زندگی به سبك انسانهای اولیه در روستاهای نیكشهر!

زندگی به سبك انسانهای اولیه در روستاهای نیكشهر! ال مور: وارد برخی روستاهای نیك شهر كه می شویم كپرهای محلی بدون امكانات اولیه زندگی به چشم می خورد كه سبك زندگی آنها متفاوت با زندگی های كنونی است.


به گزارش ال مور به نقل از ایسنا، مردم این روستاها از امكانات اولیه زندگی هم محروم اند و شاید باور وجود روستاهایی فاقد برق، لوازم خانگی، سرویس بهداشتی و منبع آب در زمان كنونی كمی بعید به نظر برسد، با این وجود روستاهایی در شهرستان نیكشهر وجود دارد كه نبود آب شرب، گاز و ابتدایی ترین امكانات بهداشتی تنها گوشه ای از زندگی بی آلایش آنهاست.
روستاهای "پاسگاه، گودل، شمانشیری و سمسوردر" همچون روستاهای "بخش بنت" از توابع شهرستان نیكشهر در استان سیستان و بلوچستان است و شغل بیشتر مردمان این روستاها وقتی كه آب وجود داشت كشاورزی و دامداری بوده است.
در بخش بنت ۱۰۰ پارچه روستا وجود دارد كه خانوار ۷۹ روستا تحت حمایت كمیته امداد قرار دارند، خانواده هایی كه برخی هایشان تابه حال رنگ شهر را به خود ندیده اند كه در آن مردمی خوشبخت زندگی می كنند. سال جاری به همت كمیته امداد امام (ره) اقدامات مختلفی شامل ارائه سبد غذایی، خدمات مسكن، لوازم زندگی، كمك معیشت، بهداشتی و درمانی برای آنها برنامه ریزی شده است.
سال جاری در فاز نخست طرح استانی محرومیت زدایی مناطق محروم بدون برق چهار روستای پاسگاه، گودل، شمانشیری و سمسوردر بخش بنت از توابع شهرستان نیكشهر در استان سیستان و بلوچستان، كمك به تامین لوازم اولیه و ضروری زندگی خانوارهای این مناطق انجام می گردد.
امسال با عنایت به سیاست كمیته امداد امام (ره) در خصوص جهادی عمل كردن ظرف مدت ۲۴ ساعت دو سرویس بهداشتی در روستاهای پاسگاه و سمسوردر ساخته شد و كارهای مختلف آموزشی، فرهنگی، بهداشتی، درمانی، ساخت مسكن و حتی تهیه رو فرشی، تشك، پتو و بالش برای هر خانوار توسط كمیته امداد امام (ره) در این روستاها شروع شده و این اقدام ظرف یك هفته دیگر به اتمام خواهد رسید.
رئیسی زاده، سرپرست بخشداری بنت اظهار داشت: به مناسبت هفته دولت به همت كمیته امداد امام (ره) به صورت پایلوت ۱۲ خانوار ساكن روستای پاسگاه لوازم ضروری زندگی، سبد غذایی و بهداشتی، تانكر ثابت آب شرب به ارزش یك میلیون و ۷۰۰ هزار تومان برای هر خانوار و ساخت چشمه سرویس بهداشتی عمومی اقدام شد. مشابه این خدمات در روستاهای گودل، شمانشیری و سمسور بخش بنت شهرستان نیكشهر پیش بینی شده است.
سرپرست بخشداری بنت افزود: پیگیری ساخت ساختمان اداره كمیته امداد امام (ره) بخش بنت، ارائه خدمات به اهالی روستای رابی، تحویل یك جهیزیه كامل به تازه عروس و داماد روستای پاسگاه و خواهر شهید سلمان برجسته، تحویل افلام به دیگر روستاهای دارای محرومیت همچون اقدامات این نهاد است.
وی خاطرنشان كرد: 2300 خانوار با جمعیت 4950 نفر تحت حمایت كمیته امداد امام (ره) بخش بنت بوده كه از این تعداد ۲۸۲ خانوار ساكن مناطق شهری و 1368 خانوار در مناطق روستایی زندگی می كنند.1397/06/12
20:48:11
5.0 / 5
5374
تگهای خبر: خدمات , ساخت , فرهنگ , لوازم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
Almor
almor.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ال مور محفوظ است

ال مور

فشن و کالاهای لوکس