مدارس آبادان هفت میلیارد ریال بدهی برق دارند

مدارس آبادان هفت میلیارد ریال بدهی برق دارند ال مور: آبادان - معاون مدیر كل و مدیر آموزش وپرورش آبادان اظهار داشت: واحدهای آموزشی این شهرستان بالغ بر هفت میلیارد ریال به اداره برق بدهكار هستند.


به گزارش ال مور به نقل از ایرنا حبیب الله رمضانی سه شنبه در گفت وگو با خبرنگاران تصریح كرد: طبق توافق انجام شده به منظور جلوگیری از قطع برق مدارس آبادان مقرر شد این بدهی به صورت مشترك از جانب منطقه آزاد اروند و وزارت آموزش و پرورش پرداخت گردد و تفاهم نامه ای هم در این خصوص امضاء شده است.
وی به تدوین سند توسعه آموزش وپرورش آبادان اشاره نمود و بیان داشت: در این سند توسعه كیفی و كمی آموزش و پرورش آبادان بر مبنای سند توسعه آموزش و انسداد مبانی بی سوادی شهرستان آبادان تدوین و اولویت گذاری شده است.
رمضانی ارتقاء جایگاه رتبه كنكور با برگزاری دوره های آموزشی برای دانش آموزان و آزمون و مشاوره به اولیا، تقویت مهارت های علمی و عملی دانش آموزان و هنرجویان، ارتقاء كاردانش، افزایش هنرستان ها و مركز فنی و حرفه ای را از اولویت های این برنامه عنوان نمود و بیان داشت: افزایش 10درصدی تعداد هنرجویان مراكز فنی و حرفه ای و كار دانش در این برنامه پیش بینی شده است.
وی به تعمیر اساسی 52 مدرسه با اعتباری بالغ بر هشت میلیارد و 790 میلیون ریال در قالب پروژه مهر اشاره نمود و بیان داشت: در حدود 2 هزار و 25 متر دیوارچینی، 6 هزار و 125 متر گچ كاری، ساخت و تعمیر 128 چشمه سرویس بهداشتی، سه هزار و 625 مترمربع سرامیك كاری انجام شده است.
رمضانی اظهار داشت: 15 كلاس درس در مدارس با اعتباری بالغ چهار میلیارد و 500 میلیون ریال در مدارس و چهار كلاس فنی و حرفه ای بااعتبار بالغ بر یك میلیارد و 800 میلیون ریال ساخته شد.
مدیر آموزش وپرورش آبادان به امضاء تفاهم نامه ای با شهرداری آبادان برای آسفالت محوطه 11 مدرسه اشاره نمود و بیان داشت: 9 میلیارد ریال برای آسفالت مدارس هزینه می گردد كه بخشی از آن انجام شده و بخشی دیگر در حال اجرا می باشد.
رمضانی اظهار داشت: شهرداری آبادان همینطور فضای پیرامون 60 مدرسه را قبل شروع سال تحصیلی جدید حوزه شهری رنگ آمیزی و دیوارنویسی می كند.
20 میلیارد ریال در بخش تجهیزات مدارس هزینه شد
رمضانی از كمك 20 میلیارد ریالی سازمان منطقه آزاد اروند به بخش تجهیزات مدارس آبادان اشاره نمود و بیان داشت: با اختصاص 80 میلیارد ریال اعتبار برای خرید 400 نیمكت، 150 كولر، 20دستگاه كپی، 50 تابلو وایت برد، 17 عدد آبشیرین كن در 132 مدرسه حاشیه شهر و كمتر برخوردار هزینه شد.
وی اضافه كرد: 57 كامپیوتر، 57 آب سردكن كلاسی، 68 تابلو وایت برد، 108 فایل كتابخانه و 400 نیمكت برای كلاس های پیش دبستانی خریداری شد.
مدیر آموزش وپرورش آبادان به ساماندهی سرویس مدارس در آستانه مدارس سال تحصیلی جدید اشاره نمود و بیان داشت: هنوز نرخ نامه سرویس مدارس از جانب شهرداری اعلام نشده است.
