یك عضو شورای شهر تهران تاكید كرد:

سوله های مدیریت بحران جایی برای برنامه تلویزیونی

سوله های مدیریت بحران جایی برای برنامه تلویزیونی ال مور: رئیس كمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای پنجم شهر تهران، ری و تجریش بر توجه ویژه كمیته ایمنی و مدیریت بحران شورای شهر برای اصلاح اعتبارات این سازمان و بهبود آن در بودجه سال 97 تاكید و از غفلت در عدم تخصیص اعتبارات مصوب مدیریت بحران طی سه سال قبل و در مدیریت پیشین شهرداری تهران گلایه نمود.


به گزارش ال مور به نقل از ایسنا، دكتر زهرا صدر اعظم نوری كه به همراه اعضای كمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری برای پیگیری وضعیت مصوبات شورای شهر در ادوار گذشته در زمینه مدیریت بحران و همینطور آشنایی با اقدامات انجام شده عصر روز گذشته از سازمان مدیریت بحران تهران بازدید كرد و اظهار داشت: مبحث ایمنی و مدیریت بحران از آن دست موضوعاتی است كه نمی توان نسبت به آن بی تفاوت بود در نتیجه باید برای آن بودجه صحیح دید و نگاه واقع بینانه ای داشت.

رئیس كمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای پنجم شهر تهران، ری و تجریش اضافه كرد: باید نگاه واقع بینانه ای به بودجه و اقداماتی كه در شهر انجام می گردد داشته باشیم. در بخشهایی از شهر هزینه هایی شده كه می توانست انجام نشود و اتفاقی هم نمی افتاد اما در بخش هایی چون مدیریت بحران اگر هزینه نكنیم برای آینده خطرناك است.

وی ادامه داد: من تعجب می كنم كه چطور برای سازمان مدیریت بحران اعتباراتی منظور شده اما در سال 93 چیزی از این اعتبار تخصیص داده نشده و در سال 94 و 95 باز هم این وضعیت تكرار شده است. اگر به این جمع بندی رسیده ایم كه سازمان مدیریت بحران شهرداری تهران ضروری است و برای آن امكانات، تجهیزات و پرسنل تدارك دیده ایم ازاین رو باید به وضعیت آن رسیدگی كنیم. به هر حال اگر اتفاقی رخ دهد ما به عنوان شهرداری باید پاسخگو باشم. ازاین رو یكی از اقدامات اساسی كمیسیون مربوطه شورا در دستور كار قرار دادن وضعیت تخصیص اعتبارات مدیریت بحران است.

صدراعظم نوری با اشاره به ضرورت تدوین سازوكارهای تخصیص بودجه تصریح كرد: باید به صورت جدی در مورد فلسفه و ضرورت شكل گیری این سازمان و اقدامات مورد انتظار در آینده بررسی صورت گیرد.

وی خاطرنشان كرد: نكته دیگر بحث آموزش عمومی و تخصصی است. اهمیت این سازمان و ماموریت های آن زمانی جدی گرفته می گردد كه نسبت به آن آشنایی و اطلاعات كافی وجود داشته باشد و مردم و مدیران با ماموریت های مدیریت بحران آشنا شوند.

رئیس كمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای پنجم شهر تهران، ری و تجریش با بیان اقدامات مثبت صورت گرفته تابحال اظهار داشت: تمام تلاش ها، هزینه ها و تجهیزات و مطالعات و فعالیت ها باید منجر به پیشگیری و آمادگی شهر در برابر حوادث شود، بخصوص اقدامات باید منجر به پیشگیری و كاهش خطرپذیری در برابر تهدیدات و مخاطرات شهر شود. در عین حال نتیجه تمام اقدامات باید در زمان وقوع حوادث و مدیریت بحران نمود داشته باشد تا كمترین صدمه ها را متحمل شویم.

وی اضافه كرد: سازمان پیشگیری و مدیریت بحران زمانی موفق خواهد بود كه بتواند در پیشگیری و كاهش ریسك سهم داشته باشد و بتواند در مدیریت بحران در زمان وقوع حادثه نقش موثری ایفا كند.

سوله های مدیریت بحران جای برنامه تلویزیونی و شهربازی نیست

صدراعظم نوری در ادامه بر ضرورت پیگیری وضعیت پایگاه های مدیریت بحران و بازگرداندن مدیریت این پایگاه ها به سازمان تصریح كرد و اظهار داشت: استفاده از ظرفیت این سوله ها برای تحقق ماموریت های سایر سازمان ها مانند استفاده برای تولید برنامه های تلویزیونی یا شهر بازی صحیح نیست و توجیه ندارد و باید هرگونه بهره برداری خارج از ماموریت اصلی پایگاه ها متوقف شود و نظام بهره برداری از پایگاه های مدیریت بحران باید ساماندهی شود. عوارضی كه از مردم گرفته می گردد باید صرف ماموریت های شهرداری ود نه ماموریت دیگر سازمان ها.

رئیس كمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای پنجم شهر تهران در حاشیه این نشست هم با اشاره به اینكه شورای پنجم تمام تلاشش بر این است كه اقداماتی را انجام دهد كه اثرگذار باشد، اظهار داشت: لزوما این اقدامات تصویب مصوبات جدید نیست، چون ما مصوبه كم نداریم. باید ساز و كارهای اجرایی مصوبات گذشته، طرح ها و لوایح فراهم گردد و آیین نامه های مرتبط با آن تدوین و اهداف مورد نظر دنبال شود.

وی اضافه كرد: در این روند اگر نیازی به مصوبات جدید برای تقویت نقش تعاملی و هماهنگ كنندگی و راهبردی سازمان پیشگیری و مدیریت بحران باشد باید اقدام شود به خصوص باید تلاش شود كماكان ریاست شورای هماهنگی مدیریت بحران تهران با شهردار تهران باشد و مصوبه مربوطه احیا شود.
وی در ادامه اضافه كرد: به نظرم مصوبات خوبی در دوره های گذشته در حوزه پیشگیری و مدیریت بحران تدوین شده و باید تلاش كنیم این مصوبات اجرایی و اعتبارات مورد نیاز آن برای سال 97 تامین تخصیص داده شود تا سازمان بتواند از لحاظ تجهیزات و امكانات و هم از لحاظ برنامه و محتوا قوی تر از گذشته عمل كند و نقش موثرتری داشته باشد.

رئیس كمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای پنجم شهر تهران، ری و تجریش با بیان این كه با توسعه شهر تهران میزان ریسك در برابر حوادث هم افزایش پیدا كرده است بر تقویت جایگاه و ساختار مدیریت بحران پایتخت تصریح كرد و از ضعف مشارك جوامع، اقدامات بین بخشی ضعیف و رویكرد بالا به پایین در مدیریت خطر به عنوان سه چالش عمده در حوزه مدیریت بحران نام برد كه می توانند در اجرای درست برنامه ها مانع تولید كنند.

در این نشست همینطور دكتر احمد صادقی رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران در گزارشی مبسوط به تشریح اقدامات سازمان در گذشته، میزان انطباق فعالیت ها با مصوبات شورای شهر و برنامه دوم پنج ساله شهرداری تهران، چالش های پیش رو و پیشنهادات پرداخت.همچنین اعضای كمیسیون از بخش های مختلف مركز فرماندهی و مدیریت بحران شهر تهران و سامانه های موجود در آن بازدید كردند و با فعالیت های روزانه آشنا شدند. 

1396/08/15
19:07:26
5.0 / 5
5192
تگهای خبر: آینده , بودجه , تولید , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
Almor
almor.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ال مور محفوظ است

ال مور

فشن و کالاهای لوکس