با حضور نمایندگان جمهوری اسلامی ایران؛

پیش سمینار همایش سرمایه گذاری فرهنگی در چین برگزار گردید

پیش سمینار همایش سرمایه گذاری فرهنگی در چین برگزار گردید ال مور: پكن- پیش سمینار سومین همایش بین المللی سرمایه گذاری فرهنگی روز جمعه با حضور نمایندگان چند كشور همچون جمهوری اسلامی ایران در پكن برگزار گردید.


به گزارش ال مور به نقل از ایرنا در این پیش سمینار كه با حضور 'سید آقازاده' رایزن بازرگانی و 'عادل خانی' معاون رایزنی فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران در چین برگزار گردید فرصت ها و ظرفیت های سرمایه گذاری در حوزه های فرهنگی ایران و چین مورد بررسی قرار گرفت.
رایزن بازرگانی سفارت جمهوری اسلامی ایران در چین در این همایش با اشاره به قدمت و تمدن 5 هزار ساله ایران و چین اظهار نمود فرهنگ یكی از بخش های پیوند دهنده دو ملت ایران و چین بوده است.
'سید آقا زاده' با تشریح ظرفیت ها و فرصت های سرمایه گذاری در بخش های مختلف در ایران اظهار نمود 'های تك' و تكنولوژی های پیشرفته یكی از بخش های قابل مشاركت و سرمایه گذاری دو طرف است.
وی با اشاره به سفر رییس جمهوری چین به ایران اظهار نمود در سفر سال 2016 'شی جین پینگ' به ایران روابط دو كشور به سطح راهبردی ارتقا یافته است و هم اكنون هم روابط اقتصادی چین و ایران توسعه یافته است و ایران شریك نخست تجاری چین است.
'عادل خانی' معاون رایزنی فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران در چین هم در این همایش بین المللی اظهار داشت: بر مبنای اسناد تاریخی ایران و چین جزو هفت كشور متمدن و قدیمی جهان هستند و روابط تاریخی دو كشور از چند هزار سال پیش تا كنون ادامه دارد.
او با اشاره به تعامل و روابط دانشمندان و ادبای ایرانی و چین از قرن ها پیش اضافه كرد: امروز هم دور جدیدی از روابط دو كشور با سفر روسای جمهوری ایران و چین به كشورهای یكدیگر شكل گرفته است.
خانی به خصوصیت های خداددادی و منحصر بفرد ایران اشاره نمود و اظهار داشت: ایران در چهار راه شرق و غرب و پل اصلی تبادل شرق و غرب است و جزو معدود كشورهایی است كه باوجود تكثر قومی و فرهنگی، ملت آن با صلح و دوستی در كنار یكدیگر زندگی می كنند.
معاون رایزنی فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران در چین در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به اینكه جهانیان ایران را با نفت و گاز می شناسند اظهار نمود سرمایه گذاری در حوزه فرهنگی در ایران بسیار سوداورتر از سرمایه گذاری در سایر حوزه ها است.
خانی از مردم چین دعوت كرد با سفر به ایران بیشتر با فرهنگ و مردم این كشور آشنا گردند و بتوانند از نزدیك تنوع فرهنگی ایران را مشاهد كنند.
در ادامه این همایش شماری از نمایندگان كشورهای دیگر هم به ارائه مزیت ها و ظرفیت های فرهنگی كشورهای خود پرداختند.
سومین همایش بین المللی سرمایه گذاری فرهنگی مقرر است شهریور ماه امسال با حضور 300 نهاد و موسسه خارجی در پكن برگزار گردد.
**آساق**1904**


1397/04/29
21:21:51
5.0 / 5
4205
تگهای خبر: فرهنگ , مد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
almor.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ال مور محفوظ است

ال مور

فشن و کالاهای لوکس