مدیرعامل سازمان فناوری شهرداری تهران تاكید كرد

ضرورت بهره گیری از بخش خصوصی برای تحقق شهر هوشمند در تهران

ضرورت بهره گیری از بخش خصوصی برای تحقق شهر هوشمند در تهران ال مور: مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات شهرداری تهران بر اجبار بهره گیری از بخش خصوصی برای اجرای طرح های پیاده سازی شهر هوشمند در تهران تاكید نمود.به گزارش ال مور به نقل از ایسنا، محمد فرجود در دومین نشست هم اندیشی نخبگان شهر تهران كه با حضور صاحبنظران شهر هوشمند و درباره تدوین برنامه پنج ساله سوم شهرداری تهران در حوزه هوشمندسازی برگزار گردید اظهار داشت: مجموعه ای از واكاوی های بین المللی و بررسی شهرهای هوشمند سایر كشورها و همینطور بررسی اسناد بالادستی كشور و در نظر گرفتن اولویت های شورا و شهرداری تهران همگی بعنوان ورودی هایی برای تدوین برنامه پنج ساله سوم در حوزه هوشمندسازی مدنظر قرار گرفت.

وی اضافه كرد: حدود ۲۵۰ عنوان پروژه و اقدام عملی انجام شد و نهایتا این اقدامات به پیش نویس ۲۱ طرح منجر گردید كه پیش بینی می نماییم در نخستین گام برای هوشمندسازی شهر تهران باید عملیاتی شوند.

وی افزود: در گام نخست برنامه ریزی متمركز بر روی پروژه هایی انجام شده كه در چهارچوب وظایف شهرداری تهران است و با همكاری بخش خصوصی امكان اجرای آنها محقق می گردد.

مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات شهرداری تهران تصریح كرد: معتقدیم در تهران برای تحقق شهر هوشمند مجبور به گزینش اجرای طرح ها هستیم، بنابراین در نخستین گام باید جایگاه خویش را مشخص نماییم و با در نظر گرفتن محدودیت منابع و سوالات و چالش های موجود به صورت گزینشی در جهت رفع معضلات، طرح هایی متناسب را انتخاب و اجرایی نماییم.

وی اضافه كرد: در انتخاب طرح ها و برای اجرای آنها نگاه به بیرون از شهرداری و به صورت مشاركتی با مردم و سایر دستگاه ها بوده كه باید برای جذب این مشاركت به شكل های مختلف اقدام نمود.

وی در بخش دیگری از صحبت های خود با اشاره به مبحث حمل و نقل بعنوان یكی از چالش های موجود در شهر اظهار داشت: با متخصصین مرتبط مشورت كردیم تا اولویت ها و شاخص های شهر را احصاء نماییم، البته بدون شك شاخص ها و اولویت های تعیین شده در این مرحله اولیه هستند و جای بررسی و چكش كاری بیشتر دارند، بنابراین در جهت تحقق هوشمندسازی در شهر تهران و تعیین شاخص ها و اولویت های صحیح نیازمند نظر نخبگان این حوزه هستیم.
1397/06/20
13:33:22
5.0 / 5
4832
تگهای خبر: شهرداری , فناوری , مد , هوشمند
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱
Almor
almor.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ال مور محفوظ است

ال مور

فشن و کالاهای لوکس