مجموع كل این آب آلوده به جنوب تهران سرازیر می گردد.

رییس اداره محیط زیست شهر تهران با اشاره به اینكه دستگاه های مختلفی همچون سازمان حفاظت محیط زیست، شهرداری تهران و شركت آب منطقه ای برای حل مشكل سرازیر شدن فاضلاب به جنوب تهران تشكیل جلسه داده اند، اظهار داشت: از جانب شهرداری و اداره آب منطقه ای طرحی برای ساماندهی آب های سطحی تهران تهیه شده است. بر طبق این طرح آب های سطحی تهران با تكمیل شبكه فاضلاب مدیریت می شوند علاوه بر این احداث دو تصفیه خانه بزرگ برای تصفیه این آب ها در نظر گرفته شده است.

بازگیر با اشاره به اینكه مجوز احداث این سدها گرفته شده است، اظهار نمود: با احداث این سدها و تصفیه فاضلاب مشكل آب های آلوده ای كه وارد اراضی كشاورزی جنوب می شوند هم حل خواهد شد.

وی با اشاره به اینكه اداره محیط زیست شهر تهران در پایش های خود منابع آلاینده آب در بالادست را هم شناسایی می كند، خاطرنشان كرد: تمامی واحدهای صنعتی و درمانی در سطح شهر ملزم به برخورداری از سیستم تصفیه فاضلاب هستند. بر مبنای پایش های اداره محیط زیست هم تعداد زیادی از صنایع آب بر در شهر تهران دارای تصفیه خانه فاضلاب هستند. تعدادی از واحدهای درمانی و صنعتی كه هنوز مجهز به سیستم تصفیه فاضلاب نشده اند هم اخطاریه دریافت كرده اند و به آن ها مهلت داده شده است كه این كار را انجام دهند.
1397/04/20
14:03:24
5.0 / 5
4486
تگهای خبر: شهرداری , صنعت , مد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
Almor
almor.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ال مور محفوظ است

ال مور

فشن و کالاهای لوکس