وی اضافه كرد: منتظر اعلام نرخ نامه سرویس مدارس برای ابلاغ به مدارس هستیم و در صورتیكه تا شروع مدارس نرخ نامه اعلام نشود به صورت توافقی كار انجام می گردد تا نرخ نامه اعلام گردد.
رمضانی اظهار داشت: به علت اینكه صلاحیت رانندگان سرویس های مدارس مورد تائید مراكز انتظامی و آموزشی است به خانواده ها سفارش می گردد از سرویس معرفی شده از جانب مدارس نسبت به جابجایی دانش آموزان خود اقدام نمایند.
وی به ثبت نام 44هزار و 161 دانش آموز در مدارس دولتی هشت هزار و 680 دانش آموز در مدارس غیردولتی اشاره نمود و بیان داشت: طبق برنامه ریزی انجام شده این دانش آموزان در 237 مدرسه دولتی و 151 مدرسه غیردولتی در حوزه شهری و روستایی در سال تحصیلی جدید وارد مدارس شهرستان شوند ثبت نام دانش آموزان همچنانان ادامه دارد.
مدیر آموزش وپرورش آبادان به فعالیت یك هزار و 835 معلم در مدارس آبادان اشاره نمود و تصریح كرد: در سال تحصیلی جدید با عنایت به جذب سرباز معلم و معلمان حق التدیس در سال قبل كمبود معلم همانند سال های گذشته نخواهیم داشت.
** هیچ دانش آموزی بی بضاعتی در آبادان از تحصیل بازنمی ماند
مدیر آموزش وپرورش آبادان اظهار داشت: در سال تحصیلی جدید با همكاری سازمان منطقه آزاد اروند هیچ دانش آموزی به علت مشكلات مالی از تحصیل بازنمی ماند.
وی اضافه كرد: هزینه تحصیلی، كیف و لوازم التحریر و هزینه ثبت نام دانش آموزان بی بضاعت مجانی انجام می گردد و به منظور شناسایی این دانش آموزان لیست های در اختیار مدارس قرار داده شده تا دانش آموزان بی بضاعت شناسایی و به اداره معرفی شوند.
رمضانی اظهار داشت: همینطور سرویس و ایاب و ذهاب دانش آموزان مناطق روستایی مجانی است و با توافق با سازمان منطقه آزاد اروند این دانش آموزان به صورت مجانی تا مدارس جابجا می شوند.
وی سنجش چهار هزار و 253 دانش آموز بدو ورود به پایه اول دبستان در سه پایگاه سنجش در مدارس نواب صفری، شریعتی و رضوان اشاره نمود و بیان داشت: 2اكیپ سنجش سیار در روستاها كار سنجش دانش آموز روستایی را بر عهده داشتند.
رمضانی به اختصاص 40 میلیارد ریال از جانب سازمان منطقه آزاد اروند بعنوان سرانه دانش آموزی در سال تحصیلی جدید اشاره نمود و بیان داشت: این مقدار اعتبار تا آخر سال جاری در اختیار اداره های آموزش و پرورش آبادان و اروندكنار قرار می گیرد كه با نگاه ویژه به مناطق محروم و كم برخوردار نیاز مدارس تأمین می گردد.
مدیر آموزش و پرورش آبادان اظهار داشت: همینطور هشت میلیارد ریال تجهیزات وسایل ورزشی برای مدارس خریداری و تامین شده است.
جمعیت دانش آموزی شهرستان آبادان 54 هزار نفر است كه برای آنها 388 واحد آموزشی در نظر گرفته شده است.
3015/6068


1397/06/13
13:51:17
5.0 / 5
4625
تگهای خبر: توسعه , ثبت نام , خرید , ساخت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
almor.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ال مور محفوظ است

ال مور

فشن و کالاهای لوکس